חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

סמים אינם קיימים! למעשה רובם חוקיים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

סמים אינם קיימים!

כאשר אנו מזכירים את המילה “סמים”, רוב האנשים חושבים על משהו מסתורי, בלתי חוקי ומזיק. חומר הנצרך בפינות חשוכות, המוביל ישירות לבית חולים פסיכיאטרי, לכלא או לבית הקברות. אין שמץ אמת בדבר. רוב גדול של חומרים אשר ניתן לצרוך אותם כ”סמים” הינם חוקיים, נמכרים באופן חופשי בכל פינה, אינם גורמים נזק רב, אינם מובילים לכלא, בית חולים פסיכיאטרי או בית קברות.
עובדה היא שאין אף חומר שניתן להגדירו כ”סם”, אלא אם הוא נצרך כסם על ידי אדם כלשהו.

לדוגמה: ילד שב מבית ספרו לאחר שהמורה הטיל עליו כשעורי בית ליצור קולאז`. הוא לוקח כמות גדולה של נייר וירחונים, זוג מספריים ודבק מגע, ומתחיל לעבוד. הילד גוזר את התמונות אשר מוצאות חן בעיניו, מחבר אותן ביחד ומשלים את מטלתו. עד כאן, הפעולה רגילה לחלוטין, והילד הכין שיעוריו כנדרש. ברם, אם יקח הילד את שארית דבק המגע, יניח אותה בתוך שקית ניילון, יקרב את אפו לתוך השקית וישאף עמוקות במטרה לקבל תחושה שונה – ברגע זה יהפוך הדבק ממוצר אשר משמש להכנת שיעורי הבית ל”סם”.
דוגמה נוספת: לרופא בבית חולים מגיע חולה הסובל מכאבים חזקים. הרופא לוקח אמפולה של מורפין ומזריק אותה לחולה על מנת להקל על כאבו. תהליך רגיל ומקובל.
נניח שאותו הרופא מזריק את אותה אמפולה של מורפין באותו בית חולים ולאותו אדם, לא בגלל שהוא חולה או סובל מכאב חדש, אלא בגלל שאותו אדם תלוי בסם ומשלם לרופא על מנת שיזריק לו, וזאת בידיעת הרופא שאכן זה המקרה.
במקרה זה הפך הרופא לסוחר סמים, ואילו אמפולת המורפין, במקום לשמש כתרופה, משמשת כ”סם”.

מתוך אלפי החומרים היכולים לשמש כ”סמים”, שני המקובלים ביותר הינם חוקיים לחלוטין ברוב חלקי העולם: אלכוהול וטבק. אלכוהול הוא החומר המזיק ביותר במצב של שימוש לרעה. הוא משפיע על כל האברים והמערכות שבגופינו: המוח, מערכת העצבים, הלב, העורקים והורידים, השרירים, הראות, הכליות, הכבד וכו`. הוא יכול לגרום גם להתקף פסיכוטי בעת שימוש, כמו גם לאחר הפסקת השימוש. למרות זאת, פרט למספר מדינות מוסלמיות בהן האלכוהול אסור מסיבות דתיות, האלכוהול הינו חוקי בכל העולם.

רשימת החומרים השכיחים בכל משק ביתי ואשר ניתנים לשימוש כסם:
סוגי תבלינים כגון אגוז מוסקט, גז מצתים, גז מזגנים, דבק, מדללים, טיפקס, לק לציפורניים ומספר מוצרי מזון.

במאמר הבא אנו נדון בהשפעתם של מספר “סמים” וכיצד למנוע את שימושם, או כיצד למנוע את הנזק אותו הם עשויים לגרום.

בברכה, ד”ר דרווין טליאס

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים