חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

רפלקסולוגיה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

רפלקסולוגיה

אנו חיים בתקופה של שינויים בעולם, בשוק העבודה ובתחומי העיסוק השונים. כאנשים מודרניים, עלינו להלך על חבל דק ולהיות ערניים לשינויים. יש אנשים הפוחדים פחד עז ממלחמה, אנשים מתוסכלים מתחום עיסוקם, מן המשכורת אותה הם מרוויחים. אחרים בנו לעצמם קריירה שאינה מתאימה עוד למציאות חייהם, בעלי חברות נמצאים בלחץ מתמיד של לגדול או לחדול, רבים מאתנו חשים תחושת “פספוס”, שמא לא מיצו את עצמם, ושהקריירה ומשכורתם אינם הדברים החשובים בחייהם. אנו מוצאים עצמנו מבלים את רוב זמננו במטלות ובהתעסקות שאינם מספקים אותנו. כל המתחים, הלחץ, החוויות, הכאב והייאוש שאנו חווים, מתבטא בהתנהגותנו, ובא גם לידי ביטוי פיזי בגופנו. גופנו אינו משקר. ועל כן אנו חייבים להקשיב לו ולטפח אותו. ואם נתעלם מהאותות שגופנו נותן לנו, נגיע למצב של התמוטטות וגופנו אותו זנחנו, יגמול לנו.

רפלקסולוגיה נותנת פורקן שבאמצעותו נלקחת ההשפעה ההרסנית מן הגוף ומן המערכת החיסונית, ומשתחררת לחלל. רפלקסולוגיה הנה שיטה לגירוי כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף ולהמרצתם. מקור המילה REFLECTION= השתקפות. כפות הרגליים הן למעשה הגוף כולו בזעיר אנפין. כל האיברים, הבלוטות וחלקי הגוף המצויים על כף הרגל מונחים בגוף על פי אותו סדר בדיוק! האמת היא שכפות הרגליים רגישות במיוחד. זאת מפני שהן משופעות בקצות עצבים והן לרוב מכוסות ומוגנות.

הרגליים מקרקעות אותנו, תרתי משמע. הן הבסיס שלנו. היסודות. “רגל איתנה” פירושה יציבות וביטחון. כאשר “הקרקע נשמטת מתחת לרגלינו” הכוונה היא אבדן ביטחון ושיווי משקל. גופנו, כמו גם נפשנו, יודעים זאת היטב, בין אם נודה בכך או לא. ברמה הרוחנית יותר, כשאומרים לנו שאנחנו עם “שתי רגליים על הקרקע”, יש לכך משמעות מרובה. לעיתים קרובות אנו חשים כאבים חזקים בכפות הרגליים ומתעלמים מהם. אך גם אם לא נכיר בכך, יתבטא הדבר באזורים אחרים בגופנו, במיוחד בצוואר ובכתפיים, בתשישות ועצבנות.
יתרונות הרפלקסולוגיה

ממחקרים נמצא כי:
· לרפלקסולוגיה השפעה חיובית על נשים יולדות:
נשים יולדות מניקות מוקדם יותר וביעילות גדולה יותר, במיוחד אצל נשים שקיבלו טיפול רפלקסולוגי לאורך כל ההריון (מהשליש השני להיריון). נמצא
באופן חד משמעי כי רפלקסולוגיה מניעה את הפרשת החלב.
· שיפור ב-46%! מצבים של תסמונת טרום וווסתית בקרב נשים.
· יעיל לגברים הסובלים מאימפוטנציה – שיפור של 87.5%!
· מפחית כאב ב-66% אצל אנשים הסובלים מכאב שיניים, ומסלק את הסימפטומים ב-26%!
· רפלקסולוגיה מפחיתה לחץ ומביאה להרפיה עמוקה – הרי לא ניתן למנוע לחץ. הוא בלתי נמנע. לחץ הופך להיות בעיה כאשר לא מתמודדים עמו כראוי.
במיוחד לחץ הנובע מדאגה, מתשישות. במצב זה כל מנגנוני ההגנה של גופנו נבקעים, מערכת החיסון נחלשת ואנו מועדים יותר למחלות. כיום כבר ידוע כי למעלה משבעים וחמישה אחוזים מהמחלות קשורים ללחץ.

 

לרפלקסולוגיה הכוח להפחית את הלחץ בהביאה להרפיה עמוקה ולשלווה, המאפשרת למערכת העצבים להירגע ולתפקד באופן מסודר יותר. גם מחזור הדם מתנהל כשורה, הזרימה משתפרת והחמצן מגיע לכל תאי הגוף. הגוף שואף ל”הומאוסטאזיס” ותהליך הריפוי מתרחש.רפלקסולוגיה
· הרפלקסולוגיה ממריצה את מחזור הדם – לזרימת הדם חשיבות בנשיאת חמצן ומזון לתאים המרכיבים את הרקמות בגוף וסילוק הפרשות ורעלנים שונים. על ידי הפחתת המתח והלחץ תוך כדי עבודת הרפלקסולוגיה – מתאפשרת זרימת הדם בכלי הדם בקלות ובטבעיות.
· הרפלקסולוגיה מטהרת את הגוף מרעלנים וזיהומים – לגוף מנגנוני טיהור עצמיים (מערכת לימפתית, מערכת ההפרשה ומערכת העור). במקרה של חסימה או תפקוד לקוי, מצטברים רעלים ופסולת. גוף בריא הוא כמו בית: יש לפנות ממנו את האשפה באופן סדיר. הרפלקסולוגיה מכניסה להרפיה עמוקה וכך משתפר תפקוד כל המערכות הגוף, לרבות אלו האחראיות על פינוי הפסולת מגופנו.
· רפלקסולוגיה מחדשת נעורים – האנרגיה זורמת ועוברת דרכנו באופן מודע ובלתי מודע בכל המישורים: הגופני, הרגשי והשכלי. אנרגיה חייבת להתחדש מדי פעם. על ידי התרגעות ופתיחת ערוצים אנרגטיים, מחיה הרפלקסולוגיה את גופנו ומספקת לו אנרגיה בכל הרמות.


· רפלקסולוגיה כרפואה מונעת – דחק, תשישות, תוספים כימיים במזון, מים מזוהמים, חומרים רדיואקטיביים ואוויר באיכות ירודה, הנם חלק מהסכנות
התברואתיות המאיימות על סביבתנו ועל המערכת החיסונית שלנו. בשל כך, אנו חייבים למצוא זמן להתרגעות והתפרקות ממתח. רק כאשר הגוף נמצא באיזון הוא מסוגל להדוף מחלות. הרפלקסולוגיה מחזקת את המערכת החיסונית. גם ילדים מתקררים פחות בתקופות שהם מקבלים טיפול רפלקסולוגי סדיר.
· הרפלקסולוגיה מגבירה יצירתיות ויעילות – מעטים מתפקדים היטב כאשר הם עייפים ותשושים. הרפלקסולוגיה מגבירה ערנות מחשבה וצלילות הדעת על ידי הפחתת מתחים והתרגעות. כך, אנו חופשיים לחשוב מחשבות חיוביות, להעלות רעיונות ולהתמודד עם מטלות קשות ביתר בהירות ויעילות. טיפול רפלקסולוגי באמצע היום או בשעות אחר הצהרים המאוחרות ימלא לנו את המצברים, ויעניק לנו את הדחיפה הדרושה לנו להמשך פעילות ויצירתיות.
· הרפלקסולוגיה מטפחת יחסי אנוש – יש בכוחו של הטיפול הרפלקסולוגי ליצור קשר אינטימי ומיוחד בין אנשים, קשר המתהדק כל טיפול. כאשר טוב לנו, הדבר יקרין גם על הסביבה הקרובה לנו.

האבחון לפי כף הרגל

כפות הרגליים מראות לנו כיצד האדם “מהלך” במסלול החיים. קריאת כף הרגל משלבת את הממד הפיזי, הרגשי והרוחני. אחד השלבים החשובים בהתפתחות שלנו כבני אדם הוא המעבר משכיבה חסרת אונים בינקות, דרך זחילה, לתנועה על כפות הרגליים. זהו גם השלב בו האישיות שלנו מקבלת ביטוי. אנו בעצם עומדים על סוליות כפות רגלינו. כך, כל שינוי, בין שהוא תפיסתי, הכרתי, רגשי או פיזי, מעיד על שינוי ביציבותנו. שינוי סטטוס למשל, או שינוי בדימוי העצמי, ישפיעו באופן ישיר על האופן שבו נעמוד, נתנועע ונביע את עצמנו.

כך שמצבים מתמשכים יטביעו חותם עמוק וברור על סוליות כפות הרגליים. קריאה בכף הרגל היא טכניקה שמטרתה להבין את משמעותם של סימנים אלו, ולבנות מהם תמונה כוללת של האדם ברמה הפיזית, רגשית ורוחנית. כל תא אנושי מוקף באנרגיה שמקיימת אותו וממלאת אותו, והרי אנו יצורים בעלי מבנה תאי. לכל אזור או איבר בגוף ישנה תדירות אנרגיה מיוחדת לו. מצב הרמוני של אנרגיה נקרא בריאות בכל הרמות- מנטלית, רוחנית, רגשית ופיזית. מצב של חוסר הרמוניה הוא מצב של עודף או חוסר באזור או באיבר מסוים.

ארבעת היסודות: אדמה, מים, אש ואויר, הם הבסיס לקיומנו. בלי נוכחות של אחד היסודות בטבע, אין חיים. ארבעת יסודות אלו מקיימים יחסי גומלין.
אדמה – תוחמת את המים.
המים – הכרחיים לאדמה על מנת להפרות אותה.
האש – הכרחית לאוויר על מנת להניע אותו.
אוויר – הכרחי לאש על מנת להניעה אותה.

גוף האדם מכיל ארבעה יסודות אלו, וניתן לשייך אותם לאיברים ולמערכות שונות בגוף. כפות הרגליים שלנו מחולקים לאותם ארבעה יסודות בהיותם משקפים למעשה את הגוף. הגודל וההתפתחות של כל אחד מהיסודות בנפרד ופעילותם יחד, קובעים את המצב הנפשי והפיזי של הפרט והאיזון ביניהם הוא הפתרון.

האבחון:
במהלך האבחון מתייחסים לאדם כאל אנרגיה בתהליך התפתחות, וכל מכשול מהווה הזדמנות לגדול ולהתפתח. כך אפשר להגדיר את חייו של אדם כנהר זורם: בנקודות מסוימות הזרימה חזקה ובאחרות היא חלשה. בכפות הרגליים ניתן לראות את מצבי חוסר האיזון ולנסות להחזיר אותם למצב של זרימה הרמונית. לעיתים הנהר צובר בתוכו פסולת וכך זרימת המים משתנה: במקום לזרום בצורה חלקה וזורמת, קיימת חסימה המתקבלת מהפסולת שנתאספה. הזרימה משתנה ואינה הרמונית וטבעית עוד. סימני העודף או החוסר, ייצרו כאמור תבניות התנהגות אנרגטיות. אופי הסימנים, מיקומם, והיחסים ביניהם ובין סימנים אחרים בכפות הרגליים הם המרכיבים העיקריים בשיטת האבחון לפי כף הרגל. ניתן לראות את הרמה הפיזית, רגשית, מנטלית ויצירתית וכן את הנטיות בעבר, בהווה ובעתיד.

בברכה, גלית שלגי
אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים