חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

עבודת גמר מגמה מוכללת

עבודת גמר מגמה מוכללת

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שאלה: אנחנו שתי תלמידות שעולות לכיתה י”א, ועושות עבודת גמר במסגרתה אנחנו יכולות לבחור לפתח מכשיר/מכונה+ עבודה תאורטית בכל נושא שמעניין אותנו כל עוד הוא מדעי טכנולוגי. רצינו לדעת אם אפשר בעזרת הידע המוגבל שלנו (בלי עוד שנות לימוד באוניברסיטה לדוגמא) לפתח צעצוע חכם לילד שיפתח אותו בשנתו הראשונה, ולהסתמך על סוג הצעצוע ותכונותיו באמצעות מחקר תאורטי.
אנו מבקשות שתתיחסו לשאלה למרות שהיא ארוכה וקצת פרטנית.
תודה רבה מראש!!

תשובה: מיכל שלום!
בשנה הראשונה כל דבר הוא צעצוע לילד, וכל כתם צבע או דבר שזז מפתח אותו. העולם מציע לו שפע של צלילים, צורות וצבעים, מתוכם הוא בוחר לפי רגישותו, ונטייתו הטבעית. צורת המחשבה שהנה מתחיל מירוץ , ויש לעודד את הבחור שלנו, להביא תוצאות, היא לא רצויה. בשנה הראשונה כדאי יותר שהילד יהיה רגוע ולא מגורה עצבית.
אושרו כמבוגר יהיה תלוי הרבה ביציבות של עצביו. לדחוף את הילד למודעות מוקדמת מדי, תגרום לו לשחיקה מיותרת. העולם המודרני, והקצב הפראי שלו, סובלים מעודף גירויים.
לכן אם אתן רוצות לעשות עבודה מדעית מועילה, אולי הכיוון ההפוך יהיה מתאים יותר. דהיינו, להראות כיצד עודף של גירויים יכול לגרום לתופעות לוואי שליליות.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  No Comments

  Sorry, the comment form is closed at this time.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים