חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

adhd

adhd

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שאלה: לאחרונה הופיע בעיתון ידיעות אחרונות כתבה המבשרת שנמצא “תרופה טבעית להיפראקטיביות”.כתחליף לריתלין.מה ידוע לכם? והאם אפשר להשיג את הטיפול בארץ? ואם כן היכן? תודה

תשובה: איליין שלום!
לצערי, לא יצא לי לקרוא את הכתבה בעיתון”ידיעות אחרונות” על אודות התרופה הטבעית שהיא תחליף לריתלין. בהזדמנות זאת נספר לגולשים, למרות שהם ודאי יודעים זאת, שריתלין היא תרופה שניתנת לילדים, לטיפול בסימפטומים של היפר אקטיביות.
גם אם יש משהו בשמועה הזו, אסור למשווקים לפרסם זאת כתרופה. מסתמא החומר לא נבדק בצורה מדעית. אני מניח שהוא מיובא או מיוצר תחת הכותרת של תוסף מזון. בצורה זו משרד הבריאות מאשר שיווק ופרסום.
מנסיוננו, אנו יודעים שקיים מנגנון שלם, של העוסקים במקצוע יחסי הציבור, שתפקידו לקדם מכירות של מוצרים. לצורך זה הם יכולים לגייס גם כתבה שכזו, מבלי שאיש טורח במדוייק לעמוד על דיוקה, והתאמתה לעובדות. עדיין אין בכך, לומר משהו על החומר המסויים, שכפי שאמרנו איננו מכירים. בפעם הבאה שעולה שאלה כזו, כדאי לציין את שם החומר, ואת התאריך שבו התפרסמה הכתבה, ונוכל להתייחס אליה בצורה יותר דווקנית. בכל מקרה נספר לך שלפי נסיוננו עם ילדים, התרופה ריתלין נרשמת הרבה יותר מדי. האצבע קלה על ההדק. פעמים רבות האבחנה נעשית על ידי המורים, במקום על ידי הרופאים, המתרשמים ממה שמספרים להם.
ברפואה האלטרנטיבית יש הצלחות עם מקרים, שנחשבו בצדק או שלא בצדק, להיפראקטיביות. בשיטות הטבעיות מנסים לאתר חומרים היוצרים תגובה שכזו אצל הילד כגון עצבעי מאכל מסויימים, או פירות מסויימים ועוד.
לא פעם ראינו ילדים שחיסלו בקבוק קולה משפחתי. הקולה מכילה קפאין בכמויות גדולות, וזהו חומר מעורר עם השפעה חזקה על העצבים והתגובות הרגשיות.
כמו כן עושים נסיון לאתר גורמים סביבתיים מכל סוג שיכולים לגרום למצב של דיסהרמוניה קיצונית. פעמים רבות יש סיבות כאלה. אולם אם האבחנה היא נכונה ואמיתית. אם הילד אגרסיבי ולחלוטין לא יכול להתרכז, אפילו בחדרו בזמן שהוא משחק, סביר שהתרופה תועיל לו ולסובבים אותו. אנא עקבי אחרי מה שמתפרסם באתר שלנו יכול להיות שמישהו ישאל את אותה שאלה כולל שם החומר.

אהבתם? שתפו עם חבריכם
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים