חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

תסמונת גיל הבלות בנשים ע

אהבתם? שתפו עם חבריכם

תסמונת גיל הבלות (חדל וסת) בנשים

תיאור המקרה:
אישה בת 48 אשר סבלה מוסת לא סדיר כ- 2 שנים, עם מחזור המופיע אחת לשבועיים ועד לאחד פעם ב – 3 חודשים.
הדימום גם הוא השתנה ולעיתים היה דימום כבד. כחודשיים טרם פנייתה, הופיע חום נמוך בשעות אחר הצהרים, מתח נפשי, רגישות יתר, עצבנות, חוסר מנוחה, נטייה דכאונית, גלי חום, הפרעות בראייה, טינטון, פלפיטציות, הפרעות בשינה, שכחה וכפות ידיים ורגליים חמות. היה כאב גב וברכיים. היה גרד מפוזר בגוף גם אם לא היתה פריחה. לחץ הדם היה 110/180. ממ”כ. האבחנה היתה מנופאוזה – תסמונת גיל הבלות.

לפי הרפואה הסינית, בגיל 49 אישה יכולה להגיע לבלות בגין החלשות מסלול ההתעברות. כך גם קורה עם מסלול הכליות וזה מביא להפרעה בסדירות המחזור ובדימומים ועד להפסקת הוסת. למקרה שלנו היו גלי חום, פלפיטציות, אי שקט ועוד, כולם סימנים של חסר ין בכליות. זו גם היתה הסיבה לכאבי הגב והברכיים. חסר ין בכליות גרם לחסר ין כללי כך שהאישה סבלה מכלל בעיות גופניות בהתאם. הטיפול שניתן היה לחזק את הכליות ולהזין את הין, לאזן את מסלול הטחול וההתעברות.

תוצאות:
לאחר 4 טיפולים, החום של אחר הצהרים חלף, הפרעות הראייה והפלפיטציות השתפרו. בתום 8 טיפולים היתה לאישה הקלה כללית. ניתנה הפסקה טיפולית קצרה והטיפול התחדש. בתום הקורס הטיפולי השני, כל התסמינים חלפו והטיפול הופסק.

במעקב לאחר 3 חודשים דיווחה האישה שהמחזור חזר עם כמות דימום רגילה ולמשך 3 ימים. מצב זה נמשך גם 3 חודשים יותר מאוחר ואז הופסק המעקב. במהלך כל המעקב לא נצפו התסמינים בגינם פנתה לטיפול.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים