חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

שיקום מניתוח קיסרי – הטיפול הרפלקסולוגי

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שיקום מניתוח קיסרי – הטיפול הרפלקסולוגי

רפלקסולוגיה הינה שיטה עתיקה מאוד המתועדת אחורה עד ימי הקיסרות המצרית.

להבדיל משיטות מגע אחרות הרפלקסולוגיה הינה שיטת מגע שמתרכזת פחות בעיסוי עמוק של הרקמה אלא באיזון אנרגטי אשר מעביר מסרים אנרגטיים דרך צינורות אנרגיה – מרידיאנים אשר מזינים ומאזנים את איברי הגוף. לכן הרפלקסולוגיה היא שיטת המגע הנבחרת כשמדובר במצב עדין כמו שיקום מניתוח קיסרי.

משך הטיפול כמו בכל המקרים יקבע לפי הויטליות של המטופלת האינדיווידואלית, אך במקרה של שיקום לאחר ניתוח קיסרי אנו מגדירים מראש רמת ויטליות נמוכה מין הרגיל. יש להתחשב במצב הנפשי, פיזי של המטופלת אשר נמצאת תחת סטרס רב, בנוסף הטראומה שהיא עברה כל אלו ועוד עלולים להוריד את הויטליות. בנוסף עוברת האישה לאורך הלידה ואחריה שינויים הורמונלים אשר משפיעים על המצב ההורמונלי, נפשי ופיזי.

לאור האמור להעיל ההמלצה היא להתייחס אל המטופלת מראש ובהתחשב בראיון המקדים כמובן, כבעלת ויטליות חלשה יותר ולהתחיל את סדרת הטיפולים הרפלקסולוגית בטיפולים קצרים יותר כ- 25-30 דק` לטיפולים הראשונים ואח”כ כשהויטליות תעלה להעלות את משך הטיפול לכ- 45-60 דק`.

מטרת הטיפול הרפלקסולוגי

ל-L.F של האדם יש את האינפורמציה איך להביא אותו ממצב של חולי, מצוקה, פגיעה ברקמות או מצב נפשי לא מאוזן למצב של בריאות. כמו שאר הטיפולים ברפואה הטבעית, מטרתנו ברפלקסולוגיה היא להוות טריגר אשר יחזק ויחזיר את ה- L.F חזרה לאיזון ולבריאות. ברגע שה- L.F עולה גם הויטליות תעלה. לכן הטיפול במקרה זה צריך להיות כמעט כולו טיפול אנרגטי ועדין כמה שיותר, בכדי לא “להזיז” ולהמריץ דברים יתר על המידה – ועד לפתיחת תפרים לפני זמנם.

טכניקה כירופרקטית:

הטיפול בשיטה זו מתבצע בעמ”ש שבכף הרגל, בנקודות מאוד ספציפיות, וע”י כך עוברים מסרים אנרגטיים לעמ”ש ומשם המסר עובר לאותו איבר אשר קשה או אי אפשר לטפל בו כרגע מכיוון שהוא נמצא במצוקה כזו או אחרת. במקרה שלנו הרחם שלפוחית השתן שבזמן הניתוח מנותקת, והרקמות המעורבות בניתוח ואלו הסובבות את אזור הרחם. מטרת הטיפול הכירופרקטי פיזית בגב היא לתת מניפולציות לעמ”ש וע”י כך להחזיר את חוליות למקומם, במטרה לצמצם את הלחץ על העצבים ולשחרר את האדם מהכאב. כשהכירופרקטיקה מבוצעת על העמ”ש ברגליים אנו משתמשים באותה התאוריה רק שהשיטה היא אנרגטית ואינה מהווה סיכון למטופלת שמצבה גם ככה עדין. ע”י שליחה של אנרגיה למקומות הנ”ל אנו מעלים בהם את ה-L.F והויטליות ועוזרים בשיקומם. לפני הטיפול נעבור על העמ”ש ונחפש קריסטלים נרשום את מיקומם ונתייחס אליהם יותר מאוחר.

תחילה נתייחס לפי המפה הכירופרקטית לנקודות הבאות:

1. L3- אחראית על איבר המין, רחם, שלפוחית השתן וברכיים.

2. T8- אחראית על הטחול, אנרגטית אנו רוצים להזין את הטחול בראיה רפלקסולוגית כאיבר לימפאתי ואיבר המייצר תאי דם לבנים ובית קברות לאדומים. בראיה סינית אחראי על טרנספורמציה וטרנספורטציה של המזון לאנרגיה + עייפות, אנרגיה, החזקת האיברים במקומם ועוד…

3. C1- אספקת דם לראש, היפופיזה (אם הבלוטות ההורמונליות), מע` העצבים הסימפטטית ועוד…

4. T10- כליות, עייפות כרונית ועוד…

עכשיו שאנו יודעים לאיזה נקודות להתייחס נשווה בינם לבין הנקודות שמצאנו על כף רגלה של המטופלת וניגש לעבודה. העבודה על הרגל היא אנרגטית ונעשית בתנועה סיבובית פותחת על כל העמ”ש בכדי לאזן כשניתן דגש על אותן חוליות שצוינו לעיל ע”י זחל סיבוב ופתיחת העצב.

השיטה המטמורפית:

מטרת השיטה הזו היא לקחת את המטופלת ל”טיול” אנרגטי בתת מודע שלה ולהחזיר אותה לכיוון של העוברות.

למה?? התאוריה שעומדת מאחורי השיטה היא שכשאנחנו נכנסים לעולם כתינוקות יש לנו את כל האינפורמציה – ב”ספר לימוד” כמו שמקבלים ספר לימוד עם מכשיר חשמלי לדוגמא כך גם מקבל הוולד החדש ספר אשר נותן לו את כל הפטרונות לכל מצב קיים. הבעיה היא ככל שאנחנו מתבגרים אנחנו שוכחים את אותה אינפורמציה.

ברגע שאותה אם עוברת את הניתוח הקיסרי, שכאחריו היא צריכה להשתקם כמה שיותר מהר לשוב להיות אם (לרוב בתי החולים משחררים את האימהות לאחר 4-7 ימים מיום הניתוח), אנו רוצים לתת לאם את הידע הנכון בכדי לעשות את זה בצורה היעילה ביותר מבלי שהאם והתינוק ירגישו את הניתוח כטראומה אלא כתהליך שנחווה.

השיטה: תנועה סיבובית של לגעת לא לגעת עם אצבע אחת לאורך העמ”ש כיפת הבוהן אשר מייצגת את כיפת הגולגולת ועד עצם הזנב – העמש מייצג בחלקים את תהליכי ההריון ומשם לאורך רצועת הסנדל אשר מייצגת את תעלת הלידה. כנ”ל לגבי הידיים. משם מעבר לראש ועיסוי עדין מהקודקוד עד לשקע האוקסיפיטלית ומשם סביב תעלת השמע.

איזון צ`אקרות:

צ`אקרה – הינה מרכז אנרגטי ומהווה את החיבור המוחלט בין נשמה גוף ושכל.

כל צ`אקרה היא מרכז אנרגטי האחראי על כמה איברים/אזורים, וכשהיא נחסמת אנרגטית/נפשית או פיזית היא גורמת לחסימות/כיווצים של אותו איבר/אזור בגוף ולהפך. חולשה מסוימת באזור בגוף נעבוד על אותה צ`אקרה.

לצ`אקרות אפקט נפשי – תהליך התקשרות בין האדם לעצמו והאדם לסביבתו, במקרה שלנו תקשורת בין האם לתינוקה ובין האם לעצמה. אפקט נוסף הוא בין האדם לעולם/ לקוסמוס. טכניקה זו כמו בשאר הטכניקות הרפלקסולוגיות שצוינו נטפל לפני בזמן ואחרי הניתוח.

צ`אקרה 1 – אדמה – החיבור לאימא אדמה התהליך של קבלת דברים חדשים, ובכלל קבלה ואישור שמה שקורה באמת קורה. חיבור ליציבה עוגן להגיון.

צ`אקרה 2– מין – קשורה לאברי המין מיניות, נשיות, וזרימה של החיים (חזרה למסלול). קשר לכל המימד הנוזלי של הגוף – לימפה, דם.

צ`אקרה 3 – קשורה לאגו בכל טראומה שהגוף עובר יש פגיעה באגו.

צ`אקרה 4 – לב – נתינה וקבלה לדעת איך לתת אהבה ואיך לקבל חזרה. יש בעיה אצל אימהות רבות שהן נותנות הכל לתינוק ושוכחות את עצמן.

צ`אקרה 5 – גרון – ביטוי עצמי לאחר טראומה(ניתוח), המטופלת יכולה להיסגר ולהיכנס לתהליכי דיכאון יכול לקראת גם בהריונות רגילים.

צ`אקרה 6+7 – עין שלישית וכתר היכולת ליצור תקשורת – לקבל ולשדר.

איזון הצ`אקרות מתבצע במקביל בכל הצ`אקרות עם דגש על הצ`אקרות החסומות אצל כל מטופלת אינדיבידואליות.

טיפול לפי אלמנטים:

לאחר הסתכלות על הרגליים ועימות מול הראיון יש להגיע לאיזון בכל האלמנטים כשאלמנט חלש או שהוא יפלוש לאלמנט אחר או יפלשו אליו תלוי אם הוא בעודף או חוסר.

אדמה: אלמנט הקיום וההישרדות אומר אני קיים:

.כמו הצ`אקרה הראשונה הקשר לאימא יציבות, הישרדות, הזנה וניקוז אדם שחווה טראומה והיא “גדולה עליו” מסוגל לאבד את יציבותו, עבודה על האדמה תקנה ביטחון ויציבות .

מים: אלמנט הרגשות אומר אני מרגיש:
קשור לעולם הרגשי, התחדשות, זרימה, נתינה ולקיחה. במגע עם טראומה המים/רגשיות יכולים להיות בסערה או בעימדון, תהליכים של עיכול שלל מזון בכדי לקבל כוח או של רגשות ומציאות – היכולת לספוג, לסנן, ולהפעיל אינטואיציה.
הטיפול במים יהיה עדין בכדי לא לעורר סערה, במקרי עמדון ננסה ליצור תנועה אך בצורה מאוד עדינה.
אש: האגו, השליטה האלמנט אומר אני שולט, אני עושה:

כפי שצוין להעיל במצבי טראומה האדם יכול לאבד שליטה במקרה זה נחזק את ה-SP ואת השרירים והשלד אשר נותנים את היציבות וההגיון.

האש היא גם מקור הכוח לעשייה לכן יש לתת לאזור זה את תשומת הלב בכדי להחזיר למטופלת את יכולות הללו, את האנרגיה להשתקם.

לעורר בגוף את הפקודה שתעזור לאם לקום ולחזור לשגרה ולמציאות החדשה.

אויר: האלמנט השכלי אויר אומר – אני חושב:

הרגעת מע` העצבים: המטרה להביא לאיזון בין המע` סימפטטית לפרה-סימפטטית ושבירת מעגל האזעקה.

1. תרגילי נשימות – כשהמטופלת שואפת אויר דרך האף יש ללחוץ על ה- S.P , וכשהיא נושפת יש לשחרר לאט לאט את הלחיצה. על המטפל לנשום יחד עם המטופלת ולנקות את הראש ממחשבות.

2. תנועות של ספירלות לכיוון ימין נפתחות ונסגרות על הראש ועצבי ראש (בוהן ושאר האצבעות) סיום כל אצבע בסחיטה עדינה. אחר”כ מעבר על העמ”ש ועל שאר כך הרגל בספירלות עדינות.

3. הטענה והוצאה של אנרגיה ע”י עבודה עם קריסטל(קוורץ) גנרטור.

הטיפול הפליאטיבי:

השיטה הזו נועדה לטפל במצבים בהם אנו יודעים שאין באפשרותנו לאותו אדם(מצב רגיש ושאפילו מגע עדין יכול לערער את המטופל) אך נוכל להקל לו על הכאב.

ברקמות עדינות נטעין ע”י נשימות ותנועות סיבוביות עדינות, וברקמות גרמיות נפעיל לחץ מתון ע”ג הנקודה.

בסוף הטיפול נטעין עם קריסטל.

סוג בטיפול והכלי מותאמים ספציפית למטופלת לפי ראיון אבחוני וציור אבחוני של כף הרגל.

בברכה, גרי קלברג – נטורופת

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים