חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Coaching – אימון לצמיחה אישית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

Coaching – אימון לצמיחה אישית

מהו מאמן אישי?

המושג “מאמן” הגיע אלינו מעולם הספורט ואכן הוא משתמש במתודולוגיות דומות, הנהוגות בספורט. המאמן האישי עוזר לאדם להחליט מהן מטרותיו, מאתגר להישגים, תומך, מעודד ומלווה. אימון אישי הוא מקצוע חדש יחסית, הזוכה ליוקרה רבה בארה”ב. המקצוע תופס תאוצה ומעריכים כי כחצי מיליון בני אדם נהנים כבר משירותי אימון אישי בארה”ב.

אימון אישי הוא לא תהליך טיפולי או תרפיה פסיכולוגית. בשונה מטיפול פסיכולוגי שמטפל בבעיות, האימון מתרכז בהווה כדי לשפר את העתיד, ועוסק באופציות ובאפשרויות. גישת ה-Co Active Coaching- מכבדת את הזולת. זוהי שותפות “בגובה העיניים”, שמאמינה ביכולתו של האדם להגשים עצמו ולחיות חיים מלאים. הגישה נסמכת על פילוסופיה שהאדם באופן טבעי הוא יצירתי, בעל משאבים, שלם ומושלם ומתוך כך, מסוגל למצוא בתוך עצמו פתרונות לכל אתגר ושאלה שהוא פוגש בחייו. המאמן עוזר לאדם לברר מהם ערכיו, את משמעותם של ההישגיות, המימוש וההגשמה, מציב מולו את המטרות, ומאתגר אותו עד למימוש כל היכולות הגלומות בו.

אימון בעצם הוא אומנות התשאול. מאמנים לא באים לתקן את האדם או לשנותו, אלא לעזור לו לגלות את עצמו, את רצונותיו, כישוריו, יכולותיו, עוצמתו ואפשרויותיו. וכך יוכל האדם להיפטר מכל החסימות וההגבלות שהוא שם לעצמו וייצור לעצמו “תמונת חיים” לשביעות רצונו המלאה, דרך שתגשים את חלומותיו ומשאלותיו, דרך חיים שתעזור לו לשנות את “מה אני צריך” ,”למה אני רוצה”, דרך שתעזור לו לחיות על פי הערכים המשמעותיים לו בחייו.

במילים אחרות אימון אישי הוא בעצם שותפות מתמשכת בין מאמן ומאומן, שמטרתה העיקרית היא לעזור למאומן להגיע להשגת יעדיו. המאמן מתאים עצמו למאומן, “נמצא בשבילו”, מלווה אותו בתהליך היישום, מוודא שאכן המאומן משתמש בכלים שרכש להשגת מטרותיו. המאמן נאמן לשותפות ומתוך כך שואף להצלחת התהליך.

מי שוכר את שירותיו של מאמן אישי?
אלו שרוצים יותר לחייהם, שרוצים לגדול להתפתח ולצמוח, לחיות מתוך מודעות,
להשיג יותר הצלחה, יותר מערכות יחסים משמעותיות, יותר אהבה, יותר כסף, יותר משמעות לחיים, יותר בריאות ועוד ועוד.

איך מתבצע האימון?
האימון האישי נעשה בפגישות שבועיות בנות 45 דקות.
האימון מתבצע בפגישה פנים אל פנים או בטלפון.

שתי הפגישות הראשונות עוסקות בהיכרות, בדיקת ערכים, יעדים, תכנון דרך האימון ומערכת היחסים. בדרך כלל פגישות אלו אישיות (ולא בטלפון).

האימון נמשך בין שלושה חודשים לשנה ובתקופה זו מצטמצם הפער בין המקום בו נמצא האדם היום לבין המקום אליו הוא רוצה ויכול להגיע.

למי מיועד האימון?
האימון מיועד לכל אדם שמצפה להשיג יותר מחייו, בתחום האישי, הבינאישי והמקצועי.

בברכה, אירית קפליוק-הרמן

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים