חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

טיפול בהיפרפגמנטציה באזור הפנים לבעלי גוון עור כהה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

טיפול בהיפרפגמנטציה באזור הפנים לבעלי גוון עור כהה

כתמי היפרפגמנטציה פונקציונאליים באזור הפנים יכולים להופיע במהלך ההיריון או לאחר דלקת בעור הפנים. לבעלי עור פנים כהה הטיפולים הללו מסובכים ואינם נוטים להעלם לאחר טיפול כימי שיטחי או לאחר קרמים מבהירים.

הטיפול בכתמים אלו באנשים כהי עור הינו בעייתי ומבוסס בעיקרו על טיפול מקומי בקרמים המכילים חומרים המעכבים את יצור המלנין, הפיגמנט הכהה בעור. החומר העיקרי בשימוש הינו הדרוקינון בשילוב של חומצה רטינואידית. הטיפול צריך להיעשות תחת מעקב רופא עור בחודשי הסתיו והחורף ועליו להיות מלווה בשימוש במסנן קרינה SPF – 30 לפחות. ניתן לשלב בטיפול סדרה של פלינגיים שטחיים בחומצה גלקולית בריכוזים של 50 – 70%. במרכז הרפואי שיבא, מבצעים שיטת קילוף קל חדשנית שפותחה בארה”ב לטיפול בכתמי פיגמנטציה באנשים כהי עור. הטיפול מתבצע אחת לשלושה שבועות בסדרה של 3 – 4 טיפולים ושילוב של קרמים מבהירים ומסנני קרינה. החומרים הפעילים הינם TCA וחומצה סליצילית המאפשרים קילוף שטחי עדין אפקטיבי יותר עם הפחתת הגירוי בעור והגברת האפקט של הבהרת כתמי העור. הטיפול מתבצע במרפאה על-ידי רופא עור.

הרופא מורח את החומרים על עור הפנים לאחר הטיפול מופיע אדמומיות קלה ביותר ובהמשך ייתכן קילוף עדין, אין צורך בהסתגרות בבית או הגבלות כלשהן בפעילות יום יומית מלבד הגנה מפני קרני השמש ושימון העור. ברוב המקרים גם לאחר הבהרה של הכתמים הכהים יש להשתמש בטיפול מניעתי בקרמים מבהירים וזאת כדי למנוע את הישנות הכתמים.

ד”ר מיכאל שוחט, מומחה לדרמטולוגיה מהמרכז הרפואי שיבא-“קלאס קליניק” תל השומר.
טל 03-5302000

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים