חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

סרטן

אהבתם? שתפו עם חבריכם

סרטן


  

סרטן


כ- 23,500 בני אדם מאובחנים בכל שנה כחולי סרטן בישראל, הם מצטרפים ל- 120,000 חולי סרטן החיים בישראל.


מחלת סרטן איננה מחלה אחת אלא קבוצת מחלות המורכבת מלמעלה מ- 200 סוגים שונים. מחלות סרטן מאופיינות בהתרבות מהירה ולא מבוקרת של תאים בגוף.


ההבדל בין סוגי מחלות סרטן תלוי בסוג האיבר בו מתפתח הגידול, סוג התאים מהם מתפתח הגידול ותהליכים מיקרוביולוגים שונים.


המניעה הראשונית היא חשובה, אך ניתן למנוע רק חלק ממחלות סרטן. לכן, חשוב גם לדעת כי, מחלת סרטן אינה בהכרח גזר דין מוות. אבחון מוקדם הוא המפתח לריפוי.


חולי סרטן רבים מבריאים כשהמחלה מתגלה בשלב מוקדם.

סרטן – רוב מחלות סרטן השכיחות בישראל, ניתנות לאבחון מוקדם. למשל, סרטן השד, סרטן המעי-הגס, סרטן העור, ועוד.

סרטן – ברוב המקרים, גילוי המחלה בשלבים המוקדמים מעלה את שיעורי הריפוי לכ-90%.


 


סרטן – מניעה וגורמי סיכון


במדינת ישראל חיים כיום כ-120,000 איש ואישה אשר אובחנו כחולים במחלות הסרטן. חלק ניכר מהם, הבריאו. מחקרים בעולם ובארץ הראו שניתן כיום לרפא כ-60% מכלל חולי סרטן המאובחנים. זאת לעומת כ-20% שיעור ריפוי שהושגו בתחילת המאה ה-20.


העלייה המשמעותית ביכולתנו לנצח את הסרטן תלויה בין השאר, בהתפתחות המחקר, דרכי האבחון והטיפול. אך יותר מכל, במניעה ובאבחון מוקדם.


בשנים האחרונות מתגבשת הדעה שהרוב המכריע של מחלות הסרטן קשור בהתנהגות, בסגנון חיים, ובחשיפה לגורמים סביבתיים מסרטנים.

מדי שנה, מאובחנים בישראל כ-23,500 חולי סרטן חדשים. בידינו להקטין מספר זה ולהגדיל את סיכויי הריפוי של מחלות סרטן שלא ניתנות למניעה.


 


סגנון חיים – המפתח למניעה.

סרטן – האמונה המוטעית שמחלת הסרטן היא “גזירה משמים”, רווחת בציבור. היום ידוע, שניתן למנוע חלק ממחלות סרטן, וניתן לרפא סרטן בשיעורים גבוהים חלק נכבד מהחולים. למרות התפתחות הידע והטכנולוגיה, עדיין הדרך הטובה ביותר לנצח את מחלות הסרטן היא למנוע את התפתחות המחלה.

סרטן – בחלק ממחלות הסרטן, ידועים גורמים אשר עשויים להגביר או להקטין את הסיכון לחלות. כך למשל, הוכח כי למעלה מ-85% ממקרי סרטן הריאה נגרמים כתוצאה מעישון, לכן הימנעות מהרגל מזיק זה, או הפסקתו, עשויים למנוע את התפתחות המחלה אצל המעשן, או הנמצאים בקרבתו, החשופים לנזקי העישון הפסיבי.

סרטן – מחקרים חדשים מצביעים על כך שמשקל עודף, דיאטה בעלת סרטן הפה, סרטן דרכי הנשימה והעיכול העליונות, סרטן כיס השתן, ועוד.שיעורי שומן גבוהים, צריכת קלוריות רבות, ופעילות גופנית מועטה, עלולים להגביר את הסיכון לחלות בסרטן המעי, ובסרטן השד.


שתייה מופרזת של אלכוהול ועישון סיגריות, קשורים אף הם עם מחלת סרטן.


 

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים