חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

פרח הורד וטיפוח העור מבפנים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

פרח הורד וטיפוח העור מבפנים

מסתבר שיש סיבה טובה לכך שפרח הורד הוא סמל היופי והאסטתיקה. הוא לא רק יפה מבחוץ, הוא גם יפה מבפנים ופקעותיו תורמים לעור בריא ויפה.

העור:
עור הפנים הוא חלון הראווה של גופינו. בשנים האחרונות גוברת המודעות לטיפוח העור ומניעת תהליך ההזדקנות ואיתה גם משתכללים התכשירים והטיפולים המוצעים למלחמה בקמטים והצערת עור הפנים. מעבר להיותו ה”אריזה” של הגוף, לעור שעוטף את גופינו תפקידים רבים, העיקריים שבהם הינם שמירה על חום הגוף, מניעת התייבשות, הגנה מפני חדירת חיידקים, נגיפים וטפילים אחרים, ומתן התראה באמצעות קולטנים הרגישים לחום, קור, כאב ומגע.

תהליך ההזדקנות של העור משתנה מאדם לאדם. מדובר בתהליך טבעי שהוא תלוי גיל, תורשה, סוג עור ומבנה עצמות. הרגלים כמו תזונה, עישון ותנאים סביבתיים משפיעים גם כן על התהליך. ולכן הזנה חיצונית של העור ופעילויות של “תחזוקה שוטפת”, גם אם הן מתבצעות תדירות ובעזרת תכשירים טובים, אינן מספיקות למניעת הזדקנות העור והיווצרות קמטים וכתמים.

כאמור, העור הוא חלון הראווה שלנו, החושף לעולם את מצבנו הבריאותי והנפשי, טיפול יעיל במעטפת החיצונית שלנו צריך לכלול מספר גורמים ולהתחיל דווקא מבפנים. שמירה על אורח חיים בריא, תזונה נכונה, שתייה מרובה, חשיפה מבוקרת לשמש, פעילות גופנית קבועה ומנוחה הם המפתח למראה צעיר ורענן. מומחים רבים ממליצים על שימוש בתוספי תזונה נוגדי חימצון על מנת לשפר את מראה העור ולמנוע את התבלותו.

פקעות הורדים:
לאחרונה, מחקרים גילו כי שמן המופק מפקעות ורדים יוצא דופן בכך שהוא מכיל רמה גבוהה (40%) של חומצות-שומן חיוניות מסוג אומגה-3, המהוות חלק בלתי נפרד ממגוון רחב של תהליכים גופניים (שלמות התא, איזון הורמונלי, העברת מסרים הורמונליים). חלק הארי של חומצות השומן מסוג אומגה-3 מצויות בתוצרי דגים, ולכן חשוב שיהיה מקור שהוא 100% צמחי לסוג זה של חומצות-שומן-חיוניות.

השמן הצמחי המופק מפקעות הורדים, מכיל את כל החמרים הדרושים לשלמות קרומי התאים, משפר התחדשות עור פגוע ויש לו השפעה נוגדת-דלקת בזכות העובדה שהוא מעורר מסלולים של פרוסטגלנדינים נוגדי-דלקת. מעניין לציין, כי שמן פקעות ורדים מכיל גם צורה פעילה של ויטמין A (חומצה טרנס-רטינואית) המרפאת פצעים וכוויות מבלי ליצור רגישות יֶתר, בניגוד לויטמין A המיוצר באופן כימי.

פקעות הורדים וארומוטרפיה:
מאז שהתגלו תכונותיו המופלאות של שמן פקעות הורדים, הוא הפך להיות אחד מהשמנים הארומטיים המשמשים לריפוי תחלואים שונים, מה שכולנו מכירים כתחום הארומוטרפיה. השימוש בשמנים ארומטיים ידוע מזה 6000 שנה והם מופקים מצמחים, פרחים, עלים וגבעולים. השמנים מייצגים את כוח החיים של הצמחים מהם הופקו, ומהיותם מרוכזים יכולת ההשפעה שלהם עלינו כבני אדם היא עצומה – הם משפיעים אנרגטית, פיזית על מכלול ההוליזם שלנו דרך תהליך חילוף החומרים בגופינו. הטיפול ממוקד מאוד ופותר מגוון בעיות גופניות ונפשיות וניתן לשלבו עם כל שיטת טיפול אחרת ברפואה המשלימה.

פקעות ורדים והשיטה הארומטרפית האנגלית לטיפוח העור:
בתחילה, השתמשו בשמן הצמחי המופק מהפקעות בעיסויים תת עוריים. זוהי השיטה הארומטרפית האנגלית המאמינה כי לשמנים הארומטרפיים יש כוח חדירות רב עצמה, ועל ידי מריחתם על הגוף או על ידי הרחתם הם משפיעים על חיינו והופכים אותם לחיים בריאים ושמחים. יש מגוון רחב של שמנים – בחלקם משפיעים על מצב הרוח, בחלקם על הגוף. הם מרפאים מחלות, עובדים על זיכרון, שמחה, מיניות, יופי, שער – וכל אפיון של חיינו. דרך חוש הריח אנו סופגים את ריחות הסביבה הקרובה אלינו. מערכת העצבים מפרשת לנו אם זה נעים או לא נעים, מרגיע או מעצבן, מקרב או דוחה. השמנים הארומטיים הם בעלי ריחות מגוונים המשפיעים על הרגשתנו, יכולותינו ובריאותנו. דרך הרחה, מריחה, קומפרסים ואמבטיות – אנו יכולים להיטיב את חיינו על ידי שימוש בסוגים מגוונים של שמנים ארומטיים.

באופן כללי, לשמנים הארומטיים מסורת ארוכה בטיפוח העור, עוד מימי קליאופטרה במצריים העתיקה. שם השתמשו בצמחים ובשמנים ריחניים בעיקר לטיפוח העור ולחניטת מומיות. לשמנים הארומטיים גם השפעה על הגוף והנפש. שלא כמו מוצרים קוסמטיים המכילים כמויות גדולות של חומרים כימיים הנשארים בגוף וגורמים לאורך זמן נזק למערכות הגוף, שמנים ארומטיים אינם נשארים במערכות הגוף! הם מופרשים מן הגוף דרך השתן, הצואה, הזעה ונשיפה.

שמן פקעות הורדים הוא אחד השמנים שמריחתו על העור התגלתה כבעלת השפעה קוסמטית. הוא מחדש את הנעורים של העור, מסייע בהמרצת שיכפול תאים כך שתהליך הזדקנות העור נסוג, נעשה דינמי וחזק יותר באופן חד משמעי, משפר את תפקוד בלוטת הלימפה ואת הזרימה הלימפתית, ובכך מסייעים בסילוק רעלים מהעור, משמש לטיפול מניעה ופועל כנוגד דלקות בכך שהוא מרגיע עור רגיש ופגוע, מאזן את מערכת החיסון ומשפיע על קצות העצבים ולכן משחרר מתח ולחץ שהוא בין הגורמים העיקריים להזדקנות העור.

פקעות ורדים והשיטה הארומטרפית הצרפתית לטיפוח העור:
בשנים האחרונות, לאחר שנים רבות של מחקר מעמיק גילו הצרפתים כי חלק מהשמנים יכולים להיות יעילים מאוד בטיפול בבעיות רפואיות, כגון בעיות מעיים, דלקות, חיידקים – אך ורק דרך בליעת השמן, דרך מערכת העיכול. וחלק מהשמנים יכולים להיות יעילים יותר בשילוב שבין ההרחה למריחה, בעיקר בכל הקשור לטיפוח ויופי מתוך הנחה כי בריאות העור מתחילה מבפנים. שיטה זו של בליעת השמן הארומטי ידועה כשיטה הצרפתית.

החברה אשר פיתחה את השיטה נקראת”פראנארום” והיא נחשבת לאחת החברות המובילות בתחום הארומתרפיה ומוצריה משווקים בכל העולם.

כמוסות פקעות הורדים משולבות לעיתים קרובות בעיסויים עוריים של אותו שמן-צמחי. והן יעילות לבעיות עור מגוונות: כוויות, פצעים, אקנה, אקזמה, פצעי לחץ, עור סדוק או מפוצץ, קמטים, הזדקנות מוקדמת של העור, כתמי הזדקנות, פיגמנטציה, הוספת לחות לעור וחיזוק והזנה של ציפורניים ושיער. הן מכילות בנוסף לפקעות הוקדים גם שמנים ארומטיים אחרים (נר-הלילה, נבט חיטה וחוחובה), ובשלוב עם שמן דגים והן מיועדות לבעיות עור ושיער, מחלות עור ונוגדי הזדקנות.

אם כן, הורד לא ראוי להיות סמל היופי רק בגלל יופיו ועדינותו החיצונית, אלא יופיו מתחיל מבפנים כפי שיופינו מתחיל מתוכינו, ויש לו סגולות טיפוח הטמנות בשמן שנמצא בתוך פקעותיו. אם אנו רוצים שעורינו יראה יפה מבחוץ, עלינו להתחיל מבפנים, בדיוק כפי שהורד עושה ולכן כדאי שנשתמש בפקעותיו לא רק בשימוש חיצוני, כי אם גם בשימוש פנימי, ממש דרך מערכת העיכול.

בברכה, תמר טורקל – “פראנרום”

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים