חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

על נשים, גברים והתשוקה המינית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

על נשים, גברים והתשוקה המינית.

אם נציג לפני גבר אשה זרה ונשאל אותו את השאלה הבאה: האם אתה חושק בה?
סביר להניח כי לאחר הרהור קל תהיה תשובתו “כן” או “לא”, באופן מוחלט או ברור, הוא ידע.
לעומת זאת, אנו נפנה שאלה זהה לאשה, תשובתה המשוערת תהיה: “אני לא בטוחה, בעצם לא יודעת, תלוי איך ארגיש במהלך הבילוי, כאשר הוא יסתיים אולי אז אדע.
ההבדלים בגישות אינם מקריים, הם ברורים, אופייניים ואפילו סטריאוטיפיים.
הייתכן שנשים הססניות יותר מגברים? או ששיקול דעתן מבוסס יותר?

ממחקרים עולה כי נשים זקוקות לנתונים נוספים לתהות על תשוקתן ותחושותיהן, כמו גם מידע על הגבר ועל תחושותיו כלפיהן, לפני שהן מחליטות על יחסי מין מזדמנים.
בסיטואציה של גברים מחזרים ונשים מסרבות ניתן לראות כי חלק מהגברים נוטים להיעלב מהסירוב, להתכנס בקונכייתם ולוותר, ישנם גברים שחשים דווקא עוררות מינית בהקשר זה וה”לא” המהוסס (מתוך נימוס) נראה להם כחלק ממשחקי הפיתוי והחיזור, בבחינת: אם הגברת רוצה לשחק את ה”קשה להשגה” אז נשחק את ה”משחק”. המתלהבים אינם מרפים ועלולים לא “לעצור באדום”.
היכן “קבור הכלב”?

התפיסה הרווחת בקרב נשים וגברים היא, להשליך את תחושותיהם על בני המין השני ולהסיק מסקנות, ברוב המקרים אלו מסקנות שגויות, מכמה טעמים:
1. התשוקה הגברים נבדלת מהתשוקה הנשית עקב השפעתו של הדחף המיני ואילו הנשים מאופיינות בתשוקה מינית מצטברת (פרט לדחף המיני שהן חשות ביום הביוץ).
2. הדחף המיני במקורו, הוא דחף עצבי המושפע מרמת ההורמון טסטוסטרון והריגוש המיני.
3. אצל הנשים התשוקה תלויה ברמת ההורמון אסטרוגן ובמינון מסוים של הורמון טסטוסטרון, אך מושפעת גם ממרכיבים נפשיים וקוגניטיביים.
4. השדרים שנשים קולטות מגברים בטרם מגע, או בשלב המשחק המקדים מספק להן מידע חשוב על רגשותיהן ורגשותיהם. מידע זה עשוי לחזק את רצונן להמשיך בתהליך המיני, או להפסיקו לאלתר.
5. חשוב להדגיש, כי אם תשוקת האשה תיבנה ותצטבר בתהליך הדרגתי בשלהי המשחק המקדים, אז גדלים סיכוייה ליהנות מסקס על כל שלביו ואף לחוות אורגזמה.
6. תשוקתן המינית של נשים מנותבת ע”פ רוב אל אובייקט מיני מסוים המעורר אותן, ואילו הדחף המיני של הגברים נובע בד”כ מתוך צורך פנימי, מכאן ניתן להבין מדוע לגברים קל יותר להתפשר על אופציות כמו סטוץ מזדמן או נערת ליווי, כאשר הם חשים את הצורך בפורקן מיני ואין להם בת זוג זמינה או נגישה.

ברצוני להדגיש כי האוננות עדיפה (תמיד) על התפשרות מינית עם בני זוג שהאינטואיציה הפנימית מורה לנו שלא ישתלם לנו להסתבך איתם במערכת של יחסי מין, או בקשר אחר. מערכות יחסים הן דבר מורכב, יש בחיים מצבים שבהם ניתן ליהנות מסטוץ מזדמן וחולף ללא מחויבות. מאידך, רובנו חשים לאן נושבת הרוח והאם מערכת היחסים הולכת להתפתח לכיוון מחויבות הדדית ואם לאו. בידינו ההחלטה אם להשקיע במערכת היחסים או להשאיר את הקשר כאפיזודה חולפת.

חומר למחשבה
• יש אנשים שמתבלבלים בין אהבה לבין הזיכרונות של אהבה.
• יש אנשים שמזהים את האושר רק כאשר חלף (רובנו)
• יש אנשים שקולטים שאהבו רק לאחר שננטשו.
• יש אנשים שמתחילים להעריך את הפרטנר שהם נטשו, רק כאשר נודע להם שהוא מאושר עם פרטר חדש.

מאת: רוטרי יששכר – סקסולוג

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים