חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

תופעה: ניתוחים אסטטיים משולבים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

תופעה: ניתוחים אסטטיים משולבים

כ- 10% מכלל הניתוחים האסטטיים הם ניתוחים משולבים הכוללים טיפול בשניים או יותר מאברי הגוף. היתרונות בכך: ניתוח קצר יותר, תקופת היעדרות אחת מהעבודה וחיסכון כספי של 15% – 10%.

חידוש בתחום הניתוחים האסטטיים: כ- 10% מכלל הניתוחים המתבצעים היום הם ניתוחים משולבים הכוללים טיפול בשניים או יותר מאברי הגוף ואחוז זה נמצא במגמת עליה. “לביצוע של שני ניתוחים אסטטיים ביחד יש מספר יתרונות: הרדמה אחת ותקופת התאוששות אחת, ניתוח אחד קצר יותר בזמן משני ניתוחים בנפרד, תקופת החלמה אחת, היעדרות קצרה יותר מהעבודה וכמובן חיסכון כספי של כ- 15% – 10%”, אומר ד”ר יעקב זילר, מומחה לכירורגיה פלסטית מתל – אביב ורעננה, “חשוב שניתוח משולב יתבצע על ידי מנתח מנוסה ומיומן המבצע את הניתוח ביעילות ובפרק זמן סביר. רצוי שמשך הניתוח המשולב לא יעלה על חמש שעות כדי להימנע מתופעות לוואי וסיכונים הקשורים בהרדמה, דימום, זיהומים וכו`. כאשר שוקלים הליך כזה יש לקחת בחשבון את בריאותה של האישה – האם יש גורמי סיכון כמו מחלת לב, מחלת ריאות או ייתר לחץ דם. מקרים אלה דורשים שיקול דעת נוסף והכנה מתאימה לניתוח, כולל התייעצות עם רופא מרדים בכיר”.

לדברי ד”ר זילר הניתוחים המשולבים מבוקשים בעיקר על ידי נשים בנות 40+, הרוצות לפתור כמה בעיות בעת ובעונה אחת באזור הפנים, החזה והבטן. אלו בדרך כלל נשים הנמצאות בשיא הקריירה, אשר אינן מעוניינות להפסיד הרבה ימי עבודה. נקודה מעניינת מעלה המומחה לניתוחים פלסטיים ד”ר עמירם בורנשטיין מתל- אביב, “מניסיוני, כאשר מבוצע יותר מניתוח אחד, רק אחד מהניתוחים מכאיב, זאת מכיוון שמערכת העצבים אינה יכולה להתמודד בבת אחת עם גירויים רבים ומנטרלת את הכאב החמור פחות. להפתעתי נתקלתי פעמים רבות במטופלת שביצעה הגדלת חזה ביחד עם ניתוח שאיבת שומן, אשר מדווחת שניתוח שאיבת השומן לא הכאיב לה כלל, ואילו חברתה שביצעה רק שאיבת שומן מתלוננת על כאבים חזקים”.

לדברי ד”ר בורנשטיין, בצד היתרונות ישנן כמובן גם חסרונות והגבלות. במספר ניתוחים המבוצעים בו זמנית, נדרשת החלמה ממושכת יותר ועל כן על המנתח להעריך אם הדבר אפשרי, זאת בהתאם לגילה של המנותחת, מצבה הבריאותי והכללי והאם הניתוחים המבוקשים הם גדולים או קטנים. למשל קל מאוד לצרף ניתוח שאיבת שומן קטנה לניתוח נוסף ואילו שאיבת שומן גדולה של מטופלת השוקלת 90 ק”ג לא תאפשר ביצוע ניתוח נוסף.

אז מה ממליצים לנו המומחים לצרף?

צירופי הניתוחים בגוף:
הגדלת חזה + מתיחת בטן
מתיחת בטן + הקטנת חזה
הגדלת חזה + שאיבת שומן לא גדולה
מתיחת בטן + שאיבת שומן לא גדולה

צירופי ניתוחי פנים + גוף:
ניתוח עפעפיים + הקטנת/ הגדלת חזה
ניתוח עפעפיים + מתיחת בטן
פילינג בלייזר + ניתוח עפעפיים
פילינג בלייזר + הקטנת / הגדלת חזה

צירופי ניתוחים בפנים:
ניתוח עפעפיים + מתיחת פנים
ניתוח עפעפיים + שאיבת שומן בסנטר
מתיחת מצח + מתיחת פנים

לא מומלצים:
ניתוח אף אינו מתאים לשילוב עם ניתוח עפעפיים כיוון שבניתוח אף נוצרת בצקת שתפריע לעפעפיים.
מתיחת פנים מלאה אינה מתאימה עם מתיחת בטן גדולה כיוון שזהו ניתוח ארוך מאוד הדורש הרדמה ארוכה עם שכיבה ממושכת.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים