Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

על תזונה, ויטמינים ותוספי מזון כתבה מס` 1

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שלום לתאבי הידע והבריאות !
היום בכוונתי להתחיל ולהכניסכם בסוד המחקרים בני השנים האחרונות בנושאי תזונה וויטמינים.
אני אומר "אתחיל" מכיוון וגם באיגרות רבות לא אוכל להעביר לכם את שפע הידע שנאסף בנושאים אלה לאחרונה. תחום התזונה ותוספי המזון הוא למעשה בין התחומים הנחקרים ביותר בעולם כיום ומהווה תחום מבטיח ביותר בנושאי בריאות ומניעת הזדקנות, כמו גם, במניעת מחלות רבות בינהן גם כאלה הקשות לריפוי ולמעשה יש למונען בטרם מתחוללות. אכן לתזונה ותוספי מזון תפקיד מכריע ברפואה המונעת.

למי שמושג הרפואה המונעת זר לאזניו די אם נאמר כי למחלות קשות רבות בינהן סרטן ,טרשת עורקים (הגורמת להתקפי לב ואירועים מוחיים בין היתר) קטרקט, מחלות אוטואימוניות, סכרת ואפילו הזדקנות על כל השלכותיה אין למעשה לרפואה בת זמננו פתרון הולם. אולי אחדד ואומר כי למרבית המחלות הכרוניות הנווניות וכן לתופעות הלוואי של תהליך ההזדקנות אין לנו עדיין תשובה הולמת, אלא סימפטומית בלבד. מאידך הרפואה בת זמננו הצליחה בהחלט להאריך את תוחלת החיים הממוצעת בשנים רבות אך מצליחה פחות בהקנית איכות הולמת לאותן שנים, כמו גם במניעת הירידה התפקודית המתלווה לגיל.

בשנים האחרונות קצב המחקרים והגילוים המדעיים במהלך חודש אחד בנושאי תזונה ותוספי מזון דומה לכמות המחקרים אשר בוצעו על פני יותר ממאה שנה קודם לכן! אולי רק כדי להמחיש לכם את גודל מהפיכת הידע אשר מתחוללת , די אם אומר כי רופא אשר אינו מכיר את מחקרי השנים האחרונות למעשה אינו מכיר את התזונה בת ימינו!
את עידן התזונה בימינו אפשר לשייך לגילויו של הוויטמין הראשון, וויטמין A בעשור השני של המאה ה-20, גילוי זה כמו גם גילוים של יתר קבוצות הוויטמינים בשנים שלאחר מכן גרמו למעשה להיעלמותן של מחלות רבות וקשות אשר נחשבו עד אז למסתוריות, כמו למשל צפדינה(חוסר בוויטמין C) או פלגרה וברי-ברי אשר גרמו למוות נכויות עוורון ואף מוות למאות אלפי אנשים. מחלות אלה טופלו בהצלחה פשוט על ידי תוספת של גורם תזונתי זה או אחר או תוספת של כדורי וויטמינים.

מאז ועד היום עברה התזונה כברת דרך נוספת,כיום תפקידה של התזונה ותוספי המזון עבר והתרחב מנושא מחלות חסר הוויטמינים(היפווויטמינוזיס) אשר אפינו את העבר, לנושא המניעה הכה מאפיין את ההווה וכמובן את העתיד.

מתוך כאמור שפע הידע העצום העומד לרשותנו כיום,בחרתי להתחיל ולספר לכם על "נוגדי-החמצון" משוכנע אני כי חלק גדול מכם מכיר מושג זה מאחר ומושג זה מהווה כיום חלק אינטגרלי מנושא מניעת טרשת העורקים,סרטן ,קטרקט והזדקנות מוקדמת. המענין הוא שקשר זה היה דמיוני לחלוטין רק עד לפני מספר שנים וכיום לנוגדי החימצון תפקיד מרכזי בזירה זו.

אולי כדי להתחיל להבין כיצד אותם נוגדי חמצון מגינים על בריאותנו(ומי הם בעצם) יש להכיר מושג נוסף" רדיקלים חופשיים" . לא, רדיקלים חופשיים אינם תנועת מחתרת מסתורית ,רדיקלים חופשיים הם חלקיקים קטנים ביותר, ברמה האטומית למעשה, אשר נמצאים בעשן סיגריות , זיהום אוויר, תהליכים דלקתיים, מאכלים עתירי שומן ואפילו כחלק מהמטבוליזם שלנו כיצורים חיים. אותם רדיקלים חופשיים נחשדים כיום כגורמי סרטן, הזדקנות מוקדמת ותהליכים טרשתיים המביאים בסופו של דבר להתקפי לב.
לאותם רדיקלים יש חיבה מיוחדת למספר חומרים בגופנו, בינהם פוספוליפידים הבונים את ממברנת התאים שלנו, כמו גם לDNA האחראי על חלוקת תאים נורמלית וכן לקולסטרול(לLDL ליתר דיוק).
כעת מהירי התפישה שבינכם מתחילים כבר להבין בוודאי כיצד אותם רדיקלים תוקפים את אותם מבנים תאיים בגופנו ולמעשה גורמים למחלה וצמיחת תאים בלתי מבוקרת.
כיצד בדיוק הם עושים זאת וכן כיצד מתגוננים בפניהם על ידי נוגדי חימצון,כמו גם מהיכן לעזאזל משיגים את אותם נוגדי חימצון כל זאת נלמד באיגרת הבאה.
עד אז תהיו לי בריאים!
ד"ר אודי בר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים

  טבעלייף מציעים
  מתנה ₪100
  עבור תוסף התזונה המוכח
  והמומלץ בעולם לחיזוק
  דרמטי של מערכת החיסון
  מניעת מחלות וטיפול בהן
  לגולשי טבעלייף מתנה קופון
  בשווי של 100 ₪ לרכישה בנוסף
  להנחות קיימות באתר
  לחצו כאן לפרטים
  Call Now Buttonצלצלו אלינו