חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

נשירת שיער – סיבות וטיפול ע”פ הרפואה הסינית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

נשירת שיער – סיבות וטיפול ע”פ הרפואה הסינית

על פי הרפואה הסינית הכליות קשורות בין היתר למערכת הרבייה, ללידות ולמיניות האדם.
במערכת זו של הכליות המרכיב של העֲצְמוּת (Essence באנגלית, Jing בסינית) הוא הגורם המקושר ביותר לחוזקו וסמיכותו של שיער הראש. כאשר עצמוּת הכליות מצויה בשפע השיער חזק, מבהיק וסמיך. כאשר עצמוּת הכליות שרויה בחֶסֶר, השיער הופך דליל, שביר ומאבד מהברק הטבעי שלו.

לדברי מטופלת, ששערה היה דליל מאז ומתמיד, דבר המצביע על חֶסֶר תשתיתי שנמשך כבר שנים רבות. שלוש הלידות שעברה האישה עד גיל 28 באו על רקע זה וכנראה גם בתדירות צפופה יחסית.
באם אין מרווח מספיק בין לידות, דבר שמאפשר התאוששות פיזית ונפשית, הכליות בהיותן האחראיות על מערכת הרבייה וגם העצמוּת נפגעים באורח קשה ביותר.

פגיעה זו בכליות מתבטאת בנשירת שיער מואצת כפי שלפנינו ולכן ראשית רצוי להמתין מספר שנים עד ההריון הבא. הפתרון הסיני לנשירת שיער מסיבות אלה יהיה לחזק את הכליות ובמיוחד את מרכיב העצמוּת שבהן.
יש ליטול במשך מספר חודשים מרקחות מצמחי מרפא סיניים כגון “גלולה לשיקום השמאל”, “אבקת מצב של חזרה” וכן “מרקחת גדולה לחיזוק בעשרה טעמים”.

מבחינת תזונה רצוי לצרוך פירות ים ובמיוחד חסילונים, בשר כבש, כליות בקר, שעועית אדוקי, אגוזי מלך, זנגביל, פול מצרי וחילבה.

להאצת צמיחת השיער ניתן להשתמש גם במקלון מוקסה מובער בקרבתן של נקודות דיקור מיוחדות בקודקוד הראש ובתחתית הצוואר בין השכמות. כן יסייע שפשוף ועיסוי פעמיים ביום של בד טבול במיץ זנגביל אל תוך העור באזורי ההתקרחות.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים