חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

עקרות על רקע היצרות חצוצרות

אהבתם? שתפו עם חבריכם

עקרות על רקע היצרות חצוצרות

תיאור המקרה:
אישה בת 30 המנסה 6 שנים להרות ולא מצליחה. היא ובעלה בריאים ומקיימים יחסי אישות סדירים. המחזור התחיל בגיל 16 ונמשך 3 – 5 ימים ולרוב התארך
ב – 8 – 15 ימים. המחזור היה מלווה בכאבי בטן עזים עד צורך במשככי כאבים, הדימום היה מועט ובהיר עם מעט קרישים. בצילום נמצאה היצרות דו צדדית של החצוצרות. בנוסף סבלה מעייפות, סחרחורת, הפרעות שינה, ירידה בתיאבון, תפיחות הבטן והפרשה נרתיקית. בבדיקתה הגניקולוגית לא היתה פתולוגיה משמעותית. בבדיקה לפי הרפואה הסינית, האישה היתה חיוורת, לשון חיוורת בעלת חיפוי לבן.

אבחנה מבדלת:
עקרות ברפואה הסינית מיוחסת למחזור. לאישה זו היתה הפרעה במחזור. היתה נטייה דכאונית אשר גרמה לסטגנציה של צ”י הכבד והפרעה באכסון דם כחלק מתפקוד הכבד, זה גרם למחזור ארוך. מאחר ומסלול הכבד עובר דרך השדיים והבטן התחתונה, סטגנציה במסלול זה גורם לכאבים באזורים הללו. ירידה בזרימת הדם בכבד בשל הסטגנציה של הצ”י גורם לתסמינים כמו כאבי מחזור, קרישי דם, ולשון סגולה. הטחול הושפע לרעה מן הכבד ולכן היתה הצטברות ליחה שהתבטאה בהפרשה נרתיקית. ההפרעה בטחול השפיעה כללית והדבר גרם לחיוורון, עייפות, סחרחורת, הפרעות בשינה, לשון חיוורת ודופק חלש. הדופק המתוח היה כאשר האישה סבלה מכאבים דבר אשר הצביע על בעיות בכבד. העקרות היתה על רקע תת התזונה של מסלול ההתעברות בשל חסר צ”י ודם.

הטיפול:
עיקרון הטיפול היה לחזק את הטחול, להזין את הצ”י, לאזן את מסלול ההתעברות ולהסדיר את זרימת האנרגיה בכבד. נקודות הדיקור שנבחרו היו בבטן וברגליים.
המחזור הופיע לאחר הטיפול ה – 9 ונמשך 5 ימים, הכאבים פחתו בשדיים ובבטן התחתונה במהלך המחזור. לאחר 25 טיפולים נוספים, התיאבון השתפר וכך גם מצב הרוח. ההפרשה הנרתיקית פחתה. המחזור הבא אחריו היה לאחר 28 ימים, השטף היה אדום וללא קרישים והנפח גדל.
שבעה שבועות לאחר הפסקת הטיפול התלוננה האישה על הפסקת המחזור במשך 50 יום, עייפות וירידה בתיאבון בשל בחילות. בבדיקה נמצאה האישה בהריון.
הלידה היתה לאחר 9 חודשים.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים