חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

נשירת שיער

אהבתם? שתפו עם חבריכם

נשירת שיער

בעיית נשירת השיער הינה רב צדדית. התזונה יכולה להציע חלק מהפתרונות ובודאי שגידול שיער על קרחת ועיבוי שיער במידה ניכרת הם עדיין בגדר של חלום. נשירת שיער נגרמת כתוצאה מסירקולציה לא טובה, עודף תרופות, מתח, מחסור בויטמינים ומינרלים ותזונה לקויה.

על מנת למנוע נשירת שיער יש להתייחס לכל הגורמים הללו ולבנות תוכנית טיפול שתכלול שילוב מעמיק בין הגורמים שציינתי. הקשקשים עשויים להיות אחד מסימני ההתרעה על מחסור תזונה. לעתים נגרמת הנשירה כתוצאה של עודף בהורמונים זכריים, דבר זה גורם לעיבוי רקמת הקרקפת ולהצרת נימי הדם בהם. התוצאה היא שדם זורם בכמות קטנה יותר לשורשי השיער.

תזונה מומלצת:
לצרוך מוצרי מזון חיוניים: שיבולת שועל, דגנים מלאים, מלפפונים, נבט חיטה, צנון וצנונית, אספסת, בצל, גזר, כרוב, ירקות ירוקים, פירות צהובים, שום, בצל, נבטים של אספסת, מוצרי סויה, ביצים, אגוזי מלך, לוז, שקדים, דבש, תמרים, חמניות.

ויטמינים:
B קומפלקס – כולל אינוזיטול
ויטמין E – עשוי לעזור בעצירת הסתיידות נימי הדם. ויטמינים כמו חומצה פנטוטנית ופאבה, עשויים לעזור במקרים של אפרוריות השיער.
ויטמין A – יכול לעזור גם במקרים של קשקשים ולמנוע נשירה.

תוספות:
סרפד – בעל משמעות מיוחדת לבריאות השיער.

למניעת נשירת שיער וחיזוק שרשי השיער:
3 כפות סרפד יבש + 2 כוסות מים – לבשל 25 דקות לצנן ולהכניס לבקבוק, לטפטף על שרשי השיער, לעסות, להשאיר חצי שעה ולחפוף. לחזור על הפעולה פעם בשבוע.
את הסרפד ניתן לשתות גם כתה צמחים.

בברכה, סיגל תמיר – תזונאית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים