חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

תאי שריר יוזרקו לתוך הלב

אהבתם? שתפו עם חבריכם

תאי שריר יוזרקו לתוך הלב

פיתוח חדש יאפשר העברת תאי שריר אל הלב באופן מקומי, בלתי פולשני תוך גישה ללב דרך מערכת כלי הדם.

פריצת דרך בטיפול במחלות לב באמצעות טכניקות חדשניות של טיפול תאי. במחלות לב נפגעים תאי השריר של הלב. במקרים של אי ספיקת לב, לדוגמא, או במקרים של חסימת כלי דם (מחלת דם כלילית), אספקת החמצן לשריר הלב נפגעת וחלק מהתאים מתים. לתאים המעורבים בצמיחת רקמת לב חדשה יש יכולת התחדשות מוגבלת במבוגרים, ולכן ללב יש יכולת מינימלית לשקם את עצמו לאחר התרחשות התקף לב. טכניקות חדשניות בטיפול תאי, מאפשרות לקיחת תאי שריר ממקור אחר בגוף והשתלתם בלב, לאחר שמבצעים בהם מניפולציה על מנת להתאים את תפקודם ללב. מדובר בהנדסת תא השריר, כך שיוכל להיקלט ברקמת שריר הלב ולתפקד בה באופן מועיל.

חברת ג`נזיים וחברת מדטרוניק הודיעו על שיתוף פעולה שמטרתו פיתוח טיפולים חדשים למחלות קרדיוואסקולריות. החברות עתידות לפתח מכשיר מתקדם שיעביר את התאים ללב באופן מקומי. מדובר במערכת המבוססת על צנתר, שתהפוך את הטיפול התאי לפחות פולשני ותאפשר גישה ללב דרך מערכת כלי הדם. המהלך צפוי להגדיל בצורה משמעותית את מספר החולים שישתמשו בטיפול תאי ללב. בנוסף לכך, החברות ימשיכו במחקר ארוך טווח שיתמקד בגישות פוטנציאליות של טיפול מהדור הבא, כולל שימוש בתאים שעברו שינוי גנטי, תאים מתורם או מבנק התא, וביולוגיית חומרים המתוכננת להאצת היקלטותם והישרדותם של התאים.

חברת ג`נזיים מבצעת מחקר קליני שנקרא Myoblast Autologous Graft in Ischemic Cardiomyopathy (MAGIC), שנמצא כיום בשלב השני, שבמסגרתו ניתן טיפול תאי לריפוי רקמות לב שנפגעו. מטרת המחקר, שנחשב לגדול ומתקדם מסוגו, היא לקבוע האם ניתן להשתמש בטיפול תאי כדי לתקן נזק שנגרם לשריר הלב בעקבות התקף לב, או לעצור באופן בטוח התקדמות של כשל לבבי, תופעה נפוצה וחשוכת מרפא, ממנה סובלים כ- 20 מיליון אנשים ברחבי העולם. השלב השני של המחקר כולל 300 מטופלים. במסגרת המחקר, החוקרים אוספים תאי שריר שלד של החולה באמצעות ביופסיה קטנה ברגל לפני ביצוע ניתוח מעקפים. התאים מתרבים במעבדה במשך 21 יום באמצעות טכניקות מיוחדות של גידול תרביות תאים, טכנולוגיה שכבר מיושמת בג`נזיים בתחום השתלות סחוס ועור ממקור גידול עצמי. לאחר מכן מזריקים את התאים לאזור הפגוע של הלב באמצעות ניתוח מעקפים של עורקים הכליליים.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים