חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

סיבות למחלות הציביליזציה ודרכי מניעה וטיפול

אהבתם? שתפו עם חבריכם

סיבות למחלות הציביליזציה ודרכי מניעה וטיפול

מחלות סרטן ומחלות אחרות
השמנים הרב בלתי רוויים הם המדכאים החזקים של המערכת החיסונית, כמו כן מעודדי סרטן נלהבים. ד”ר ניוסהולם מאוניברסיטת אוקספורד היה הראשון שטען ואף אישר במחקרו את הטענה שאכילת שמנים רב בלתי רוויים, בכמות מעל לרצוי, גורמת לדיכוי המערכת החיסונית ובעקבות כך ליותר מחלות של חיידקים ווירוסים. לעומת זאת, כאשר צמים נשרפים מאגרי השומן הרב בלתי רווי וכך המערכת החיסונית מתחזקת ונרפאים ממחלות.
מאידך, תכונות השמנים הרב בלתי רוויים לדכא את המערכת החיסונית תורמת ליכולתם לרפא מחלות אוטואימוניות. ד”ר ניוסהולם נתן לחולי טרשת נפוצה ומחלות אוטואימוניות אחרות שמן חמניות. השתמשו בשמן זה גם אחרי השתלת כליות, כדי למנוע את דחייתן ע”י המערכת החיסונית.

במחקר נמצא קשר בין צריכת עודף שמן רב בלתי רווי והתפתחות סרטן מסוג מלנומה אצל עכברים ובכך חיזק מחקר זה מסקנות של מחקר קודם את הקשר בין הזנת עכברים רגישי סרטן בשמן רב בלתי רווי והתפתחות המחלה אצלם.
הנתונים הסטטיסטים מראים שב- 1930, כ- 80% מהגברים בארה”ב עישנו, ושכיחות סרטן הריאות קטנה ואילו ב- 1980 כשרק 30% מהגברים עישנו עלתה שכיחות סרטן זה פי 60.
בשנת 1955 החלו הרופאים להמליץ על שמנים רב בלתי רוויים ורק אחרי שנה זו החלה לעלות התחלואה בסרטן הריאות עליה תלולה. ברור שגורם זה משמעותי מעישון.
מספר המעשנים ירד ל – 30% ואילו צריכת שומנים רב בלתי רוויים עלתה פי 3 וגרמה להחלשת המערכת החיסונית. שמנים חד בלתי רוויים ורוויים אינם מחלישים את המערכת החיסונית.

יש ערך רב לסלניום לתחלואת סרטן והוכח במחקר שכאשר כמות הסלניום בדם מוכפלת יורד הסיכון לחלות בסרטן לחצי. עם החומרים המסרטנים נמנה גם הקפה. כשקולים קפה נוצר בו חומר מסרטן.
בניסוי שערך פרופ` בריאן מקמהון מהרוורד הוא מצא שהסיכון ללקות בסרטן הלבלב גבוה פי 2.7 עם שתיית 3 כוסות קפה ביום. שתית קפה מגבירה את ייצור ההורמון גסטרין שבמעי הגס, מה שנחשב לגורם לגדילה שפירה וגם ממאירה של הלבלב. בארה”ב לא חלו שינויים בהרגלי צריכת הקפה ב- 100 השנים האחרונות אך התמותה מסרטן הלבלב עלתה רבות ומייחסים את הסיבה לשילוב שבין הגדלת כמות השמנים הרב בלתי רוויים מדכאי המערכת החיסונית בתפריט, צריכת מזונות מעובדים, מרוססים, תוספים מלאכותיים ושתיית קפה יחד.

מנה מוגברת של ברזל בתפריט קשורה עם עליה במחלות סרטן, מחלות לב, וירוסים וחיידקים. אכילת כמויות גדולות של בשר, מסבירה את הכמות העודפת של ברזל במאגרים.
עודפים אלו מדכאים את המערכת החיסונית וגורמים לעלייה בתחלואה בסרטן אף יותר מאשר גורמים לכך השמנים הרב בלתי רוויים. התברר שאצל 400 חולי סרטן שחלו באינפקציה חיידקית, ירדו עודפי הברזל בעקבות האינפקציה ואז התחזקה המערכת החיסונית, מה שהביא להרג תאי סרטן. ידוע שבאפריקה, היכן שהילידים הם צמחוניים אדוקים, אין סרטן.

המלצות – עשה ואל תעשה
חשוב לצמצם את צריכת השמנים הרב בלתי רוויים, בעיקר אלו מקבוצת אומגה 6.
שמנים אלו מתחמצנים על נקלה ואם קונים אותם מזוקקים, הם חסרים את הויטמינים האנטיאוקסידנטיים שהיו מלכתחילה בגרעין ממנו הם הופקו. לשם הספקה נאותה לגוף של שמנים מכילי אומגה 6, אפשר לאכול כמות מה של שומשום, חמניות או גרעיני דלעת, לא בהפרזה. לא מומלץ לאכול מרגרינה או רטבים שהוכנו משמנים רב בלתי רוויים.

שמן זית, שמן קנולה בהחלט רצויים. שניהם עשירים ביותר בשמנים חד בלתי רוויים שאינם מתחמצנים בקלות. למעשה, התפריט הים תיכוני המוכר שתפריט בריא מכיל 40% מכלל הקלוריות שבו, משמן זית. בתנאים של ארצנו, שאף היא מדינה ים תיכונית, בהחלט רצוי להרבות בצריכתו ובלבד שיהיה מסוג כתית מעולה.
שמן קנולה מכיל גם כ- 80% חומצות שומן אומגה 3, שיש להן חשיבות רבה כמונעות מחלות לב וכלי דם ומחלות רבות אחרות. חשוב לרכוש אותו רק מכבישה קרה וכיום יש שמן כזה רק מתוצרת חוץ ואסור לחמם אותו יותר מ- 43 מעלות – אפילו לתבשיל חם כדאי להוסיף אותו רק כאשר התבשיל הוא פחות מטמפרטורה זו.

פשתן, אותו קונים וטוחנים לבד, אף הוא ספק טוב של חומצה אלפא לינולנית, מקבוצת אומגה 3. ויש גם ממרח המכיל שמני EPA ו- DHA. ממרח זה מכיל אותם בצורה מרוכזת ופעילה במיוחד. קיימת גם אפשרות לקחת מספר כמוסות של שמן נר הלילה או גלא ו- 2-3 כמוסות של שמן דגים על מנת לספק את חומצות השומן ההכרחיות.

לא מומלץ לאכול בשר אדום המכיל הרבה ברזל ולא לקחת מולטיויטמינים מכילי ברזל, אלא אם כן יש ברור אנמיה מחוסר ברזל. גם אז, יש לקחת תוספים אלה עד ריפוי האנמיה.
יש בשוק מספר נוסחאות של מולטי ללא ברזל.
מומלץ לקחת נוסחאות מקיפות של ויטמינים אנטי אוקסידנטיים המצויים בשוק. חשוב לצרוך יום יום את הויטמינים A,E,C קרוטנואים שונים ואת המינרל סלניום, שאף הוא עוזר למניעת חמצון בגוף. ויטמיני D ו- K חשובים אף הם. ויטמין D חשוב להטמעת הסידן אבל נמצא גם שהוא צמצם ב- 80% את התחלואה בסרטן המעי הגס. ויטמין K חשוב לקרישת דם תקינה ונמצא שיש לו חשיבות עליונה גם נגד דלדול מסת העצמות. המקורות הטובים יותר הם:
נבטי ברוקולי, חסה, תרד וירקות ירוקים נוספים.

בברכה, דר` מרדכי הוכברג

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים