חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

רוחוק ראיה

רוחוק ראיה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שאלה: בעקבות פזילה החל בני להרכיב משקפיים (+3.75 ו -+4). שני רופאי עיניים בלתי תלויים אבחנו את אותם המספרים אך הפרוגנוזה שונה מאד – האחד טען כי ייתכן וזה יתוקן תוך 6 שבועות (בשל כיווץ לא רצוני במוח?) והשני דיבר על שנים. שאלותי – האם זהו רוחק ראיה גבוה? האם רוחק ראיה אכן יכול להיות מתוקן או שתמיד ירכיב משקפיים? האם ייתכן כי לא ראה טוב מיום היוולדו?

תשובה: דפנה שלום,
רוחק הראיה של בנך אינו גבוה.
רוחק ראיה אצל ילדים יכול להיות נורמלי (תלוי בכמות ובגיל) כאשר מופיעה גם פזילה, בשלב הראשון מתקנים את רוחק הראיה על ידי משקפיים. קשה לדעת מה יהיה בעתיד – כאשר ילד גדל, העין מתארכת ולכן רוחק ראיה עשוי להקטין עם השנים, עם זאת, קשה לדעת אם בנך יזדקק למשקפיים לטווח ארוך או לא.
נאוד ייתכן ורוחק הראיה היה קיים אצל בנך מהיוולדו- כאמור, רוחק ראיה אצל ילדים /תינוקות הוא נורמלי, אבל אין זה בהכרח אומר שהוא לא ראה טוב- כאשר יש רוחק ראיה (במקרים והוא לא גבוה בצורה קיצונית)ילד קטן בדרך כלל יכול להתגבר עליו לבד על ידי כיווץ שריר בעין,וכתוצאה מהכיווץ העדשה התוך עינית נעשית קמורה יותר, והראיה חדה. זה גם מה שעלול לגרום במקרים מסוימים לפזילה.
לסיכום- עליכם להיות במעקב אצל הגורם המטפל, מן הסתם, מכיוון שמדובר בילד, יהיו שינויים עם הזמן, וכדאי שיהיה איש מקצוע שיכיר את הילד ויעקוב אחרי השינויים.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  No Comments

  Sorry, the comment form is closed at this time.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים