Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

על מיניות ברורה ועל הזכויות והחובות הנובעות מכך

אהבתם? שתפו עם חבריכם

על מיניות ברורה ועל הזכויות והחובות הנובעות מכך

כידוע המין, מין האדם, אם הוא בן או בת, גבר או אשה רשומים באופן ברור בכל תא ותא בתוכנו. אצל הבת בכל תא יהיו שני כרומוסומי X ואילו אצל הבן יהיה X אחד ובמקום השני Y בנוסף ל-34 אוטוסומים. מה נחוץ שעובדה זו תהיה רשומה בכל תא ותא ולא רק בתאי המין – ביטחון. יש משמעויות נוספות לרישום מדוקדק זה מטעם הגבורה ויש לעיתים גם טעויות ברישום זה. בשום מקום לא רשום שעובדה זו מזכה או מחייבת זכויות שונות לשני המינים או חלילה לאפשר אפליה ביניהם. כמו כן לא כתוב שכל מי שרוצה לזלזל ברישום הנ"ל לא יכול לעשות כן.. אך לא ניתן להכחיש!
כמו כן לא ניתן למנוע מאנשים שיגנו, לפעמים בחירוף נפש, על אמת/ אמיתות אלו ואחרות. יש טעם להילחם כנגד תופעת ההומוסקסואליות מסיבות שונות אך אסור בתכלית האיסור להילחם כנגד האיש והאשה שלהם נטייה זו או להפלותם לרעה.

ועתה לנושא הכאוב של פרשנות שגורמת לאפליה חמורה של האשה: כידוע לכל, מטעם הרבנות בדורות רבים, רק לנשים מותר להשתמש באמצעי מניעה, אם בכלל, למען ויסות הפוריות או תכנון המשפחה. לגבר אסור בגלל/בזכות פסוק אחד ויחיד: בספר בראשית פרק לח פסוקים ח-י על "אונן ששחת זרעו ורע בעיני אלוהים וימת גם אותו" לא רק אונן הומת, (על שהשחית זרעו לריק), אלא גם אחיו הומת, ככתוב. אלא שמאז יש איסור מטעם פרשני אותו משפט בספר בראשית "להשחית זרע לשוא." כולל שימוש באמצעי מניעה רחמני כמו קונדום.

אין איסור מטעם הפרשנים לדורותיהם, להשחית בריאות אשה על ידי המלצות לשימוש באמצעי מניעה שונים, גם אם היועצים-הרופאים ממליצים על כך. להבנתי, כולם מזיקים לה במידה זו או אחרת ואשמח כמובן לפרט את הנזקים האפשריים מכל אמצעי המניעה לאשה. אין שום נזק לשימוש בקונדום, אדרבא יש תועלות. בכנסים החשובים והמעניינים של פוע`ה מרבים לתאר וגם לשבח את אמצעי המניעה השונים, (גם לציין נזקים אפשריים בקול דק). אך האיסור ל"השחתת זרע ע"י קונדום" נשאר בשיא האיסור והקדושה…

נראה לי, שבכל מעשי הקדוש ברוך הוא ניכרת לא רק התבונה האלוהית העילאית, אלא גם רמזים לאדם, להתנהגות תואמת. למה כוונתי ? בכל עולם הצומח והחי, כולל האדם, האיברים המייצרים את תאי המין הזכריים מוגנים הרבה פחות מאשר האיברים המייצרים והמכילים את תאי המין הנקביים.

גם תאי המין, (לא רק איברי המין) מיוצרים ומאוכסנים באופן שונה. תאי המין הזכריים, גרגירי האבקה בצמחים, הם בשפע נדיב ביותר. במיליונים, לכל אורך החיים, בכל הזכרים, צומח/חי כולל הגבר ואילו תאי המין הנקביים, תאי הביצית, בצמח ובחי נוצרים במסורה. במקום חבוי היטב למען הגנתם. כי מהביצית ייווצר הפרי, העתיד. בעולם החי תהליך זה של הבשלת הביצית, הפרייתה, הפיכתה לעובר שלם מלווים אף בכאבים. ללמדך, למיטב הבנתי, שהם, תאי הביצית והאיברים בהם נוצרו או/ויתפתחו, השחלות, זקוקים וראויים להגנת-יתר זה רשום במבנה, מטעמו..

בעם ישראל יש לאשה/למין זה, משמעות נוספת, שושלת הדורות בעם ישראל נקבעת על פי האם ולא על פי האב, כמו ברוב או כל הגויים. העברת המטען התורשתי מהאם ומהאב אינו זהה, אומנם המטען התורשתי שבגרעין התא זהה, מחציתו מהאב ומחציתו מהאם, זו התורשה הכרומוסומלית, אבל רק בביצית ולא בזרעון יש גם מטען תורשתי מיטוכנדריאלי (כך נקבעה תורשתיות הכוהנים ועוד). כל אמצעי המניעה לאשה קשורים בהסתכנות, לאיברי המין/הפוריות שלה ולבריאותה הכללי. אפילו הבדיקות התמימות כאילו מגבירים סיכון, ממוגרפיה למשל. למה אין המלצה ל"פרוסטטו-גרפיה"? גם הפרוסטטה נוטה למחלות כמו השד ואולי כדאי להקדים בדיקה. אמצעי המניעה לגבר, הקונדום, או אף עיקור זמני, לא יזיקו לו כלל!

אך את בריאות האשה מסכנים יותר מכל הורמוני המין (המומלצים ע"י הרבנים, כשנחוץ פיקוח על תכנון המשפחה). יש הסכמה שהורמוני המין הנקביים הסינטטיים מגבירים סיכון לסרטן או אף ממש מסרטנים. לאחרונה מתברר שהורמוני המין הנקביים הסינטטיים מסכנים אף את בריאות הגבר!! ומזיקים למשפחה. קונדום לגבר לא יכול להזיק..!!

יתכן ואונן נענש, כאחיו, לא רק על השחתת הזרע. חבל חבל שגברים יהודים נאלצים לסכן את הנשים. חבל שמנהיגינו הרוחניים והדתיים לא מכבדים את מה שרשום בכל שנברא בצלם: שיש להגן על בריאות ואיברי הפוריות של האשה יותר מאשר על זרעו ואיברי המין של הגבר.
לא פחות.

בברכה, ד"ר אילנה צור – נטרופת

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים

  טבעלייף מציעים
  מתנה ₪100
  עבור תוסף התזונה המוכח
  והמומלץ בעולם לחיזוק
  דרמטי של מערכת החיסון
  מניעת מחלות וטיפול בהן
  לגולשי טבעלייף מתנה קופון
  בשווי של 100 ₪ לרכישה בנוסף
  להנחות קיימות באתר
  לחצו כאן לפרטים