חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

תום עידן הדיאטות

אהבתם? שתפו עם חבריכם

תום עידן הדיאטות

מי מאתנו לא מקווה למצוא את דיאטת הפלא שתגרום לו לרדת במשקל במהירות, למשל 10 ק”ג תוך שבוע ? אנחנו קוראים ושומעים על דיאטות רבות, שונות ומשונות, שיאפשרו לנו ” לרזות ללא מאמץ”, “לרדת בלי להרגיש” (אפילו תוך כדי שינה !), ובלי לבצע פעילות גופנית בכלל. אנחנו מתפתים להאמין ובכל פעם מתאכזבים מחדש. ובאמת, מה שמתברר לאחר עשרות שנים הוא שעדיין לא נמצאה הדיאטה שתהייה קלה, מהירה ומוצלחת.

יהיו ביניכם שיגידו ” אבל רזיתי המון לפי שיטתו של ד”ר X או לפי ספרו של
פרופ` Y ” , וזה נכון, אבל הסתכלו סביבכם ונסו לראות – מי מכל האנשים שירדו במשקל הצליחו להישאר במשקל החדש ? מעטים מאד, אולי אפשר לספור אותם על יד אחת.
כי הצלחת הדיאטה לא נקבעת לפי מספר הק”ג שצנחו, אלא ביכולת לשמור לאורך זמן על משקל תקין . ואם זה המדד להצלחה – 95% מהאנשים שעושים דיאטת הרזייה – לא הצליחו, מפני שזהו האחוז של האנשים שחוזרים למשקלם הקודם
(אם לא הוסיפו עליו…), גם לפי מחקרים מדעיים שנערכו בנושא.

אז מה נחשב להצלחה? שינוי דרך החשיבה והרגלי האכילה !.

הרי כל דיאטנית תגיד לכם – הדרך לדיאטה מוצלחת עוברת דרך הראש.
מה שקורה בד”כ הוא שאדם אומר לעצמו: ” אני בדיאטה, אז צריך לסתום את הפה שבועיים עד החתונה של הבת-דודה, כדי להיכנס לשמלה/חליפה ואח”כ אחזור לאכול כמו קודם”.
מה שמחזיק אותנו בדיאטה כזו הוא הציפייה לחגיגות האוכל שנערוך לעצמנו בתור פרס על המאמץ שעשינו. והתוצאה – חזרה למשקל החדש, כל אחד לפי הקצב שלו.

מה שצריך בעצם לעשות הוא להתחיל לדאוג לגוף, לא רק לצורה אלא גם לבריאות ואת זה צריך לעשות ל-א-ט, כי שינוי הרגלים הוא תהליך ממושך שצריך ללמוד.
התהליך הזה כולל:
1. ארגון של סדר יום עם ארוחות בוקר, צהריים וערב, בלי לנסות לראות כמה זמן אפשר להחזיק מעמד בלי לאכול…
2. הקדשת תשומת לב לצורת האכילה. כמעט אף אחד לא מרגיש שהוא שכח מזמן איך ללעוס. יש לאכול לאט, בנחת, למצוא את הזמן, גם אם הבוס מלחיץ והזמן דוחק. כשאוכלים לאט הרגשת השובע מורגשת יותר, וגם מחזיקה מעמד יותר זמן.
3. יש לקבוע דיאטה שאפשר לעמוד בה ומשקל ריאלי (לא המשקל שהיה בתיכון). לא משהו דראסטי שיגרום לכם להתענות בייסורי רעב ורגשות אשמה במשך היום.
4. מאד מאד חשוב לשלב פעילות גופנית כחלק מאורח החיים. מאחר ואנו מעונינים להיפטר מרקמת השומן העודפת, ולא להוריד מסת שריר או נוזלים, צריך לשרוף את השומנים האלה והדבר היחיד שיכול לשרוף שומן עודף חיצוני בגוף הוא – פעילות. לא כרוב, לא חומץ, לא אשכוליות ולא שום צמח מרפא או צמח מאכל !
5. הכלל הכי חשוב בעיניי כדיאטנית – לזכור כל הזמן שאוכל נועד לאכילה בהנאה. לא לספירת קלוריות, לא לשקילה ולא לחישובים. ההתעסקות במדידת כפות, כוסות וקלוריות מסיטה אותנו מהעניין העיקרי – האכילה בנחת תוך התענגות על כל פירור, מה עוד שכאשר מדובר בכמויות לא גדולות של אוכל – לכל פירור יש באמת משמעות מיוחדת… . מחשבות כמו: אוכל טעים חייב לכלול קצפת ושומנים, או: רק מאכלים כמו בורקס ופיצות יגרמו לי להנאה מאוכל- הן רק מחשבות, ואפשר לשנות אותן. הכל תלוי עד כמה אנחנו מוכנים באמת לשנות דרכי חשיבה.

אז קחו את עצמכם בידיים, היעזרו בדיאטנית קלינית שתכוון אתכם ו… צאו לדרך !
בהצלחה.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים