Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

דיאטה – הדיאטה הכי טובה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

הדיאטה הכי טובה

לפני שתתחילו לעשות דיאטה ותקראו את ההמלצות שלנו לדיאטה בהמשך, כדאי וחשוב שתדעו כמה דברים. לטובתכם, אנא קראו את הכתבה וההמלצות על דיאטה בריאה בהמשך בעיון עד סופה.

המילה דיאטה פירושה למעשה תזונה באופן כללי, אולם בשפת היום יום כשאנחנו אומרים נעשה דיאטה, בדרך כלל הכוונה היא “בואו ונרזה”, הקשר האסוציאטיבי הוא שדיאטה שווה הרזיה.

 

דיאטה שווה הרזיה
אוקי, אז בוא נלך כמו כולם, על כך כי דיאטה שווה הרזיה, לכן אם אנחנו רוצים להרזות עלינו לעשות דיאטה, אבל לא סתם דיאטה כי אם דיאטת הרזיה.

 

דיאטה – חשוב ביותר לדעת ! מחקרים ומעקבים אחר גברים ונשים אשר ניסו סוגי דיאטות שונות, מצביעים חד משמעית על כך שרוב אלו שניסו דיאטות מהירות מסוגים שונים, רזו אולי בטווח הקצר, אולם תוך זמן לא רב, הרוב המכריע עלו חזרה במשקל, כאשר חלקם עלה במשקל אף יותר מאשר היו לפני הדיאטה.

חלקם סבל לאחר הדיאטה מבעיות תפקודיות שונות, כאבים ומחלות, ואף סבל מנזקים בלתי הפיכים אשר נגרמו עקב מחסור בויטמינים ומינראלים, וחומרי מזון בסיסיים אשר היו חסרים בדיאטות השונות אותן הם עשו.

 

דיאטה חייבת להיות מאוזנת
בניגוד לכמה עשורים אחורה, היום במאה ה-21 אנחנו יודעים הרבה יותר טוב מה דרוש לגופינו כדי לתפקד בצורה האופטימאלית, על כל מערכותיו השונות והמורכבות, החל מתפקוד המוח, הכליות ועד למערכות העצבים, איזה ויטמינים ומינראלים נחוצים לגופינו, מה קורה כשאוכלים חלבונים, פחמימות, מה יותר טוב, מה יותר בריא ומה יותר נכון לנו, ומה הכמויות המינימאליות של המרכיבים השונים הדרושים לגופינו לתפקוד תקין.

גופינו זקוק לחומרים שונים כולל ויטמינים ומינראלים אשר בחלקם הוא אינו מסוגל לייצר בעצמו ! הדרך היחידה בה אנו מקבלים אותם היא מהמזונות השונים אותם אנו אוכלים.

 

דיאטה מהירה, דיאטת פלאים, דיאטת קסם
היזהרו לנפשותיכם מכל מיני שרלטנים אשר אין להם צל של מושג על גוף האדם ומערכותיו השונות המורכבות והמופלאות, מציגים את עצמם כמומחים, מתיימרים להחזיק בתואר מפוקפק, למדו בקורס מפוקפק, מציגים לכם תמונות יפות מפוקפקות כהוכחה, ומתיימרים להציע לכם דיאטה מהירה, דיאטה ייחודית, דיאטת פלא, דיאטה שכביכול אלפי אנשים רזו בזכותה ועכשיו הם יפים ומאושרים.

היזהרו גם מחברות ענק המוציאות סכומי עתק על פרסום לגלולות הרזיה חדשות ומיוחדות, אבקות קסם, תוספי מזון שונים ומשונים, תה מרזה שגורם לשלשולים, אולם שכחו להוסיף שהוא מרוקן אתכם גם ממינראלים וויטמינים החשובים לגוף, קפה מרזה ועוד כהנה וכהנה.

 

גם אנחנו כאן בטבעלייף, מבטיחים לכם שאם תשתו שלושה שבועות רק מיצים, או תאכלו חודש שלם רק חסה או רק כרוב, תשילו הרבה קילוגרמים ממשקלכם, אולם הנזק שייגרם לגופכם גם מבחינה גופנית וגם מבחינה נפשית עלול להיות קשה, ואף חמור מכך, בלתי הפיך ! הישמרו לנפשותיכם.

 

עוד מנפלאות ומורכבות גוף האדם

כשגוף האדם, המוח מזהה דיאטה מהירה, חריפה, הוא מפרש זאת כמצב של רעב, חוסר מזון קיצוני, ולכן הגוף כדי לשמור על עצמו, נכנס אוטומאטית למצב של התגוננות ומאט את קצב חילוף החומרים, ולאחר סיום הדיאטה המהירה אף אוגר יותר שומנים למקרה שייקלע למצב של רעב שוב בעתיד.

ברגע שנסיים את הדיאטה המהירה החריפה לא משנה ממה הייתה מורכבת, רק מיצים, רק חלבונים, דלת שומן וכדומה, בדרך כלל נחזור להרגלי האכילה והתזונה הרגילים ונשמין שוב, ואף יותר.

דיאטה מהירה חריפה מיותרת, מסוכנת ומזיקה, טובה רק לכיסם של אלו המשווקים אותה, והכי חשוב ! דיאטה מהירה כמעט לעולם אינה מצליחה לטווח הארוך, אבל כן מצליחה להזיק לגוף.

להורדת המשקל לטווח הארוך וכדי להישאר קבוע במשקל תקין ורצוי, יש צורך לשנות את התזונה ואת הרגלי האכילה, להפחית קלוריות אם צריך, שוב, בהדרגה ובמתינות, תזונה מאוזנת ובריאה, לגוון מזונות,
וכרגיל, רצוי לשלב פעילות גופנית, לפחות מתונה.

 

דיאטה בטבעלייף
כל המומחים הרציניים בעולם מסכימים על דבר אחד, דיאטה להרזיה חייבת להיות מאוזנת ועליה לכלול את כל המרכיבים הנחוצים לגופינו. דיאטת הרזיה צריכה להיעשות בהדרגה, לאכול פחות, להפחית בצריכת קלוריות, אולם בהדרגה.

לשילוב מושלם רצוי תמיד גם לעשות פעילות גופנית, לפחות מתונה, פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע, כדי לשמור על מסת השרירים, וגם כמובן, פעילות גופנית טובה לבריאות, גם לנפש וגם לגוף.

בעקבות מחקרים מרחבי העולם, טבעלייף מגיש לכםמגוון המלצות ואפשרויות תזונתיות של דיאטה להרזיה כדי לסייע לכם לאכול טוב יותר, בריא יותר, פחות קלוריות כדי לרדת במשקל וליהנות מאוכל טעים ובריא.

 

לעשות דיאטה להרזיה זה הרבה יותר קל ממה שאתם חושבים
במיוחד אם תעשו דיאטה בהתאמה ובהדרגה, מבלי להיכנס למלחמת עולם באם פעם אחת סטיתם מהדרך אותה קבעתם לעצמכם.

מלאו אחר ההנחיות וההמלצות שלנו בהמשך, ומובטח לכם כי תופתעו מהתוצאות, לא תאמינו כי הפתרון להרזיה הוא כה פשוט, חינם, בריא, בטוח, טעים, וכל הזמן היה מונח מתחת לאפכם.

 

דיאטה – הנחיות בסיסיות
• הרבו לאכול יותר ירקות ופירות, ודאגו לכך שימלאו לפחות את חצי הצלחת שלכם.

• בחרו לאכול בשר רזה, עוף ללא עור, או דגים.

• צרכו חלב וכלל מוצרי החלב דלי שומן.

• צרכו מוצרים דלי נתרן והשתמשו בכמה שפחות מלח שהוא נתרן כלורי בהכנת המזון.

 

גופינו זקוק לנתרן שהוא יסוד חשוב וחיוני, אולם חיוני להגביל את כמותו.
עודף נתרן מזיק ומסוכן ! כ- 75% מהנתרן מגיע לגופינו ממזונות מעובדים, קפואים ומשומרים ! המנעו ממזונות כאלו !
צריכה מוגזמת של מלח – נתרן כלורי באוכל מסוכנת ועלולה לגרום בעקיפין למקרי מוות מיותרים.

• אכלו יותר מזונות עשירים בסיבים, העדיפו לאכול דגנים מחיטה מלאה ולא חיטה מעובדת.

• השתמשו בשמנים צמחיים כמו שמן זית ושמן קנולה במקום שומנים מוצקים כמו חמאה ומרגרינה, אך יש לזכור כי בשמנים יש הרבה קלוריות, לכן צרכו אותם כמה שפחות.

• העדיפו לאכול בבית מאשר בחוץ אשר שם אין לכם פיקוח על האוכל וממה הוא עשוי.

• שתו מים או משקאות ללא קלוריות כמו קפה ותה, מיץ פירות 100%!, וזאת במקום משקאות ממותקים מוגזים או רגילים, משקאות פירות ומשקאות אנרגיה. משקאות ממותקים מכילים הרבה קלוריות.

• אם אתם אוכלים סלט או פסטה או כל מזון אחר שהולך יחד עם רוטב, הקפידו על הרטבים שלא יהיו עתירי קלוריות. לעיתים הרטבים כגון רוטב לסלט הקיסר, או רוטב שמנת לפסטה וכל התוספות למיניהן, מכילים הרבה קלוריות עד כדי כמעט כל כמות הקלוריות היומית הדרושה מבלי ששמתם לב.
וותרו על קרוטונים בסלט, המעיטו בשמן זית, הקפידו על גבינות דלות שומן, רוטב שמנת דל שומן וכדומה.

• אם אתם אוהבים לשתות אלכוהול, שתו רק כוסית אחת ביום לנשים ומקסימום 2 כוסיות לגברים.

• כוסית אחת של יין אדום אף מומלצת לבריאות הלב וכלי הדם.

• אכלו פחות והתעמלו יותר לאיזון טוב יותר של צריכת הקלוריות ופעילות הגוף.

• אל תוותרו על ארוחת בוקר מזינה. ארוחת הבוקר הינה חשובה !, ולאחר הצום של הלילה היא מעודדת
שוב את חילוף החומרים בגוף ומטעינה את המוח והגוף באנרגיה לתפקוד מיטבי ועירני במשך היום.

• אל תדלגו על ארוחות, הארוחות מספקות אנרגיה לגוף, דילוג על ארוחות גם גורם לגוף להאט את קצב
חילוף החומרים באופן אוטומאטי, גורם לאיבוד אנרגיה, לעייפות וחוסר עירנות וכמובן רק מגביר את הרעב.

• סלקו מזונות משמינים, לא בריאים ולא רצויים מהבית, יותר קל לעמוד בפיתויים כשלא רואים אותם.

• אל תציבו לעצמכם יעדים שקשה להשיג אותם, אם קשה לכם להפחית בכמויות האוכל כפי שתכננתם, לא קרה שום אסון, הפחיתו רק מחצית מאשר תכננתם, וכך בהדרגה ולאט תפחיתו עוד לפי הצורך.

 

דיאטה – עוד טיפים לדיאטה
לפני שתערכו שינויים בהרגלי האכילה שלכם, הכינו לכם יומן, ורשמו שם מדי יום את כל מה שאתם אוכלים ושותים, הכמויות, הנסיבות, אפילו המצב הרגשי שלכם וכל דבר אחר שעשוי להיות רלוונטי.
דבר זה ייתן לכם תמונה ברורה לגב מה אתם אוכלים ומה עובר עליכם, ויעזור לכם להחליט על אילו שינויים לעשות בדיאטה וכיצד.

השתמשו בצלחות יותר קטנות לאוכל, כך גם הכמויות יקטנו באופן יחסי, אכלו לאט, הימנעו מהפרעות באמצע האוכל, אל תאכלו מול טלוויזיה, אכלו עד שתרגישו שאכלתם מספיק, אל תתמלאו סתם כי נשאר עוד בצלחת, כך גם תדעו להעריך יותר טוב את הכמויות שאותם תיקחו בעתיד.

כחלבונים אכלו יותר שעועית, אפונה, אגוזים וכדומה.
אכלו בשר רזה, עוף ודגים אפויים, בגריל או בצלייה עדינה, עוף עדיף ללא העור.
אם בכל זאת תרצו לטגן במחבת, העדיפו לעשות זאת במחבת מונע הדבקה כגון מחבת טפלון, או אם אין ברירה, השתמשו בכמות קטנה של שמן זית.
כנ”ל גם לגבי ירקות מוקפצים, או השתמשו בסיר אידוי להכנת ירקות מאודים.

אכלו מגוון סוגי מזון, לתזונה מאוזנת השתדלו לאכול מגוון מזונות כאשר לכל אחד יש את היתרונות, הויטמינים והמינראלים הייחודיים שלו.

כאשר אין ירקות ופירות טריים והם מחוץ לעונה, עדיף לעבור זמנית לירקות ופירות קפואים רגילים, ללא רטבים מלאכותיים וללא ממתיקים שונים.

אם אתם מכינים כריך, עשו אותו מלחם או לחמנייה עשויים חיטה מלאה אשר הם דלי קלוריות ומכילים סיבים, עם סלט או גבינה דלת שומן וכדומה.

 

אל תלכו שולל על ידי פרסומות. ישנם מוצרים אשר נטען לגביהם כי הם בריאותיים ומכילים כמויות מעטות של שומן, נתרן וכדומה. אם בכל זאת אתם קונים את המוצרים האלו, קראו היטב את המרכיבים השונים והערך הקלורי שלהם אשר רשומים על הקופסה, בתקווה כי הם נכונים !.

ככלל, בקניית מוצרים שונים וקינוחים, העדיפו תמיד מוצרים דלי קלוריות.

חטיפים ממתקים ועוגות הם בעוכריה של כל דיאטה !!!. אם בכל זאת מדי פעם מתחשק לכם חטיף, אזי העדיפו חטיפים ללא מלח כגון אגוזים ושקדים, או אם מתחשק לכם משהו מתוק, אכלו פירות טריים או יבשים או אפילו קערית דגנים ממותקים קלות.

ישנם בשוק חטיפים המתיימרים להיות בריאים, ומכילים לעיתים כמעט שליש עד מחצית מכמות הקלוריות היומית ! הרצויה. אם בכל זאת תקנו חטיף, בדקו היטב מה הוא מכיל ומה כמות הקלוריות שבו.

אם אתם אוכלים בחוץ, שקלו לאכול שתי מנות ראשונות במקום אחת עיקרית, או התחלקו במנות עם בן/בת הזוג שלכם. אם המנה גדולה מדי, קחו חלק הביתה, לא חובה לסיים את הכל ולהתפוצץ.

אם יש לכם תחושות רעב במשך היום, אכלו יותר ארוחות קטנות במקום 3 ארוחות עיקריות, אולם הקפידו לחשב את צריכת הקלוריות הכללית בהתאם.

 

התאימו את צריכת הקלוריות היומית לצרכים שלכם.

על פי מחקרים ומעקבים, גברים ממוצעים בשנות ה – 40 לחייהם אשר אינם מבצעים פעילות מיוחדת, זקוקים בממוצע ל- 2,200 קלוריות ביום, כאשר אם הם פעילים, הם זקוקים בממוצע ל- 2800 קלוריות ביום.

אצל נשים כנ”ל לשם השוואה, המספרים הם 1800 ו- 2200 קלוריות ביום.

לנוחיותכם תוכלו להיעזר במחשבון קלוריות, לחצו על: מחשבון קלוריות

לטבלת מוצרי מזון וקלוריות ומה הם מכילים לחצו טבלת קלוריות

אם אתם לא פעילים באופן מיוחד, אזי כדאי להתחיל בפעילות גופנית מתונה של 10 דקות ביום, פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע, ולהגדיל בהדרגה את משך זמן הפעילות ואת התדירות היומית.

 

תזונה בריאה ומאוזנת חייבת, שוב ושוב, חייבת ! להיות מורכבת מ:

כ- 55% פחמימות, כ- 15% חלבונים וכ- 30% שומנים, לכל אחד מהם חלק חשוב בתפקוד מערכות הגוף, לכל אחד מהם יש תפקידים שונים אחד מהשני, כל אחד מהם מכיל מרכיבים שונים אחד מהשני הנחוצים לגופינו.

בגופינו מתבצעים מדי יום מאות ואלפי תהליכים שונים, קשורים אחד בשני, תלויים בחומרים ובמרכיבים שונים אשר אנחנו מקבלים מהמזונות השונים, כל סוג מזון מספק לנו חומרים אשר אינם נמצאים במזון אחר.

לטבלת מוצרי מזון וקלוריות ומה מכילים לחצו טבלת קלוריות

 

דיאטה לסיום

הדרך הטובה ביותר לדעת אם אתם צורכים יותר מדי קלוריות, היא פשוט לפקח על המשקל שלכם, אם משקלכם עולה לאט לאט, עליכם לצרוך פחות קלוריות, לאכול פחות או לשנות את התזונה, או לעסוק ביותר פעילות גופנית על מנת לשרוף קלוריות, כאשר כמובן עדיף גם לצרוך פחות קלוריות וגם לעסוק בפעילות גופנית.

 

דיאטה לסיכום
דיאטה להרזיה טובה ובריאה חייבת להיות מאוזנת ולכלול גם פחמימות, גם חלבונים וגם שומנים אשר מכילים בתוכם את המרכיבים התזונתיים הדרושים לגופינו, פשוט אכלו פחות !!! אולם הורידו בכמויות בהדרגה ולאט ! כך שגופכם יתרגל לכמויות המופחתות, ורצוי כמובן גם לעסוק בפעילות גופנית במקביל, גם מתונה טובה ומספיקה.

 

דיאטה להרזיה – שלושת כללי הזהב, שמרו עליהם והיו בטוחים שתרזו בצורה בריאה

1. הפחיתו בכמויות האוכל !, הפחיתו בצריכת קלוריות, אולם בהדרגה ! אל תמהרו לשום מקום.
לא רצוי, לא בריא ואף מסוכן להרזות תוך תקופה קצרה.

2. הקפידו על תפריט מאוזן אשר מכיל את כל אבות המזון, פחמימות, חלבונים ושומנים,
המכילים את המרכיבים התזונתיים כולל ויטמינים ומינרלים אשר גופינו חייב אותם וזקוק להם.

3. עסקו בפעילות גופנית, גם פעילות גופנית מתונה טובה.

אהבתם את הכתבה? נשמח אם תשתפו גם את חבריכם ברשת הפייסבוק.

בברכה, מערכת טבעלייף

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים