חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

תזונה מאקרוביוטית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

תזונה מאקרוביוטית

מאקרוביוטיקה – מתארת שיטה של תזונה.
מאקרו =גדול, ביו = חיים.
המאקרוביוטיקה הובאה אל המערב ע”י נאיואיטי סאקוראזאבה (גו`רג אוסאבה), יפני שבשנות העשרה שלו חלה ולפי קביעת רופאיו, אמור היה למות כעבור תקופה קצרה. הרופאים, שנקטו בשיטות ריפוי מערביות, לא הצליחו לרפאו. אוסאבה החל ללמוד את הרפואה המזרחית העתיקה, את יסודות היין והיאנג ולמעשה הצליח לרפא את עצמו לחלוטין.

עפ”י המאקרוביוטיקה המאכלים, כמו כל דבר בעולם, נחלקים ליין ויאנג: אין דבר שהוא רק יין או רק יאנג. הכל מורכב משתי הנטיות ביחסים שונים.
את היין והיאנג אנו חשים בחיי היומיום שלנו, לדוגמא: היין הוא נטייה להתפשטות – תנועה צנטריפוגלית בעוד שהיאנג הוא נטייה להתכווצות – תנועה צנטריפטלית. היין הוא יותר כלפי מעלה ואילו היאנג יותר כלפי מטה. בטמפרטורה, הקר יותר הוא יותר יין והחם יותר הוא יותר יאנג. במשקל, הכבד יותר הוא יאנג ואילו הקל יותר הוא יין. בעבודה, המטלות היותר פסיכולוגיות, שכליות, רוחניות הין יותר ין, בעוד שהמקצועות היותר גופניים, חומריים, חברתיים הם יותר יאנג. בגישות – מה שיותר רך, פאסיבי, מקבל-יותר יין. לעומת זאת היותר פעיל, חיובי ותוקפני הוא יותר יאנג.

הגישה המאקרוביוטית כוללת מגוון רחב של מאכלים טעימים ומזינים. עפ”י ההשקפה המאקרוביוטית, מזון הוא יותר מאשר עניין של ויטמינים, מלחים, חלבונים ופחמימות גרידא, הוא משפיע עלינו עמוקות גם בדרכים אחרות, עד כדי כך שהוא יכול לקבוע כיצד נתפקד פיסית ואפילו רוחנית. איכותם של מחזור הדם, מערכות העיכול, מערכת הנשימה ותפקוד מערכת העצבים שלנו, יכולה להיות מושפעת במידה ניכרת מסוג המזון שאנו בוחרים לצרוך. דגנים מלאים, קטניות וירקות הם מאכלי היסוד בתזונה המאקרוביוטית. כדי להשלים את התפריט, נוספים מגוון רחב של מרקים, מאכלי סויה, אגוזים, זרעים, דגים, אצות ים, פירות וכו` – ניתן לשלבם במגוון רחב של דרכים מהנות וטעימות.

מקרוביוטיקה וסרטן
החברה המודרנית סובלת מיותר ויותר מקרים של סוגי סרטן שונים. שכיחות הסרטן מגיעה לממדים של מגפה. הרבה תיאוריות והנחות התפתחו אודות מקורות הסרטן.
מקור הסרטן הוא בדרך החיים המודרנית אשר הפכה מלאכותית ומרוחקת מן הסביבה הטבעית. מנהגי התזונה המודרניים מובילים לאיכות ירודה של הדם, נוזלי הגוף, מערכות הגוף.

גורם הסרטן יכול להיות אחד מן הגורמים הבאים:
1. צריכה מוגזמת של מזונות ומשקאות שהם יין – אכילה מוגזמת לאורך תקופה ארוכה של מזון ומשקאות בתוספת כימיקלים שונים, סוכר, שוקולד, דבש, ממתיקים מלאכותיים, משקאות קלים, חלב ומוצריו, שומן מן החי, דגנים מזוקקים, קמח לבן, משקאות אלכוהוליים.
2. צריכה מוגזמת של מזונות ומשקאות שהם יאנג-אכילה מוגזמת של בשר, ביצים, עודף מלח בעיקר במזון מן החי.

הסרטן לעולם אינו מופיע בבת אחת אלא באופן הדרגתי. אנשים רבים בעולם המודרני צועדים לקראת הסרטן, עם או בלי ידיעתם. כאשר אנו ממשיכים וצורכים כמויות מוגזמות של מזון לא מתאים אנו מתחילים לאגור עודפים אלו בגופנו בצורה של שומן, ליחה וחלבונים, כאשר העודפים לא נפלטים, הם הופכים דלוחים בדומה למים עומדים ובהדרגה יוצרים ציסטות, אבנים וגידולים. כדי למנוע ולרפא סרטן עלינו לשנות ולשפר באורח קיצוני את אורח חיינו והרגלי התזונה שלנו –דרך החיים המאקרוביוטית,כולל הרגלי התזונה שלה, היא הדרך הבטוחה ביותר להתגבר על הסרטן.

מאקרוביוטיקה והרזייה
צריכת השומן בחברה המודרנית גבוהה בהרבה מן הצורך הממשי בשומן, אם בחיי היומיום שומרים על יחס נכון בין צריכת הפחמימות והחלבונים. השומן דרוש הרבה יותר כאשר התזונה אינה מאוזנת. לכן אנשים שמזונם אינו מבוסס על דגנים מלאים זקוקים ליותר שומן במזונם. אם השומן הנאכל מקורו בשומן מן החי, מבשר, עופות וביצים הרי שהוא נוטה להיאגר בגוף ולגוף קשה להשתמש בו בשל היותו שומן רווי.
אם השומן הוא שומן בלתי רווי ממקור צמחי הרי הגוף יכול להשתמש בו באופן יעיל בצורה של אנרגיה לחילוף חומרים יעיל וטוב ולצרכים אחרים של הגוף. התזונה המאקרוביוטית אינה נמנעת ממזון מן החי, אך מעדיפה שומן צמחי, דגנים מלאים, ירקות (לרוב אינם חיים), תיבול מיוחד המעשיר את ערכו התזונתי של המזון מאוד.
אי לכך חילוף החומרים בגוף טוב יותר והירידה במשקל בהתאם.

בברכה, טל בן סימון – בתזונה מאקרוביוטית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים