חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

צמחי מרפא להריון ולידה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

צמחי מרפא להריון ולידה

לעשבי מרפא תפקיד חשוב בשמירה על בריאות האדם. הטיפול בהם יכול להיות מתאים במיוחד בתקופת ההריון, בה רבות מהתרופות הקיימות בשוק אינן מותרות לשימוש. למרות זאת יש להיזהר גם בשימוש בצמחי מרפא משום שחלקם עלולים להיות מסוכנים לאישה ההרה.

הכנה ללידה
העלים של צמח הפטל ידועים ביכולתם לחזק את שרירי הרחם. ניתן להתכונן ללידה על ידי שימוש בצמח זה המחזק את שרירי הרחם. תה פטל מצוין להכנה ללידה והוא עשוי מחליטת העלים. מומלץ לשתות כוס תה פטל מדי יום במהלך החודשיים האחרונים שלפני הלידה.

הומאופתיה והכנה ללידה
טבליות הומאופתיות של הצמח ארניקה מונעות דימומים ומחזקות את הרקמות החבולות. ארניקה מומלץ לקחת גם טרם הלידה וגם לאחריה.

בחילות והקאות עם ההשכמה
בחילות הריון בדרך כלל מופיעות בשלושת החודשים הראשונים ובעיקר בבקרים. ישנן כמה גורמים לתופעת הבחילות: השינוי ההורמונלי, מחסור בויטמינים או חרדות בהריון. נמצא כי נשים הסובלות מחרדה בהריון מראות יותר תסמיני בחילות. ישנן נשים שריחות מטוגנים וריחות של עשן מגבירים אצלן את תופעת הבחילות ומומלץ להתרחק מריחות אלו. אם בנוסף לבחילות יש גם הקאות מומלץ לשתות הרבה על מנת למנוע איבוד נוזלים ולאכול הרבה פירות וירקות שעשירים במים. שיטה נוספת להקלה על בחילות היא שתיית מים קרים או מי קרח וכן תרגול נשימות עמוקות.
עשבי מרפא שעשויים להקל הם: בבונג וזנגוויל.

הבבונג הידוע גם בשם קמומיל הוא פרח עם בעל טעם וניחוח המופיע בשוק בצורת צמחים מיובשים תה, גלולות או משחה ופעילותו מרגיעה את הקיבה ומונעת בחילות. הבבונג מסייע גם להרגיע במצבי לחץ.

הזנגוויל הוא שורש טרי או מיובש שבעבר השתמשו בו להפחתת הרעילות של תרופות משום שהוא ממתן את הגירויים בקיבה. זהו צמח חם המקל על בחילות קשות בזמן ההריון. יש לקחת אותו במתינות ולא מעל הכמות המומלצת.

בברכה, ד”ר שרגא וקסלר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים