חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

esotropia

esotropia

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שאלה: פרופ` בלומנטל, שלום רב.
אני בת 20 והתחלתי לעבוד בחברת מחשבים לפני כ-3 חודשים. כעבור מספר שבועות, לאחר שחשתי עייפות (עקב עבודה אינטנסיבית מול המחשב כל יום) החילו לי כאבי עיניים נוראיים וכן כאבי ראש.
בעקבות זאת הלכתי לרופא עיניים וכן להתייעצות עם רופא מומחה ונאמר לי שיש לי ESTROPIA בעין שמאל, הראיה שלי מרחוק היא 6.6, ומקרוב 6 אם הבנתי נכון, ובעקבות זאת שאזדקק למשקפיים לעבודה מקרוב בלבד.
ברצוני לציין כי עד כה לא היו לי כלל כאבי עיניים ובעיות בראייה וגם בביה”ס לא כאבו לי העיניים ולא הזדקקתי כלל למשקפיים, דבר שהפליא מאוד את הרופאים.
תחושותי האישית היא שזה נוצר בעקבות העבודה האינטנביבית מול מחשב כיוון שבעיה זו לא הייתרה קיימת אצלי בעבר, גם בזמן הלימודיםת כפי שכבר ציינתי.
שאלותי הן:
1.האם ייתכן כי ישנה טות באבחנת הרופאים?
2.האם ייתכן כי המחשב הגביר את התופעה ואם כדאי לי להפחית בשעות העבודה.
3.והאם יש דרך אחרת מלבד משקפיים לפתור את הבעיה.

אודה לך מאוד אם תוכל לענות על שאלותיי.

תשובה: לפי הנתונים נשמע שאת סובלת מרוחק ראייה. לגבי השאלה הראשונה – זוהי שאלה שתמיד ניתן לשאול, לגבי כל אבחנה, וכן, לפעמים יש גם טעויות, אם כי האבחנה שקיבלת נשמעת תואמת את הסימפטומים. לגבי השאלה השניה- מכיוון שהמחשב דורש מאמץ מסוים מן העין (כמו כל פעולות מקרוב כמו קריאה וכתיבה) לפעמים הוא יכול להפוך בעיה סמויה לגלויה אם תפחיתי בשעות העבודה מול המחשב יתן וגם הסימפטומים יפחתו, אבל הבעיה תשאר ועקב הגיל (במידה ומדובר באמת ברוחק ראיה) תתחילי לשים לב גם לקושי בראיה מקרוב , ולמה לא להרכיב משקפיים? רוב הסיכויים שמשקפיים יפתרו לך את הסימפטומים.
– בנוסף תוכלי למצוא תשובה לשאלה תחת אחת התשובות באתר שמתחילה במילים: אני יושבת מול המחשב ומרגישה איך הראיה…
בכבוד רב,
נגה ברומברגר
אופטומטריסטית
עין טל

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  No Comments

  Sorry, the comment form is closed at this time.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים