חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

שלום כיתה א`- על התחלות ושינויים אצל ילדים וגם מבוגרים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שלום כיתה א`- על התחלות ושינויים אצל ילדים ואצל מבוגרים

שנת הלימודים החלה עם כל ההתחלות – הילקוט, הקלמרים, הספרים, המחברות, המורות, הכיתות והתחושות האלו בבטן. ההתחלות שלהם הם ההתחלות שלנו.
הבן שלי עולה לכיתה א`, ילד שני וההתרגשות רק גוברת, הוא בחר לו תיק בצבעים של כחול ואדום וקלמר בכחול ואדום וביקש גם ללבוש חולצה כחולה ומכנסיים אדומות. התבוננתי בו שם בתוך בכיתה, יושב על הכיסא הקטן, מחפש אותי בין כל ההורים המצטופפים ליד הדלת ומנפנף לנו לשלום התבוננתי והבנתי תם עידן הגן.
למעשה, חודש לפני כן, עם הסדר הבלתי נגמר שנעשה בארונות ובחדר – נערמו ערמות משחקים, ספרים “של תינוקות” אשר אין לו עניין בהם יותר. הילדים גדלים, התפאורה מתחלפת, המדפים עמוסי ספרים, מחברות, קלסרים, משחקים אחרים, מול כל הערמות שיוצאות מהבית אני מבינה תמה לה תקופה, היא יוצאת החוצה כעת התפנה מקום להתחלה חדשה.

תמציות פרחי באך עוזרות להתחלות ככניסה לגן, כניסה לכיתה א` או למקום מגורים חדש. בשבועיים האחרונים של החופש הגדול הגיעו אלי שלושה ילדים אחד שעולה לגן חובה וכבר מכיר את כל הילדים משנה שעברה, אחת שעולה ל כיתה א` ואחד שעולה לכיתה ג` עם כיתה חדשה בב”ס חדש. הטיפול בכל אחד היה אינדיבידואלי, ציירנו ושוחחנו מה בעצם מפחיד אותנו? מה נראה לנו “גדול” ומה נראה לנו משונה. תתפלאו, אך כל אחד לחוד עם העולם הפנימי שלו הביא סיפור אחר, לאחד היה משמעותי ההשתלבות החברתית, לשני היה פחד שלא ידע לקרוא “כמו כל האחרים” שכאן כמובן הייתה שיחה עם ההורים לא לצפות ליותר מידיי והשלישי פשוט רצה רק להיות עם אימא. החברים, הגננת עם כולם הוא בסדר אבל הוא רוצה את אימא.
בהרכב של כל בקבוק יש תמצית המשותפת לכולם במצבים אלה והיא ה- WALNUT, זו תמצית התומכת בנפשו של האדם בזמן של שינוי, מעבר, התחלות, בנוסף לכך היא מיועדת לאנשים /ילדים מאוד רגישים שכמו אנטנות הם קולטים כל ויברציה קטנה ומושפעים ממנה. תמצית זאת גם “עוטפת” ומעניקה הגנות מאנרגיות שליליות. (מטפלים רבים נוהגים לקחת אותה עקב עבודתם מול אנשים שונים).

הפרח חיוני לכל מי שמתקשה לחצות קדימה, הוא עוזר להפוך דף ולהתחיל. לכל הילדים המוזכרים פה, המלצתי לצייר ולצבוע בסגול. סגול טוב למצבים אלה.
לילד שקשור מאוד לאמו ניתנו בנוסף ל- WALNUT, תמציות המעניקות ביטחון, רצון להיפתח, לילד שרוצה להשתלב חברתי קיבל בנוסף ל- WALNUTותמציות לחיזוק האני שלו. לילד החושש שלא יהיה מספיק טוב ניתנו בנוסף ל-WALNUT תמציות נוספות, בהתאם לשיחה.

גם הבן שלי שנכנס לכיתה א` אמר לי ביום הראשון: זהו, אני לא רוצה ללכת לבית הספר וכך גם ביום השני, השלישי וגם לו נתתי תמצית באך לחיזוק. גם אנחנו המבוגרים בעצם עולים כיתה, בכל שנה בכל תקופה, גם אנחנו משנים את האביזרים שלנו, את הסביבה, גם אנחנו כל הזמן בלמידה, מחכימים ועולים בכל פעם מדרגה אחת למעלה. אלא, שיש כאלה שלא עושים סדר, לא מוציאים החוצה את מה שכבר לא בשימוש ואז הכל תקוע, נשאר, דומם, אין תנועה, אין מקום למשהו חדש. כך בבית כך גם בחיים, עלינו לעשות כל הזמן מיון של מה להוציא החוצה ומה נשאר איתנו ותמיד לפנות מקום לדברים חדשים. כי אנחנו כמו הילדים, בעצם, עולים כיתה ולא נשכח שהלימודים לא פוסקים. תמיד יש עוד מה לדעת, מי שכבר יודע הכל…בעצם משול לסוף…. ואין לו עניין להמשיך. כל דקה בהווה מלמדת אותנו משהו חדש השאלה היא כמה אנחנו מתבוננים וחיים את חיינו כאן ועכשיו.

הילדים שלנו בהיותם בבית הספר מזכירים לנו את החגים את העונות את ההתחלות, ילדים זה שמחה, ילדים זה ברכה ויופי שיש שיר כזה ויופי שיש לנו אותם.
ומה אחרי זה שהם גדלים? מי מזכיר להם? מי מזכיר לנו? לא צריך לזכור, פשוט תתבוננו, חיו, תאהבו, ותהיו. וכן, הכי חשוב תלמדו. שלום כיתה א`.
שנה טובה של התחלות טובות.

סמדר לרר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים