חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

עלית שעור אי הפריון עם הגיל בגברים ונשים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

עלית שעור אי הפריון עם הגיל בגברים ונשים

תקציר מאמר משנת 2004 מהעיתון Obstetrics and Gynecology פורסם על ידי דר` דיויד דונסון וחבריו.

מטרת המחקר: הערכת השפעת הגיל על הפריון.
שיטת המחקר: במחקר נבדקו 872 זוגות מ-7 מרכזים שונים לבריאות האישה באירופה.
גיל הנשים היה בין 18 ל-40. בני הזוג התבקשו לתעד את תדירות יחסי המין, תוך התייחסות לזמן המשוער של הביוץ (הוספת המתרגם – שהנו כ-14 יום לפני קבלת המחזור).
נבדק מספר המחזורים (חודשים) שלקח לנשים להרות, וחושב היחס בין זמן זה לגיל הנשים והגברים.

תוצאות: שעור הנשים שלא הצליחו להרות תוך שנה (של קיום יחסי מין לא מוגנים) היה:
גיל 19-26 8%
גיל 27-34 % 14-13
גיל 35-39 18%

מבחינת הגברים הייתה ירידה בשיעור חוסר היכולת להרות, כאשר מסוף שנות השלושים שעור הגברים שלא הצליחו להרות תוך שנה היה במגמת ירידה:
גיל 35 18%
גיל 40 28%.

שעור הזוגות שלא הצליחו להרות לאחר שנה נוספות של יחסים נע בין 43 ל-63% תלוי בגיל הזוגות (ככל שהיה גבוה יותר כך השיעור עלה).

לסכום: שעור הזוגות שלא מצליחים להרות תוך שנה עולה ככל שהגיל עולה, בעקר עקב הירידה בפריון, ולא בשל בעיה משמעותית (כבעיה מכנית של “חסימת חצוצרות” או בעיית זרע). זוגות רבים יהרו עם ימשיכו בקיום יחסים רגילים כשנה נוספת.

דיון של המתרגם:
מחקר זה מחזק עובדה ידועה, לפיה ככל שהגיל עולה כך שעור ההריונות (הטבעיים ואלו בעזרת טיפולי פריון) הולך ויורד. הסיבה העיקרית הנה ירידה באיכות הביציות של הנשים, אך מסתבר שגם יש ירידה בכמות ואיכות הזרע הגברית. לציין מדובר בזוגות בריאים מבחינה כללית ומבחינת פריון (ללא בעיות משמעותיות בקרב הגברים או הנשים).

ידוע שבנשים מעל גיל 40 שעור ההריונות נמוך, ושעור הלידות של ילודים בריאים יורד עוד יותר (עקב העלייה בשיעור ההפלות עם העלייה בגיל). מעל גיל 43 שעור זה הנו כמעט אפסי.

לכן המסקנה המתבקשת היא שיש לבצע את הניסיון להרות עד גיל 35-40 (ככל שמוקדם יותר מגיל 40 עדיף, גם תלוי במספר הילדים שבני הזוג מעונינים).

בהצלחה
דר` הורוביץ ערן – גינקולוגיה ומילדות

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים