חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

צ`אקרות – משמעות מרכזי האנרגיה שבנו על חיינו

אהבתם? שתפו עם חבריכם

צ`אקרות – משמעות מרכזי האנרגיה שבנו על חיינו

חלק א`

אם המילים היו יכולות לרקוד, אילו יכולתם לשמוע את המוזיקה, אילו עצמתם את עיניכם כעת וממולכם היו רוקדים להם ירוק עם אדום…אילו חוויתם כעת חלק מדבריי אז טעמתם, למעשה, על קצה המזלג את הצ`אקרה דאנס שהיא מאפשרת לנו לרקוד את הצבעים והאנרגיות שבנו.

צ`אקרות הן מרכזי אנרגיות, כאלה, יש לנו הרבה בגוף אך אנו נדבר פה על 7 הצ`אקרות העיקריות. הסבר זה יועבר לכם באופן מילולי אך הוא מומחש יותר בסדנת צ`אקרה דאנס אשר כל אחד רוקד את עצמו. תוך כדי נשימות אנו עובדים על כל מרכז אנרגטי, מרגישים אותו ומאזנים אותו במוזיקה-בתנועה-בקול ובצבע.

“צ`אקרה” פירושה- גלגל, גלגל אנרגטי ה”מפעיל” את האנרגיה באזורים מסוימים בגוף (עליהם נדבר בהמשך) כל גלגל מניע את הגלגל האחר-ואם גלגל אחד “נתקע” אז הגלגל השני מושפע ממנו. אותו חוסר איזון, מתבטא, בכל הרבדים בחיינו.

לכל צ`אקרה ישנה משמעות פיזית, נפשית, פסיכולוגית ורוחנית. כאשר אנו נולדים, אנו מגיעים אל העולם כטהורים, נקיים, ובמשך הזמן אנו סופגים לתוכנו את אותם דפוסי התנהגות,חשיבה ואת אותם ההתניות שהחברה העמידה בפנינו.

כאשר אנו דואגים לאזן לפתוח ולהזרים את האנרגיה בכל מרכזי האנרגיה שלנו, אנו מאפשרים לעצמנו חיים מלאים מבפנים ומבחוץ, כאשר הצ`אקרות מאוזנות אנו נחוש בריאים וחזקים, נלמד להתמודד עם החיים בצורה הטובה והבריאה.

שבעת מרכזי האנרגיות הם: ההישרדות, המיניות, האגו, האהבה והנתינה, התקשורת, האינטואיציה והכתר-האין סוף.
בחלק 1 אכתוב על צ`אקרת הבסיס – ההישרדות ועל צ`אקרת המיניות.

צ`אקרת 1 – היא צ`אקרת הבסיס

זו היא צ`אקרת ההישרדות, הסתגלות למסגרת ולמציאות, בית, אוכל, קיום.
צבעה – אדום, חום
מקום – עצם הזנב, פי הטבעת, אברי המין
האברים ששייכים לה – עמוד שדרה תחתון, פי-הטבעת, מערכת עיכול תחתונה, ברכיים, מחזור הדם, אברי מין חיצוניים, אגן, רגליים, כפות רגליים, ציפורניים,

גיל ההתפתחות הוא בין שנה לגיל 3.

הקשר שלנו כבני-אדם אל העולם החומרי הוא דרך הצ`אקרה הראשונה. היא נקראת גם צ`אקרת הבסיס, היא מהווה את הבסיס לשאר פעילותן של הצ`אקרות, לקיומו ולהתפתחותו של האדם. היא מקרקעת “מחברת” אותנו אל האדמה, היא מעניקה לנו תחושת בטחון ויציבות לה אנו זקוקים. ככל שאנו חשים את שורשינו נעוצים באדמה בביטחון רב יותר, כן נעשים החיים הגשמים, בעולם החומר, קלים ופשוטים יותר. בצ`אקרת הבסיס קיימים כל האינסטינקטים ההישרדותים והיא מעוררת את הצורך לפעול למען יציבות, בטחון, אוכל, קורת גג. יחד עם זאת קיימים בה הפחדים הקשורים בחוסר יציבות, חוסר בטחון בעצמי וביקום ובחוסר התקרקעות.
הצרכים החיוניים – בית חם, אוכל, חיבוק ואהבה. אם במידה ולא סופקו צרכים אלו לאדם (לתינוק, לילד) ישפיע הדבר על המשך תפקודה של הצ`אקרה. חוסר הזנה נפשית נאותה בשנים ראשונות אלו, חוסר חיבוק, חום ומגע, חוסר באהבה, עלולים ליצור בנו “חוסר” אותו נבקש למלא באמצעים חומריים שונים.

כשצ`אקרה זו אינה מאוזנת יעלו בעיות פיזיות כמו:
כאבי גב תחתון, טחורים מדממים, דלקות חוזרות בווגינה ובדרכי השתן, כאבי רגליים, ברכיים, בצקות, ורידים בולטים וכואבים, עצבנות, אבנים בכליות, חשק וערור מיני רב, או –במצב של חולשה אנרגטית, אנמיה, חולשות, לחץ דם נמוך, רגליים קרות וחלשות,
נפילות תכופות, אימפוטנציה, (שהיא גם בעיה רגשית), שבירת רגליים ואגן תחתון, קרירות מינית, התעלפויות, ובתחום הרגשי: היפראקטיביות, התמכרות לכסף, חומריות, התמכרות לעבודה, שתלטנות, תאוותנות והתנהגות מינית כפייתית.
כשאני מזהה אנשים עם חסך באנרגיה זו, אני ממליצה ללבוש אדום, (גם אם הם מתנגדים-שהרי זו החולשה-לא להתקרקע) ללכת על יחפים אדמה רטובה, לחבק עצים, ללכת בטבע, לעבוד בגינות, לשמוע מוזיקה אינדיאנית ואם אפשר גם לרקוד אותה.

צ`קרה 2 – היא צ`אקרת המיניות

זו היא צ`אקרת המיניות והיצירתיות.
צבעה: כתום
מקום: 2 אצבעות מתחת לטבור.
האיברים ששייכים לה: כל אברי הרבייה הפנימיים (של הגבר והאישה.)

גיל ההתפתחות הוא בין 3 ל-8.

צ`אקרת המין היא היכל הרגשות שלנו, שם שוכנות להם אנרגיות המין והיצירתיות. היא מסמלת שינוי ואינדיבידואליות.

צ`אקרת המין היא מרכז המיניות, ההנאה ממין, היא ממונה על המובן הרחב יותר של המיניות ועל האופן בו אנו רואים את מיניותנו, על המודעות כלפי המיניות,
וכלפי הבחירה המינית ומסת הרגשות המקושרות למין.

בצ`אקרת המין קיימת היכולת להפוך וליצור, קיימת גם היכולת לשנות ולהשתנות, קיימת בה הסקרנות, ההרפתקנות והחדשנות. היכולת המעשית להשתמש בכשרונותינו ללא פחד כיצד תגיב הסביבה.

כשצ`אקרה זו אינה מאוזנת יעלו בעיות פיזיות כמו:
פריצת דיסק, שטפי דם במחזור, מיומה ברחם, צ`יסטות בשחלה, בעיות זרע, כמות ואיכות. התכווצויות שרירים בישבן, אגן ירכיים בעייתי, קשיי לידה והריונות, בעיות במערכת השתן, בצקת, דלקת, מפרקים, השמנת יתר, צורך במין תכוף. או לחילופין, במצב של אנרגיה חלשה בצ`אקרה זו – חוסר ווסת, ודימום לא מספיק, חולשה וצניחת רחם, בעיות בחולשת איברי המין, זרע פגום, חולשת גב, צניחת שלפוחית השתן, חוסר כוח מיני, קרירות מינית, הפלות, עקרות, חוסר חלב למניקות, עוויתות והתכווצויות שרירים, מבחינה רגשית : שימוש באנשים כאובייקטים מיניים, מתמכר, הזדהות יתר, אגרסיה, מניפולטיביות, שגיאה באשליות, רגישות יתר.

לטיפול בצאקרה זו אני ממליצה את הקורליניאן שזו אבן כתומה ומפרה יצירתית, מינית והורמונלית-היא מצוינת להריונות, אני ממליצה לאכול דברים כתומים (דלעת, גזר, תפוזים, משמשים, שסק, בטאטה), ללבוש כתום, לשמוע מוזיקה שמחה, לנסוע למדבר, לשכב ולהיחשף לשמש (במינון כמובן). להתנסות בבישול וליהנות מהחוויה, לצייר שמש ולצייר בכלל.

נשים שימו לב, בעיות בפריון, בעיות במחזור, בעיות הורמונליות-מומלץ לרקוד ריקודי בטן – זה עוזר. תנועה של אזור זה פותחת חסימות, מאזנת ומשפיעה משמעותית על תופעות נשיות.

בכלל, תנועה מאוד מומלצת לא רק למי שאוהב לרקוד, ולמי שאוהב לרקוד ואינו רוקד…
חייב פשוט לשים מוזיקה בבית ולרקוד בסלון, בלי חשבון.

עד כאן לשבוע, בחלק הבא נדבר על צ`אקרת האהבה והחמלה (הכינו את הממחטות).

שולחת לכם שמחה, סמדר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים