חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

תולעים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

תולעים

כשמתגלות אצל הילד תולעים, הבעיה היא לא רק איך לסלק אותן מן המעיים, אלא גם איך לנתק לגמרי את הקשר בינן לבין הילד. כלומר, איך להביא לכך שהן לא יחזרו למעי. ההרבאליסטיקה (תורת צמחי המרפא) מגרשת את התולעים בעזרת צמחים שונים וקודם כל בעזרת השום. לילדים מכינים אותו כסירופ, כנגד התולעים הקטנות הנקראות אוקסיוזיאזיס: SIRUPUS ALLIISATIVI 150 נותנים לילד מדי פעם כפית אחת ואפילו כף. אפשר גם למעוך שתיים שלוש שיניים, לבשל זאת בתוך 100-150 גרם חלב ולהמתיק בדבש. משתמשים בשום לעשיית חוקן: מבשלים משתיים עד חמש שיני שום, מועכים אותן בתוך 150 גרם מים במשך חמש דקות ומחדירים לתוך המעי הגס של הילד.

צמח אחר שכוחו יפה נגד התולעים הגדולות יותר הנקראות אסקרידיס הוא:
OL. CHENOPODII ANTHELMINTCI AETHER 30
לילדים נותנים כמה טיפות, לפי מספר שנותיהם: ילד בן 5 יקבל 5 טיפות פעמיים ביום, פעם אחת בבוקר לפני ארוחת הבוקר והשניה שעתיים אחר כך. בכל מקרה אין לתת לילד יותר מעשר טיפות, פעמיים ביום. אחרי מנת הטיפות השניה מנקים את המעי בעזרת כף עד שתי טיפות שמן קיק שנותנים לילד. מתחילים בכף אחת ואחרי שרואים מה השפעתה מחליטים אם להוסיף עוד כף.

צמח שכוחו יפה כנגד שני סוגי התולעים גם יחד הוא:
FLORES CINAE לילדים בני שנתיים שלוש נותנים כמות של 1.5 גרם. שורים העלים בתוך כוס מים רותחים למשך עשר דקות, מסננים ושותים. לילדים בני ארבע חמש נותנים 3 גרם. שורים אותם עשר דקות בכוס מים רותחים. לבני שש עד שמונה נותנים 4 גרם, על אותה כמות מים, לבני תשע עד אחת עשרה נותנים 5 גרם ולבני שתים עשרה עד ארבע עשרה 7-8 גרם. נותנים לילד לשתות כוס אחת, עם כמות החומר הצמחי המתאימה לגילו, בבוקר, על קיבה ריקה. חוזרים על הטיפול הזה יומיים רצופים, יום אחר יום. אחרי כן נותנים מלח אנגלי או מלח מר לשלשול, מערבבים כף אחת של מלח בכוס מים פושרים ונותנים לילד לשתות.

להיפטר מתולעים יעזרו לילד גם גרעיני הדלעת, המוכרים לנו כ”גרעינים לבנים”. טוחנים 300 גרם של גרעינים קלופים ומערבבים אותם עם דבש וחלב ונותנים לילד את המעדן לפני ארוחת הבוקר, על קיבה ריקה. שלוש שעות אחרי נותנים לו 3 כפיות שמן קיק או כף מלח מר כדי שישלשל. הגרעינים הם אמצעי עדין במיוחד כדי להיפטר מן התולעים ולכן הוא מתאים גם לתינוקות ולנשים בהריון.

פטנט אחר הוא הגזר. מלעיטים את הילדים בכמויות גדולות מן הכתום הזה 300-500 גרם ליום. גם צמח הפאפאיה עוזר בסילוק התולעים. בארצות הטרופיות משתמשים בגרעיני הפאפאיה המיובשים לסילוק כל מיני טפילים מן המעיים. שמים כפית אחת של זרעים מיובשים וטחונים על כפית אחת דבש ובולעים.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים