חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

שיזוף

שיזוף

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שאלה: אני לבנה שמאוד מאוד אוהבת שיזוף. ופעמים רבות בתחילת הקיץ,חוטפת כוויות. אני יודעת שהשיזוף לא בריא, אך כדי למנוע קמטים וסרטן העור האם עדיף שמוש או מיטת שיזוף?

תשובה: הי אורנית
אין שום הבדל בין שמש לבין מיטת שיזוף מלבד הנוחות המלווה שהייה בחדר סגור וממוזג .
מנורות המפיקות קרני UVB משזפות בצורה מהירה יותר משמש. התוצאות גם כן מחזיקות מעמד יפה. אבל אין שום הבדל בין קרני UVB במכון לבין שמש. הנזק הוא אותו נזק.
ישנם מכונים המחזיקים מנורות המקרינות בעיקר קרני UVA שכידוע פחות מסוכנות. במנורות כאלה עצמות UVB צריכה להיות פחות מ-1%. קרני UVA גורמות לשיזוף קל שלא מחזיק מעמד. לשיזוף הדומה לשזוף של שמש בצהרי היום יש להקרין עוצמה חזקה פי 1000 מהעוצמה הנדרשת מקרני UVB. לכן משך השהייה במכון תהיה ארוכה יותר. בגלל הקרינה החזקה הנדרשת מקרני UVA והזמן הארוך הדרוש ישנם תופעות לוואי מיידיות אצל חלק מהמשתמשים כמו בחילות, הקאות, אודם וגירוי בעור.
בקיצור אני לא ממליצה לא על שמש ולא על מכון שיזוף.
הטוב ביותר להחשף לשמש עד שעה 8:00 בבוקר או משעה 18:00 אחר הצהרים.
אם בכל זאת את אוהבת את מראה העור השזוף אוכל לספק לך אלטרניבה פחות מזיקה.
שיזוף מלאכותי בצורת קרם . את הקרם יש למרוח על העור בצורה אחידה אחרי פילינג . צבע זה נשאר כ-3-4 ימים ודוהה בהדרגה. ניתן לחדשו כל 3 ימים.
לאחר המריחה על העור יש לשטוף היטב ידיים.
ישנו עוד מוצר שנקרא TANACITY המוצר מכיל MICROCOCCUS LYSATE תמצית אנזים המסייעת בחיזוק ייצורו של המלנין – תגובת ההגנה של העור לשיזוף. יש למרוח ממנו לפני החשיפה לשמש (חשיפה בטוחה בשעות שציינו). המוצר מכיל מערכת העברה ליפוזומלית לשיא פוטנציאל השיזוף של העור.
מקווה שסייעתי לך רונית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  No Comments

  Sorry, the comment form is closed at this time.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים