חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

תוספי מזון בעולם המודרני

אהבתם? שתפו עם חבריכם

תוספי מזון בעולם המודרני


 

תוספי מזון – ידוע לכל כי תזונת האדם מהווה גורם חשוב מאוד בבריאותו של כל אחד ואחת ובתפקוד תקין של מערכות הגוף. אך האם ידוע מדוע זה כך?

מערכות הגוף השונות ואיבריו פועלים ומתפקדים באמצעות רכיבים וחומרים שונים הנגזרים כולם ממספר אבני יסוד הקרויים אבות המזון. החומרים אשר מאפשרים את תפקוד המערכות השונות (כגון המערכת ההורמונלית, המערכת העצבית ועוד) ואיברי הגוף נגזרים מאותם אבני יסוד: פחמימות, שומנים, חלבונים, מינרלים, ויטמינים ומים. יתר על כן הגוף שואף תמיד להגיע להומאוסטזיס, קרי, שמירה על תנאים קבועים וברורים בגוף, כאלו אשר יבטיחו ויאפשרו לתהליכי הגוף הכימיים והביוכימיים לצאת אל הפועל.

אותם חומרים המאפשרים לגוף לתפקד ולהבטיח הומאוסטזיס למעשה נוצרים מן המזון אשר אנו אוכלים: החומר הגנטי (לדוגמא DNA) שכה מרבים לדבר עליו לאחרונה הוא למעשה חלבון אשר בנייתו התאפשרה אודות לחלבונים אחרים שנספגו בגוף מהמזון. דוגמא נוספת היא ההורמונים אשר בנייתם וייצורם מתאפשר הודות לשומנים וחומצות שומן אשר נספגו מן המזון.

מערכות הגוף מתפקדות בזכות אבני היסוד והחומרים המופקים מהם, לדוגמא השרירים בגוף אשר פעולות הכיווץ וההרפיה מתאפשרים הודות למינרלים מסוימים המשתתפים בתהליכים אלו (בין היתר סידן ומגנזיום).

עתה ברור כי משמעותו של מחסור תזונתי הנו מחסור של רכיבי מזון החיוניים לתהליכי הגוף התקינים. יתר על כן ישנם תהליכים אשר נפגעים ויוצאים לפועל בשיעור נמוך, אם בכלל. כתוצאה מכך ולאורך זמן תפקודם של אברים ומערכות מסוימים בגוף יורדת ומשתבשת, דבר היכול לבוא לידי ביטוי בירידה באיכות החיים ועד מחלות שונות ובעיות קליניות.

ישנם מספר גורמים אשר מגבירים את הצורך של צריכת תוספי מזון בחיזוק תזונתי של מערכות הגוף השונות. בין הגורמים ניתן לציין את אורח החיים המודרני ותרבות המזון המהיר אשר מקשים ולעיתים לא מאפשרים תכנון והקפדה על תפריט תזונתי מאוזן ומחושב, כזה שיספק לגוף את המרכיבים הנדרשים לפעילותו התקינה.
גורם משמעותי נוסף הוא הזיהום הסביבתי: עשן הסיגריות, פיח מרכבים ואוטובוסים, קרינה מסוגים שונים, זיהום מקורות המים, ריסוסים ועוד. כל אלה הם חלק מאורח חיינו היומיומי והנזק הנגרם מהם הוא רב.
אי לכך הצורך בחיזוק תזונתי יעיל ובטוח עולה וכאן מיושם תפקידם וייעודם של תוספי המזון השונים.

תוספי מזון מחזקים את הגוף תזונתית כאשר ביכולתם לספק לגוף באופן מרוכז מינונים גבוהים ומתאימים בכמוסה/טבליה אחת. כך יוצא שבמקום לצרוך כמויות גדולות של מזונות שונים לשם אספקת כמות מתאימה של רכיבי מזון ניתן באמצעות כמוסה אחת או שתיים לספק את המנה היומית הנדרשת. יתר על כן ניתן באמצעותם להקל על בעיות כרוניות והתסמינים הנלווים להם באופן משמעותי. מגמת העלייה בצריכת תוספי מזון בארץ ובעולם ברורה ועקבית משנה לשנה והיא צועדת בד בבד עם התפשטות מאפייני החיים המודרניים המשבשים צריכת רכיבי התזונה בכמות ובאיכות הנדרשת ביום.

יש לציין כי ישנה חשיבות רבה להתאמה של תוספי מזון לצרכיו של כל אחד ואחת תוך התחשבות בבעיות אתם יש להתמודד, צריכת תרופות, מחלות, אורח חיים ועבר רפואי. רופאים, רוקחים ותזונאים הנם מקור מהימן לייעוץ והכוונה.

עד כאן על תוספי מזון מאת: גיא ינאי – TEVALIFE תוספי מזון.
אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים