חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

סכרת ותוספי מזון

אהבתם? שתפו עם חבריכם

סכרת

לאחרונה נקטעה רגלו של עובד במקום עבודתי. גבר בן 62 שחלה בסכרת סוג II, והתעקש לא לצרוך את התרופות הקונבנציונאליות שנרשמו על ידי רופא המשפחה שלו. קטיעת הרגל נובעת ממחלה נוירוטית הגורמת לניוון העצבים הפריפריים ומתחילה בהרגשת נימול, כאבים וחוסר תחושה. בנוסף לכך כלי דם שאיבדו את הגמישות כתוצאה מסכרת לא מטופלת, חוסר הזנה באזורים נרחבים ברגל, גורמים בסופו של דבר לפצעים עמוקים שאינם מחלימים, זיהומים באזור הפצע ובסופו של דבר, כאשר הפצעים לא מטופלים ורמת הסוכר ממשיכה להיות גבוהה, מגיעים למצבים קיצוניים שיש לכרות את האזור הנגוע. מצב זה בהחלט קיצוני ונובע בדרך כלל מבורות וחוסר ידע.

הרפואה הנכונה היא רפואה משלימה. כאשר החולה נהנה מיכולות הרפואה הקונבנציונאלית והידע ההולך המצטבר ברפואה משלימה. סכרת היא מחלה מטבולית קשה, הבאה לידי ביטוי בחוסר יכולת הגוף לנצל את הגלוקוז בגוף לייצור אנרגיה ברקמת השריר עקב ירידה ברמת האינסולין או חוסר יכולת של האינסולין למלא את תפקידו. הסוכר שוקע בתאים ומצטבר בדם וגורם נזקים בלתי הפיכים. ולכן חשוב ביותר לשמור על תזונה נכונה, יש להקפיד על לקיחת התרופות שנרשמו על ידי הרופא (כגון גלוקופאג`, גליבטיק ועוד או אינסולין)וכמובן פעילות גופנית.

סוכר גבוה גורם ליצירת רדיקאלים חופשיים ותוצרי חימצון רעילים הגורמים נזק נוסף לגוף. נזקים אלה אפשר לצמצם ואף למנוע על ידי שימוש בתוספי מזון.

תוספי המזון מתחלקים לשני סוגים:

1. תוספים להם השפעה על הפחתת רמת סוכר בדם, כגון מוצרים כמו ג`ימנמה, המשפר את ספיגת הסוכר לתא, מגביר הפרשה של אינסולין וייצור מוגבר של תאי בטא המפרישים את האינסולין. קיימת פורמולה עשירה במיוחד המשלבת גם פסיליום, הסופח את הסוכר והשומנים וכן את צמח הנטופית שהוא אנטי דלקתי.
2. תוספים אחרים המונעים את הנזק החימצוני כגון חומצה אלפא ליפואית, המונעת את שקיעת הסוכרים בתאים, בעלת אפקט אנטי חימצוני חזק, אחת הבודדות הנספגת בסביבה שומנית וגם בסביבה מימית.

חשוב להתייעץ עם מטפלים מקצועיים ולצרוך את תוסף המזון המתאים. יש להיזהר מתוספי מזון המכילים סיבים מרובים וכן מצריכת תוספים המורידה את רמת הסוכר ועלולים לגרום להיפוגליקמיה.

הסיכוי לחלות בסכרת אצל אנשים להם בני משפחה מדרגה ראשונה החולים במחלה, או בעלי משקל עודף רב ( BMI גדול מ 30 ) ללא פעילות גופנית, גבוה סטטיסטית מרוב האוכלוסייה הבריאה. מצב אופייני לטרום סכרת הוא סינדרום מטבולי X , המתבטא בהצטברות שומן באזור הבטן אצל גברים וברום הבטן, מעל הטבור, אצל נשים. שינוי אורח חיים, הגברת הפעילות הגופנית, תזונה מאוזנת, המכילה פחמימות מורכבות, חלבונים דלי שומן , שומנים עשירים באומגה 3 ו- 6, וצריכה מרובה של תזונה עשירה בסיבים תרחיק את המחלה או תמנע את הופעתה.

בהופעת הסימפטומים הראשונים המתאימים לסינדרום X ממהרים הרופאים לרשום תרופות, להורדת כולסטרול, להגברת יעילות האינסולין ( תנגודת לאינסולין ), להורדת לחץ דם ועוד ועוד.

כל תרופה הנלקחת מרחיקה את המטופל מלחזור לחיים בריאים ותקינים בדרך הטבעית. תרופות להורדת שומנים בדם כמו קסניקל, גורמות לשלשולים ולאיבוד ויטמינים מסיסי שומן חיוניים כמו ויטמין A, D,K ,E ויטמינים אלה חיוניים לראיה, לקרישת הדם, לבניית עצם ולתפקודים נוספים. תרופות ממשפחת הסטטינים גורמות לאיבוד מסת שריר וקו אנזים קיו 10 ( שעל חשיבותו ניתן לקרוא בכתבות קודמות שלי ) ולעליה באנזימי הכבד ולכן חשוב מאוד לטפל בשלב הראשון בשינוי באורח חיים. חשוב להביא לידיעתם של המטופלים שניתן ורצוי לטפל במחלה בשלב ראשוני בתזונה, תוספי מזון ופעילות גופנית.

רק כאשר המטופל לא משתף פעולה ניתן בשלבים ראשונים להוסיף לו תוספי מזון המקטינים את ספיגת הסוכרים והשומנים ורצוי באופן טבעי. תזונה עשירה בסיבים כגון פסיליום וגואר, סופחת את השומן וגורמת להגברת הפרשת מיצי מרה ו”כולסטרול טוב” המשפר את מאזן השומנים בגוף. הסיבים סופחים את הסוכרים ומונעים את ספיגתם המיידית לדם.

לציטין הוא חומר טבעי הנמצא בתאי הגוף. ייחודו ביכולת שלו להתמוסס בסביבה שומנית ובסביבה מיימית. ( הידרופילי וליפופילי ) הוספת לציטין למזון שומני תגרום ל” החלבת” השומנים במערכת העיכול ולהפרשתם בצואה.

ניתן למצוא בשוק תוספי מזון המכילים את התערובת בתוספת כוכבית מצויה המכילה סיבים ומשפרת את המטבוליזם. שעועית לבנה מעכבת את האנזים “אלפא עמילאז” המונע פירוק עמילנים במערכת העיכול לגלוקוז, וכך מונע את ספיגת הסוכר לדם. ספיגה איטית של הסוכרים לדם, ע”י תוספי מזון או אכילה של מזון עשיר בפחמימות מורכבות ובסיבים מונעת “תנגודת לאינסולין” וכך מרחיקה התפרצות של מחלות מטבוליות כמו סכרת.

לבריאות !!!
רחל קליין אלעזרי -רוקחת
מטפלת ברפואה סינית מסורתית
אקופונקטורה וצמחי מרפא

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים