חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

תעודת זהות. צירוף מילים פשוט שאומר הרבה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

תעודת זהות. צירוף מילים פשוט שאומר הרבה

איזה צרוף מילים, מלא תוכן, כל כך ממצה וכל כך מתומצת. שתי מילים אוגדות בתוכן את הוויית האחד. אדם אחד. האם זה תיעוד של הזהות, האם זו תעודה על זהות, האם זו תעודה וגם זהות? ומה בכלל פרוש המילה זהות? ולאן תעודת הזהות תיקח אותנו אם רק נתעמק בה מעט?

אשתף אתכם במה אני מצאתי בתעודת הזהות.

יש שם, שניתן לנו על ידי הורינו, ויש שם נוסף או שינוי שם בעקבות שינוי סטטוס, יש הגדרת הסטאטוס המשפחתי, רווק/ה, נשוי/נשואה/ אלמן/ה, גרוש/ה.
יש שמות הילדים לפי סדר כרונולוגי להופעתם במשפחה ויש תאריך לידה, מקום לידה, ואצלנו יש גם לאום. ויש תמונה. בדרך כלל תמונה שצולמה ב”פוטו רצח”. כשמה כן היא. אנחנו נראים שם נורא. באופן כללי בכל התעודות אשר אנחנו נושאים אתנו לאורך שנים מופיעות תמונות אישיות נוראיות. בדרכון, ברישיון נהיגה או תעודת הזהות. בכל פעם שאני רואה את התמונה בתעודות שלי אני מחליטה ללכת להצטלם אצל צלם מקצועי שיעשה תמונה בתאורה נכונה, בזווית נכונה, שאראה בה נהדר, וכאשר אלך לחדש תעודה כלשהי תהיה לי תמונה טובה. ואז……מגיע זמן חידוש ואין זמן, ועכשיו צריך תמונה ואני נכנסת לפוטו רצח, ויאללה לעוד 10 שנים בערך.

בתעודת הזהות יש את כל ההיסטוריה המשפחתית של האחד. תיעוד. כי כל נתון ניתן להרחבה בעת טיול אחורה בזמן. כלי נהדר תעודת הזהות על מנת להיזכר בהורינו, ביחסים שביניהם, ביחסים שבינינו והם, מה לקחנו משם במודע ומה השארנו שם במודע. ולמה לקחנו ולמה השארנו, נשאל את עצמנו? ובהתאם לתשובות שינתן לעצמנו, אנחנו מטיילים בתוך עצמנו.
נבחין לפתע בדברים שאליהם לא כל כך שמנו ליבנו. דברים שלא אהבנו אצל הורינו ופתאום נראה שאנחנו עושים אותם גם. ולהפך. דברים שכל כך אהבנו ואנחנו לא עושים.
נגלה את הזהות הייחודית שלנו. את בן/בת הזוג אשר בחרנו לנו ונחשוב מדוע בחרנו. האם הציפיות שלי ושל השני מוצו? אם כן או לא, הגיע זמן תאום ציפיות. לטובת הזהות הנגלית לעינינו. ושמות ילדינו והסיבות לבחירה. ועד כמה השם שבחרנו להם מזהה אותם. ואיך אנחנו אוהבים אותם. הרי כל ילד והצרכים שלו בהתאם לזהות שלו. האם אנחנו באמת מכירים את ילדינו? אם כן או לא, נבדוק שאמנם מה שאנחנו חושבים באמת מתקיים. אולי חלו שינויים ולא שמנו ליבנו?

גם כתובת ושינוי כתובת מופיע בתעודת הזהות. עניין של גיאוגרפיה. אך לא רק. מה היה בכתובת הקודמת ומה בכתובת החדשה? חברים מן העבר יעלו ויבואו, אירועים מן העבר, מקומות עבודה, בקיצור דפים של ספר. היסטוריה. וכל זאת מוצאים במילים ספורות שבתעודת הזהות של כל אחד ואחד.

ולשם מה כל זאת, אולי תשאלו? כי זה אינו אלא הפתיח לנושא העיקרי:
הזהות. לפעם הבאה……..

שלכם, אניטה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים