חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

צרה ושמה קנדידה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

צרה ושמה קנדידה

חלק א`

שאלת את עצמך פעמים רבות מהי הבעיה שלך – אתה סובל כבר תקופה ארוכה מעייפות, תחושת כבדות, חוסר ריכוז, בעיות בעיכול, תחושת חוסר איזון כללי.

אולי אתה סובל מקנדידה ???
קנדידה היא סוג של פטרייה הקיימת באופן נורמלי במעיים של כל אדם, כאשר אוכלוסיית חיידקי המעיים (פלורת המעיים) תקינה ומערכת החיסון מתפקדת כראוי, ישנו איזון חיובי, כלומר הרבה חיידקים טובים לעומת שליליים ומידת הגידול של הקנדידה נמוכה- היא קיימת מבלי לגרום נזק. ישנם מקרים בהם ישנו גידול מופרז של הפטרייה ופלורת המעיים לא מצליחה להגן על הגוף מפניה.

גורמים לגדילת יתר של קנדידה
– שימוש ממושך באנטיביוטיקה- האנטיביוטיקה הורגת בין היתר גם את החיידקים הטובים “החפים מפשע” ולכן פוגעת בפלורת המעיים, לאחר שימוש נרחב באנטיביוטיקה יש הסובלים מבעיות עיכול ומגידול יתר של פטריות בגוף (בין היתר גם פטריות וגינליות), לכן חשוב כל-כך בכל מקרה של נטילת אנטיביוטיקה לפצות את הפלורה הטבעית של המעיים ע”י תוסף טבעי של חיידקים פרוביוטיים (המכיל אצידופילוס וביפידוס).
– גלולות למניעת הריון- מגדילות את הסיכוי לקנדידה
– תרופות קורטיקו-סטרואידיות
– צריכה רבה של סוכרים מזוקקים ושמרים- הקנדידה היא פטרייה שניזונה ממזונות אלו, זה מצע הגידול שלה ולכן אנשים הסובלים מבעיה זו פעמים רבות מרגישים תשוקה בלתי מוסברת למזונות מתוקים, בצקים, מאפים וכו`.
– מתח/ STRESS – מחליש את מערכת החיסון של הגוף, מערכת ההגנה שלו, ובנוסף גורם להפרשת הורמונים שמשפיעים על רמות הסוכר בגוף ולכן על גידול הפטרייה.

סימפטומים נפוצים
הקנדידה אמנם מקורה במערכת העיכול, במעי, אך יכולה לפלוש משם לאיזורים שונים ולהשפיע כמעט על כל מערכות הגוף. הקנדידה מפריעה לספיגה של מרכיבים חיוניים לגוף (חומצות אמינו, ויטמינים ומרכיבים נוספים) מחלישה את מערכת החיסון ועלולה להחליש את הגוף כולו. היא יכולה לפלוש מדפנות המעי או דרך האנוס למערכת המין והשתן (בעיקר אצל נשים) ומאיזורים אלו לדם ולכל יתר הגוף.

על כל אדם היא משפיעה בדרך קצת שונה, לעיתים רק חלק מהמערכות נפגעות, מספיק שאתה סובל רק מחלק מהסימפטומים כדי לחשוד שמדובר בבעיה זו.

סימפטומים הקשורים למערכת העיכול – נפיחות בבטן, גזים, התכווצויות במעיים, גירוי בפי הטבעת ושינוי בתפקוד המעיים,כאבי בטן, שלשול, עצירות, תסמונת המעי העצבני. ריר בצואה.

סימפטומים הקשורים למערכת השתן ואיברי המין – פטרייה בנרתיק, זיהומים חוזרים בשלפוחית השתן, הפרשות וגינליות, גירודים. אין אונות, ירידה בתשוקה המינית, תכיפות גבוהה במתן שתן.

סימפטומים הקשורים למערכת ההורמונלית – תופעות הקשורות למחזור, כאבים, נפיחות, PMS (תסמונת טרום ויסתית המתבטאית בעצבנות, מתח, כאבים ותשוקה גדולה למתוקים בתקופה שלפני המחזור) או אי סדירות במחזור.

מערכת העצבים – שינויים במצב הרוח, דיכאון, עצבנות, חוסר ריכוז, ירידה בזיכרון.

מערכת החיסון – חולשה כללית, אלרגיות, רגישות לכימיקלים (לריח טבק, בשמים ועוד), גודש באף או הפרשות, פה יבש, ריח רע בנשימה, כאבי שרירים, כאבי מפרקים, התקררויות תכופות.

בנוסף תשוקה מוגזמת למזונות פחמימתיים, לסוכרים ולשמרים. עייפות, כבדות, תחושת ערפול וטשטוש.

כמעט תמיד הבעיה גורמת לתגובות אלרגיה לרעלנים בסביבה ובמזון. האדם עלול להפוך להיות אלרגי למזונות רבים. במקרים חמורים, אם בעיה זו לא מטופלת לאורך זמן היא עלולה לגרום למחלות קשות של מערכת החיסון ומחלות אוטואימונות (בהן הגוף תוקף את עצמו כאילו היה גורם זר).

מהי קנדידה בראייה סינית ???
מצב של גדילת יתר של קנדידה נחשב עודף לחות בגוף המתבטא בתחושת כבדות, מחשבה לא ממוקדת, חוסר וריכוז, טשטוש מחשבתי, אפשרות גבוהה להידבקות בשמרים ומיקרואורגניזמים אחרים, מצבים של הצטברות ליחה בגוף, כמו בצקות ועודף הפרשת ליחה. חלק גדול מהסימפטומים קשורים גם לחוסר איזון באיברים שונים,
לדוגמה – חולשה, עייפות, נפיחות בבטן, בעיות עיכול, חוסר ריכוז, תשוקה למתוקים – יכולים להיות קשורים למצב של חולשת אנרגיית (צ`י) הטחול. עצבנות, שינויים במצב רוח, כאבי מחזור, תסמונת טרום ויסתית – מתארים מצב של חסימת צ`י הכבד.

הסיבות להיווצרות מצב זה
היווצרות ליחה נגרמת בשל אכילת יתר של מזונות יוצרי ליחה, אכילת מזונות קרים, מתוקים מידי. עפ”י הרפואה הסינית אכילה לאורך זמן של מזונות שלא עברו כלל בישול (לדוגמה פירות וירקות טריים) מחלישה את מערכת העיכול ואת הטחול (בעיקר באנשים שמראש סובלים מחולשה של מערכת זו, נטייה לשלשולים וכו`). מעט חימום (הקפצה מהירה במחבט בחום גבוה) מקל מאוד על תהליך העיכול. כמו כן מזיקים – מזונות אלכוהוליים, רעלים, עודף אכילה וצירופי מזון מורכבים. אנטיביוטיקה מלבד העובדה שהיא פוגעת בחיידקים הטובים במעיים יש לה איכות מקררת וזוהי סיבה נוספת לפגיעה במערכת העיכול. גלולות למניעת הריון גורמות לחוסר איזון במערכת ההורמונלית, בטחול ובכבד. לאיברים אלו חשיבות רבה בתפקוד מערכת העיכול, המחזור ועוד. הכבד נפגע גם ממתח, רגשות מודחקים, כעסים, רעלים, אלכוהול, מזונות מטוגנים ושומניים, מזון תעשייתי (ג`אנק פוד).

אז מה עושים ???
אם אתם חושדים שאתם סובלים מקנדידה גשו לאיש מקצוע, הוא יערוך אבחון ויברר אם מדובר באמת בבעיה זו או בחוסר איזון אחר ויפנה אתכם לבדיקות במידת הצורך. (בדיקה להימצאות קנדידה מתבצעת בד”כ באמצעות דגימת צואה).

דבר ראשון משתדלים להימנע משימוש בגלולות, בתרופות ובאנטיביוטיקה אם ישנה אלטרנטיבה אחרת. אם אתם נחשפים למתח רב בחיי היומיום, השתדלו להפחית את הגורמים למתח בחיי היומיום, השתדלו למצוא דרכים להירגע, לצאת מהשיגרה הלוחצת, לקחת חופש, לנוח, לשמוע מוסיקה, לטייל, לצאת להליכה בחוץ, לפנק את עצמכם באמבטיה חמה ובטיפולים מרגיעים במגע – שיאצו, רפלקסולוגיה וכו` (לאחר טיפול טוב תצאו בתחושה של רעננות, כאילו נולדתם מחדש). מה יש, למה לא? מגיע לכם !!!

לאחר שאובחנתם כסובלים מקנדידה תקבלו ייעוץ מפורט שיכלול דיאטה מתאימה ושימוש בתוספי מזון – ויטמינים וצמחי מרפא שיגרמו לעצירת התפתחות הקנדידה, ובמשך הזמן להורדה משמעותית ברמתה, הדיאטה היא לא קלה, וצריך להתמיד בה לאורך זמן, אך רק בדרך זו תוכלו להשיג הקלה משמעותית במצבכם. אני מכירה אנשים שסבלו במשך שנים, הם לא הבינו מה הבעיה שלהם, ניסו כל טיפול אפשרי, הוציאו המון כספים, בכל פעם התייאשו מחדש. המצב הקודם המשיך, במקרים מסוימים גם לא הצליחו לרדת במשקל ולא הבינו למה זה. רק לאחר שאובחנו כסובלים מקנדידה, טופלו והשיגו שיפור משמעותי במצבם הגופני והנפשי כאחד ובאיכות חייהם.

בחלק הבא טיפים לתזונה ותוספי מזון מתאימים ועוד…

בברכה, מיכל אשל

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים