חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

סיבות וטיפול במצבי דיכאון

אהבתם? שתפו עם חבריכם

סיבות וטיפול במצבי דיכאון

אנשים רבים אינם מקשרים מצבים נפשיים עם תזונה, אבל כפי שידוע לכולנו, המוח הוא חלק בל ינותק מהגוף. בגופו של האדם יש כ- 6 ליטר דם ובכל דקה הלב דוחף כ- 5 ליטר דם. כך שכל דקה ומשהו, עושה כל טיפת דם סיבוב בגוף. כל רכיבי המזון שנספגים מצינור העיכול, מגיעים בסופו של דבר אל המוח. המוח מאוד רגיש למחסורי תזונה וגם להרעלות. כל מחסור תזונתי יכול לגרום להפרעות נפשיות אבל המשפיעים הם בעיקר מחסורים בויטמינים C, ביוטין, B12, ניאצין, חומצה פנטוטנית, פירידוקסין, תיאמין, סידן, אבץ, מגנזיום, ברזל, מנגן, כרום או אשלגן ועודפים של ונדיום, נחושת, אלומיניום, עופרת או כספית.

הפרעות יכולות להתבטא בדיכאון אבל גם בצורות חמורות יותר.

הקואנזים טטראהידרוביופטרין חיוני לייצור נאות של נוירוטרנסמיטורים כמו סרטונין שמחסור בו גורם למצבי רוח, כפייתיות ואפילו נטייה להתאבדות. מתן ויטמין C, חומצה פולית ו- B12 ימריץ את הייצור של אנזים זה. תכשירים מן הצמח היפריקום (בעברית פרע) עוזרים אף הם והם כיום התרופה המועדפת באירופה. יש הרגישים אליו ואחרי נטילתו עליהם להיזהר בצאתם לשמש.

צמחים נוספים העוזרים הם ג`ינסנג סיבירי המאפשר לעמוד במצבי לחץ והצמח קוה-קוה (צריכה ממושכת שלו ברמה גבוהה גורמת לפעמים לפריחות קשקשיות בעור).

באדיבות: “תזונה פלוס”

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים