חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

על אירידיולוגיה, תורת אבחון קשתית העין

אהבתם? שתפו עם חבריכם

על אירידיולוגיה, תורת אבחון קשתית העין

אירידיולוגיה, תורה העוסקת באבחון מצב בריאות הרקמות בגוף דרך הסתכלות בקשתית העין הינה אחת התורות האבחוניות העתיקות עוד מזמן המצרים הקדמונים הידועות בעולם.

סיפור תגלית השיטה מסביר את הקשר המדעי של השיטה. בשנת 1840,
היה זה ד”ר וון וואזקלי שגילה לראשונה נקודה שחורה בעיניו של ינשוף בו בזמן שאחת מן הכנפיים של אותו אחד נשברה. דר וון ואזקאלי ליפף את הכנף השבורה ולאחר כמה שבועות גילה סיבים בהירים על אותה נקודה שחורה שראה בקשתית בו בעת שהכנף השבורה נרפאה. ד”ר וון ווזקאלי ראה את הקשר של האיברים למיקומם בקשתית העין והקשר בין מצב הרקמות לסימנים שמופיעים בקשתית העין. ד”ר וואזקלי בחן מטופלים לפני ניתוחים שונים ואחרי מטופלים שנטלו תרופות לאיזון וריפוי הגוף והחל לשרטט מפות וללמוד את האירידיולוגיה בצורה מדעית.

הסבר מדעי נוסף לכך שהעיניים הן הראי של הגוף והנפש טמון בכך שלמעשה האיבר הראשון שמתפתח בקיר קידמת המוח אצל העובר כבר בגיל 22 יום אלו הם העיניים יחד עם עצבי האקטודרם של המוח. והן היחידות העשויות מרקמות של המוח. העיניים מופיעות כחריצים ומתפתחות לאיברים אופטיים אחרים. כבר בגיל שישה שבועות מתפתחת הקשתית – החלק הצבעוני של העיניים עליו מתמקד האבחון אירידיולוגי. הקשתית עשויה מאלפי כלי דם. כלי הדם הללו עשויים לנוע על ידי תאי שריר ולשנות את צורתם. לכן, כבר בשלב העוברי הקשתית הנבנית עשויה לשנות את צורתה בהתאם לאיך האמא הנושאת את העובר ברחמה ניזונה ומרגישה.
לכן, נגלה קשתיות שונות בצורתם מתחת לפנס וזכוכית מגדלת.

הסינים טוענים שקשתית בריאה של עובר היא זו השייכת לאמא אשר ניקתה והכינה את גופה כחצי שנה לפחות בטרם “ארחה” ברחמה עובר. יש לנקות את הכבד המעיים הכליות הדם מרעלים את הסמפונות מליחה את המוח מפסולת מנטלית. העובר ניזון פיסית ומנטלית מן האם לפיכך, אנו מקבלים בקשתית את התורשה כבר בשלב העוברי.

לכל צבע של הקשתית מרקם של קשתית לכל כתם נקודה קו בקשתית יש משמעות אבחונית. אם נסתכל באופן כללי רק על הצבע של קשתית העין,
לעיניים כחולות למשל, יכולים להיות גוונים שונים עיניים כחולות לבנות יצביעו על נטייה לראומטיזם עיניים כחולות בגוון אפרפר יצביעו על עייפות פיסית חילוף חומרים איטי וישנם עוד גוונים רבים שונים של עיניים כחולות המצביעים על מצב כללי של הרקמות וחולשות שונות. עיניים חומות יכולות להיות בעלי גוון כתום מה שיצביע על נטייה לסכרת. או עיניים חומות צהבהבות בהירות יצביעו על נטייה לחוסר איזון הורמונלי או רגישות במערכת האוריגנלית.

מעניין לראות שלכל קשתית ולא משנה באיזו צבע היא יש איזושהי צורה המאפיינת אותה או מעין תווי פנים אפשר לראות המון קשתיות הדומות במרקם שלהן לפרח או קשתיות הנראות כמו קרני שמש וקיימים עוד עשרות אפיונים אחרים אירדיולוגים מגדירים אפיוני קשתית או תווי קשתית כקונסטיטוציה ועל פי איתור הקונסטיטוציה יוכל להגדיר האירידיולוג את אישיות המטופל ואת מסלול המחלה של המטופל מגיל 6 ועד זקנה .חשוב לציין, מגיל 6 היות והקשתית מסתימת להיבנות בגיל 6.

ל”סימנים” הנקודות הכתמים החללים הקווים המופיעים בקשתית העין יש משמעות מבחינת המיקום שהם יופיעו והסימן עצמו. חללים הנקראים לקונות הנראים מעין חורים ומפוזרים בקשתית בצורה לא מאורגנת יצביעו על חולשה נרכשת וככל שיהיו יותר כהים יצביעו על חולשה מתקדמת יותר חללים בהירים יצביעו על חולשה אקוטית ולעומתם חללים אפורים יצביעו על חולשה תת אקוטית ואילו חללים שחורים יצביעו על חולשה כרונית של אותו איבר אותם החללים מסמנים.

נוכל לראות גם תורשה על ידי סימנים המאופיינים במראה של כתמי צמר גפן ומפוזרים בקשתית ונקראים ברובם פסורות. פסורות כתומות למשל יצביעו על נטייה תורשתית לסכרת,
איתור תורשה מוקדמת ימנע מחלות שיצאו לפועל.
ילד בגיל צעיר עם סימני תורשה כאלה לדוגמא יוכל למנוע את התורשה עם תזונה נכונה מוקדמת. נקודות קטנטנות וצבעוניות בקשתית יצביעו על תרופות מדורי דורות שלא נוקו מן הגוף ועברו בתורשה.

קרוב לאישון מצוי קו הנקרא קו העטרה האוטונומית צורתו של הקו ומיקומו ביחס לאישון יצביע על צורת שרירי המעיים. מעיים בלוניים, ספסמוטיים, צניחת מעיים, הידבקויות במעיים. את כל אלו נוכל לאבחן באופן מדויק על ידי הסתכלות בקשתית. יותר מכך הפילוסופיה העומדת מאחורי התורה האבחונית טוענת שכל פסולת שיש במעי הגס משפיעה על בריאותם של שאר הרקמות בגוף. מתוך ההנחה שאיכות מזונן של הרקמות תלוי בניקיון הדם שנספג מהמעי הדק לשאר הרקמות בגוף. דרך הסתכלות בקשתית נוכל לצפות מהיכן מגיעה הפסולת מהי הסיבה לפסולת ואיך משפיעה הפסולת על איזה איבר. פסולת במעי הגס כתוצאה מחולשה של הכבד וחולשה בלוטת התריס. פסולת במעיים כתוצאה מקנדידה ועוד אלפי סיבות שונות.

רבים מקהילת הרופאים הקונוונציונאלים הנעזרים באירידיולוגיה באבחון ובאיתור סוגיות סימפטומים של מטופלים, מכנים את האירידיולוגיה ” אבחון סי- טי “. כשאדם מתלונן מכאבי ראש ללא ממצא פתולוגי, אירידיולוג יוכל לראות באופן יותר מדויק את הסיבה לכאבי הראש היות וסיכום החולשות הנרכשות והתורשה של כל הרקמות בגוף “רשומים” לפניו בקשתית העין ויוכל להבין ביתר קלות את הסיבה לסימפטומים של המטופל במקרה שלנו – כאבי הראש. הסיבות לכאבי הראש:
לחץ דם לא מאוזן, חוסר איזון סוכרים, קנדידיה, פסולת במעיים, עצירות זרימת דם לא מספקת למוח מתח בכלי הדם בגולגולת, סינוסים מלאים בליחה או דלקתיים, אנמיה, בעיות בחוליות הצוואריות ועוד- את כל הסיבות האלה ניראה בבירור דרך קשתית העין.

אירידיולוגיה אינה פוסחת על האבחון המנטלי. במפת קשתית העין משורטט אזור המוח באופן ברור.
אזור המוח מחולק ל- 9 אזורים ברורים כשלכל אזור יש משמעות מנטלית המתקשרת לחולשות פיסיות. דוגמאות לאזורים בולטים במוח אזור ה”מרה השחורה” אזור שמאפיין הדחקה של משברים או מצבים בחיים פנימה מה שיגרום ל”היתקעויות” בחלק הפיסי של הרקמות. נוכל לראות זאת בקשתית על ידי ציסטות גידולים מיומות. אזור אחר לדוגמא באזור המוח המדבר חיי המין שלנו הסיפוק שלנו בחיים הנקרא אזור היצירה והיצריות בקשתית העין אזור שחוסר איזון בו יכול לפגוע בבלוטות האנדוקריניות שלנו.

אירידיולוגיה אינה מאבחנת מחלות היא מאבחנת חולשות בין אם הן נרכשות או תורשתיות. ניתן לאבחן חולשה של הלב לדוגמא אך לא ניתן לעמוד אודות סוג המחלה המערבית המאפיינת את החולשה של הלב לעומת זאת, היכולת לראות ביחד את כל מצבן של כל הרקמות בגוף מאפשרת למטפל לעשות הקשרים בין האיברים והמערכות ולאבחן באופן מדהים את הסיבה לאוסף התלונות שמביא המטופל.
חשוב לציין ולהדגיש שבגלל שיש לאירידיולוג יכולת לראות דברים לתווך הארוך מבחינה של נטיות מסוכנות לעתיד חשוב אירידיולוג מקצועי שיודע להגדיר את החולשות בצורה פרופורציונלית לטפל נכון על מנת למנוע את הסכנה ולהיות במעקב. חשוב לציין שהיכולת של האירידיולוג לתרגם נכון את חולשותיו של הגוף היא רק חלק מהאמנות של האירידיולוגיה, יש חשיבות עצומה ליכולת של האירידיולג לתקשר עם המטופל ולתרגם בפני המטופל בשפה של המטופל את הרגישויות של המטופל עצמו. כך שהמטופל בסופו של דבר יוכל לטפל בעצמו על ידי מודעות ואבני דרך שהמטפל יעניק לו.
אירידיולוגיה אינה יכולה לאבחן את מינו של האדם, את אורך חייו של האדם, הריון, מינו של עובר אם האישה בהריון.

אירידיולוגיה הינה שיטת אבחון שמצדדת לצידה שיטות טיפול שונות ברובן שיטות המנקזות רעלים מן הרקמות. תזונה צמחי מרפא מערביים פרחי באך הומוטוקסיקולוגיה –ברמה הפיסית של ניקוי הרקמות. ברמה המנטלית של ניקוי החלק המנטלי מפסולת רגשית אירידיולוגיה מצדדת בדמיון מודרך פרחי באך מוח אחד פסיכוטראפיה היפנוזה ועוד.

בברכה, דר` שלומית תמיר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים