חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

משגל בדלת אחורית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

משגל בדלת אחורית – מין אנאלי
מאת: ד”ר אילן בירן

חברות רבות, כולל החברה המערבית, מחשיבות את האחוריים (טוסיק – למי שלא הבין) כארוטיים במידה שווה לשדיים.
מאחר וגם אני אישית ידוע כישבנופיל ותיק, רציתי להחליף עמכם הקוראים מעט מחשבות וידע בנושא מעניין זה.

מין אנאלי (בעברית נשמע ממש גרוע; “זיון בתחת”) מוגדר כגירוי של פי הטבעת במהלך פעילות מינית. גירוי כזה יכול להתבצע באמצעות היד ואצבעותיה, באמצעות הפה והלשון ובמשגל אנאלי, מין אנאלי יכול להיות הדרך העיקרית ליחסי מין ויכול להילוות לדרכים אחרות של גירוי מיני. זוגות רבים, למשל, משלבים גירוי ידני של פי הטבעת (בליטוף פי הטבעת או בהחדרת אצבע לתוכו) במהלך משגל נרתיקי. אחרים משתמשים בלשון באופן דומה לגירוי אוראלי.

משגל אנאלי הוא החדרת פין גברי לפי הטבעת של בן / בת הזוג.
למרות שמין אנאלי נתפס בדרך כלל כייחודי להומוסקסואלים – האמת היא שגם זוגות הטרוסקסואלים רבים נהנים ממנו. יתר על כן, לעתים נוטים גברים (בעיקר מתבגרים) לפרש בטעות פנטזיות ומשיכה למין אנאלי כנטייה הומוסקסואלית.

פי הטבעת רגיש במיוחד למגע והוא אזור ארוגני (רגיש לגירוי מיני) אצל גברים ונשים רבים. מין אנאלי וחדירה אנאלית יכולה להיות מענגת ומאד מגרה .
יש כיום מטפלים המדברים על “נקודת יו” (המקבילה לנקודת הג`י) כאזור מעוצבב ורגיש לגירוי בחלחולת, אותו אפשר לגרות בחדירה אנאלית ולעתים בעזרת גירוי הדופן האחורי של הנרתיק. חדירה אנאלית עלולה גם לגרום לכאב גופני; השריר החובק את פי הטבעת נוטה להתכווץ כשמגרים אותו ולכן ניסיון חדירה עם הפין או האצבע עלול להכאיב גם אם ייעשה לאט ובעדינות. להבדיל מרפידת הנרתיק, הרפידה העדינה של החלחולת נקרעת בקלות ולכן עלולה חדירה אנאלית לגרום לחבלה ולנזק גופני.
כדי למנוע את הפגיעה והכאב רצוי להרחיב את השריר הסוגר בהדרגה על ידי גירויו עם חומרי סיכה והרפייתו לפני ובזמן החדירה.

יש הנוהגים לנקות את פי הטבעת בעזרת חוקן קטן לפני משגל אנאלי. בפי הטבעת ובחלחולת מצויות בקטריות  הגורמות לזיהומים ולכן חשוב לרחוץ ביסודיות כל דבר – אצבע, אביזר ו/או פין – שהוחדרו לפי הטבעת לפני שיגיעו לכלל מגע עם הפות או הפה.

אנשים לא מעטים חשים התנגדות רבה ל- מין אנאלי, בין אם המתנסים בו הם זוגות הומוסקסואליים ובין אם הם הטרוסקסואליים. מתנגדים אלה רואים במין אנאלי מעשה מלוכלך, בלתי טבעי, סוטה ו/או מגעיל. לעתים מתייחסים אליו למין אנאלי כאל סטייה חמורה, כמו יחסן של סמכויות דתיות השוללות כל התנהגות מינית שאינה מיועדת להפריית האישה.

במדינות רבות (כולל במספר מדינות בארה”ב) נוהגות הגבלות על מין אנאלי, החלות לעתים אפילו על זוגות נשואים. מין אנאלי שם מוגדר “כפשעים נגד הטבע ” כדוגמת עבירת “מעשה סדום” בארץ (שסויגה בשנים האחרונות) שראתה כמעשה סדום …כל מעשה מיני שלא כדרך הטבע.. כלומר שאינו כרוך בחדירה לנרתיק ואורגזמה.
מקור החוקים האלה בתפיסה שרק משגל הטרוסקסואלי, שייעודו רבייה, הוא הדרך היחידה ליחסי מין טבעיים, בריאים וטהורים. חוקים כאלה פוגעים במיוחד בהומוסקסואלים שבקרבם כמובן רווחת יותר החדירה האנאלית מאשר אצל הטרוסקסואלים.

למרות האיסורים הדתיים והחוקיים הללו, רבים הם האנשים – הטרוסקסואלים והומוסקסואלים כאחת – שהתנסו במין אנאלי ומצאו אותו מענג ומספק. הם רואים בו דרך לגיטימית לביטוי מיני המשמשת , כמו דרכים נוספות, למימוש האהבה והתשוקה בזוגיות.
כל זוג יכול וצריך לבחור את המתאים והמענג לבני הזוג. אם לבני הזוג (או אחד מהם) יש התנגדות רעיונית או ערכית למין אנאלי או שאינם נהנים ממנו- אל ירגישו שום לחץ וציפייה להתנסות בכך.

מרבית הסקרים , בעיקר בארה”ב (בארץ לא נערך סקר רציני בנדון) מראים שהרבה יותר גברים מנשים מתאווים לחדירה אנאלית ומין אנאלי.
במרבית הסקרים הללו קשה לזהות את העונים ההומוסקסואלים (שלדידם המשגל האנאלי הוא יותר מסתם דרך ליחסי מין) אולם מותר להניח שגברים אכן רוצים במין אנאלי יותר מנשים. יתכן שהסיבה הגופנית העיקרית לכך היא שהשריר anal sphincter החובק את פי הטבעת מתכווץ בעת גירויו וגורם לחביקה הדוקה של הפין החודר. גברים המעדיפים חביקה יותר חזקה על הפין, ובעיקר כאלה שבנות זוגם סובלות מרפיון הנרתיק, יעדיפו חדירה אנאלית ומין אנאלי.

ישנם גם גברים רבים המעדיפים חדירה אנאלית בגלל מגוון של סיבות פסיכולוגיות; אלו יכולות להיות קשורות לנטיות הומוסקסואליות חבויות (הגלומות אצל הטרוסקסואלים רבים), למשמעויות שמיחס הגבר למשגל אנאלי, למשמעויות שהוא מייחס לתנוחה (תכופות חדירה מאחור) ואפילו לכאב שהוא עשוי לגרום בעת החדירה. כמובן שסיבה פסיכולוגית חשובה להעדפת מין אוראלי קשורה להעדפתה של בת הזוג דפוס מיני זה.
נשים רבות נרתעות ממין אנאלי ובעיקר מחדירת הפין לפי הטבעת שלהן. הסיבות לרתיעה זו הן כנראה הכאב הפיזי ותחושת ההשפלה והכניעה שנשים אלו חשות.

לא אוכל לסיים כתבה זו בטרם אזכיר לכם ידידי שוירוס HIV, הגורם למחלת האידס, עלול להיות מועבר במין אנאלי ובעיקר בחדירה אנאלית. הסיכון של הדבקה באידס ובמחלות נוספות המועברות במגע מיני הוא למעשה גדול יותר בחדירה אנאלית מאשר
בחדירה ואגינאלית. הרפידה העדינה של החלחולת נקרעת בקלות ויכולה לאפשר לוירוסים לחדור למחזור הדם. לכן חיוני לשמור כאן ביתר שאת על כללי המין הבטוח ובראשם השימוש בקונדום.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים