Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

קנאה באוננות

אהבתם? שתפו עם חבריכם

קנאה באוננות

אחרי כמה שנים של נישואים מאושרים, כולל חיי מין טובים, גיליתי שבעלי מאונן כמעט כל יום תוך כדי צפייה בסרטים כחולים. מאד נפגעתי מהגילוי הזה כי לדעתי זה פוגע בחיי המין שלנו והייתי רוצה שיפסיק עם האוננות וישקיע יותר ביחסי המין שלנו. המחשבה עליו שהוא מאונן ממש דוחה אותי. אני בחורה מאוד מושכת ולכן אינני מבינה למה הוא צריך לאונן כי זה ממש מיותר! איך אני יכולה לגרום לו להפסיק את האוננות ?

כדי לענות על שאלתך כיאות אני חייב להתייחס, ראשית כל, להבנת ההתנהגות המינית הנקראת אוננות שמנוחה המקצועי הוא התנהגות אוטוארוטית. למעשה זוהי התנהגות – פעולה מוטורית ו/או מחשבתית שבאמצעותה מביא האדם את עצמו, בכוחותיו הוא, לכלל ריגוש וסיפוק מיני. מעצם הגדרתה מהווה האוננות התנהגות של האדם עם עצמו ובזאת היא למעשה ההפך מזוגיות שבה מתקיים קשר גומלין בין שני בני זוג. בגלל ניגודיות זו שבין אוננות וזוגיות את מתקשה לקבל את התנהגות זו אצל בן זוגך ורואה בה תחרות ליופיך ולנשיותך. בראיה כזו אפשר לפרש את התנגדותך כקנאה ואז נשאלת השאלה במה, במי ואולי למי את מקנאה.

נושאי ההתנגדות והקנאה יובנו טוב יותר אם ננסה לתהות על השאלות עם מי בעצם "בוגד" המאונן ולמה הוא נזקק לאוננות. בקשר לשאלה הראשונה, נזכור ונדגיש שמקורה של המיניות והמקום המרכזי בו היא מתרחשת הם מוחו של האדם. שם נקלטות ומעובדות התחושות, שם קיימים הרגשות והמחשבות ומשם יוצאות הוראות העצביות להתנהגויות המוטוריות ולהבעות. לכן השאלה האמיתית היא על מה חושב / מפנטז בן זוגך כשהוא מאונן, מה מסעיר אותו ועם מי בדמיונו הוא עושה אהבה. אולי זו דווקא את ואז במי תקנאי?! ועוד; האם עשיית אהבה עם יציר הדמיון שקולה כנגד בגידה ?!

בעוד שהתשובות לשאלה הראשונה הן לפחות בחלקן פילוסופיות הרי שהסיבות לאוננות יותר מהותיות לצורך הייעוץ שביקשת: אדם בוחר לאונן משום שאינו מכיר דרך אחרת ו/או משום שאינו מסוגל להתרכז ולהתמסר בנוכחות האחר ו/או משום שאינו מעיז לשתף את בן זוגו בתאוותיו הכמוסות. במושגים פסיכולוגיים רואים אדם המעדיף במובהק אוננות על פני יחסי מין זוגיים כמתקשה במתן אמון בבן זוגו, ביצירת אינטימיות אתו ובויתור מסוים על השליטה למען ההיסחפות הארוטית. כשהאוננות היא תנאי הכרחי ובלעדי להשגת אורגזמה – יראו בה סטייה מינית (פרפיליה).

עתה תוכלי להבין שהעדפתו של בעלך את האוננות על פני יחסי המין אתך (אם אכן זהו המצב), יותר משהיא צריכה לעורר את קנאתך – היא יכולה להתפרש כרמזים לצורך לשפר את האינטימיות והשיתופיות בזוגיות שלכם כולל ביחסי המין. התנגדותך לאוננות שלו עלולה להחריף פער ביניכם ואולי לדחוף את בעלך להסתרתה ולשקרים בנוגע אליה. הפתרון הנכון, בין אם בכוחות עצמכם ובין בעזרת טיפול זוגי במסגרת המתמחה בכך, יושג על ידי שיפור התקשורת ביניכם, פיתוח היכולות שלכם לאינטימיות ולאמון הדדי וטיפוח השיתוף הגלוי בפנטזיות ובמאוויים הכמוסים באופן שיאפשר לשניכם למצוא בזוגיות ובהדדיות את מירב הסיפוקים והרגשות להם אתם מייחלים.

בתהליך נכון לא תילחמו באוננות אלא, אדרבא, תשלבו אותה ביחסיכם באופן בונה ומהנה.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים