חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

על איידס. כיצד חיים טוב יותר עם נגיף ה-HIV?

אהבתם? שתפו עם חבריכם

כיצד חיים טוב יותר עם נגיף ה-HIV?

טיפול רפואי קונבנציונלי

איך מתחילים לחיות עם איידס ?
אני אנסה לסכם בתמצית מה שלמדתי מהספרים ומהמאמרים הרבים מחו”ל אותם קראתי, משיחות עם חברי הנשאים ומניסיוני האישי.

המטרה העומדת בפנינו כעת – היא כיצד להאריך את חיינו למקסימום, תוך כדי שמירה על איכות חיים אופטימלית. אני בטוח, שרבים מאיתנו אינם מעונינים להאריך את חייהם ולחיות חיי סבל; אני מאמין, שבראש ובראשונה עלינו לשמור על איכות חיים ורק לאחר מכן על אורכם. ישנם חמישה מרכיבים עיקריים בהתמודדות היעילה עם מחלת האיידס. חמשת המרכיבים כוללים:
(1) טיפול רפואי קונבנציונלי
(2) טיפול רפואי אלטרנטיבי
(3) תזונה וויטמינים
(4) התעמלות
(5) הרפיה

רפואה קונבנציונאלית
השאלה המרכזית כאן תהיה – מתי מתחילים בטיפול התרופתי ? את הבדיקות כולן יש לבצע בהתאם להנחיות הרופאים. תזכרו שכחולים, הנכם זכאים להחליט מה אתם כן רוצים, ומה אתם לא רוצים לעשות! מעל רמת תאי CD4 של 200, ההחלטה די קשה. חלק מהרופאים ממליצים היום, מיידית עם גילוי דבר קיומו של הנגיף בגוף על טיפול תרופתי אגרסיבי. חלקם מעדיפים להתחיל את הטיפול התרופתי בשלבים מאוחרים יותר. בכל מקרה, כשהגעתם לסף של ה- 200 תאי CD4, תשקלו להתחיל בטיפול תרופתי! זוהי המלצתי כמטופל למטופל. תקשיבו לרופא ולאחר מכן תשקלו. אומנם התרופות “רעילות” (Toxic), אך מניסיוני הן מצילות חיים (“וכל יום בחיינו, חי ונושם בפני עצמו”).

תיקחו בחשבון במסגרת תכנוני הזמן, שממועד תחילת לקיחת התרופות, במשך כחודש ימים, תהיו מושבתים או מוגבלים ברמה זו או אחרת, מאחר ותסבלו מסדרת תופעות לוואי של התרופות, לעיתים קלות יותר ולעיתים קלות פחות. ברבים מהמקרים, תופעות אלו נעלמות או נחלשות כמעט לגמרי לאחר כחודש ימים. כך, שיש תקווה! תופעות לוואי זמניות אלו, עדיפות על התמודדות עם תופעות המחלה עצמה (חלקם אולי אתם כבר מכירים – חום גבוה לא מוסבר, הקאות, שלשולים, הזעות לילה, יובש, עייפות ועוד ועוד. זה באמת לא נעים. התנסיתי בכל – התרופות בכל זאת עדיפות !).

בהמשך אפרט על טיפול רפואי אלטרנטיבי, תזונה וויטמינים, התעמלות והרפיה.

רמי הסמן

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים