חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

רפלוקס

רפלוקס

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שאלה: שלום ד”ר בר
הנני סובל כחמש שנים מצרבות קשות. במשך כל תקופה זו לא נועצתי ברופא ונטלתי מאלוקס. לפני כחודשיים הצרבות החמירו דבר שגרם לי לפנות בנושא זה לרופא המשפחה ששלח אותי לצילום ושט עליונה.
בצילום נמצא – הרניה באיזור הושט , סימני רפלוקס חזק וכן רירית ושט גסה ולא סדירה.הומלץ על גסטרוסקופיה. מיום הממצא נטלתי לוסק 20 במשך 40 יום ולאחר מכן ניתן לי לוסק לעוד 40 יום נוספים (עד לגסטרוסקופיה שכרגע אין לי זמן לבצע אותה)
1.מהו טווח הזמן המוערך שממנו נטילת לוסק מסוכנת?
2.אם הלוסק מנטרל לחלוטין את חומציות הקיבה כיצד אני עדיין מצליח לעכל את המזון?
3.מהי דחיפותה של בדיקת הגסטרוסקופיה במקרה זה?
בתודה מראש
אבי

תשובה: אבי שלום רב!
שאלה יפה וחשובה.
ובכן,שים לב,אין טווח זמן מדויק אשר ממנו והלאה נטילת לוסק נחשבת מסוכנת,מאידך,אכן אין מומלצת נטילת תרופה זו למשכי זמן ממושכים.הלוסק אכן מנטרל לחלוטין את חומציות הקיבה,הוא למעשה משבית את התאים האחראים על יצור החומצה וגורם למעשה לקיבה להיות בעלת PH ניטרלי.ניטרול מוחלט זה של חומציות הקיבה,נחשד כיום כעלול להעלות סיכון לממאירות בדרכי העיכול גם הופעת זיהומים שונים.כעת לגבי עיכול המזון,שים לב,עיכול המזון הלכה למעשה אינו מתרחש בקיבה,אלא במעי הדק.חומציות הקיבה חיונית בעיקר לפירוק ראשוני של חלבונים במזוננו ואפשר להסתדר לכאורה גם בלעדיו.אבל שים לב, בהחלט יש תחושת כבדות יוצאת דופן לאחר ארוחה כבדה מהרגיל בין משתמשי הלוסק.
לסיכום,גש וערוך את הגסטרוסקופיה,אל תתעצל! כמו כן רמוז לרופאך כי אינך מעונין להמשיך בטיפול בלוסק לזמן ממושך ואם יש עדיין צורך בסותרי חומצה אפשר לשקול תכשירים מתונים יותר המתאימים לשימוש ממושך יותר.
בברכה
דר אודי בר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  No Comments

  Sorry, the comment form is closed at this time.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים