Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

נשים ומצבי לחץ

אהבתם? שתפו עם חבריכם

נשים ומצבי לחץ: מאת: דר` מירה חניק
נשים מצליחות מתמודדות מול לחצים

את אישה צעירה העסוקה בבניית משפחה, בגידול ילדים, בטיפוח הקריירה של בן-הזוג, ובמקביל גם יש לך שאיפות בקריירה שלך, והתמודדויות בעולם העבודה. ובל נשכח שיש הורים מתבגרים שלעיתים דורשים את שלהם, ואם נשאר קצת זמן, חייבים מדי פעם גם לארח, לצאת לבילוי, ולהתעדכן במה שקורה בעולם – איך מוצאים זמן לכל זה, ואך ממשיכים בכל הדרכים שבחרנו לנו?

נשים צעירות רבות כותבות לי בקשות לעזרה עקב מצבי לחץ שונים – ודומים. נשים צעירות, שאך זה נולד להן התינוק השני או השלישי והן אצות-רצות להן בחזרה לתפקיד המקצועי ודורשות מעצמן להתמיד ולטפס במעלה ההר, לא להפסיד אף פסיעה, ושבסוף היום גם יהיה להן כוח לחיי חברה ותרבות, ומה לא. ואיך אפשר לעשות את כל אלה בלי להישבר? תשובתי היא – שאי אפשר! מגיע הזמן בו אנו חייבות לשמור על כוחינו ולהגן על עצמינו מעצמינו!

50 נשות קריירה מצליחות שריאיינתי לסיפרי "Error! Bookmark not defined." (בהוצאת "מטר"), כולן שאפתניות, ממוקדות במטרה, עוצמתיות ומוכשרות, סיפרו לי על דרכן להצלחה. בין העצות שהעניקו בספר לנשים אחרות היו כמה עצות כדי להגן על עצמנו ממצבי לחץ ושחיקה. הנה כמה מהן, המופיעות בספר:

"גייסי את הסביבה הקרובה: חשוב שתהיה לך מערכת תמיכה, שתסייע לך להתמודד עם תביעות הקריירה. גייסי את כל מי שאת יכולה: בן הזוג, הילדים, אמך, חמותך, אחיותייך, חברות קרובות ואף עמיתים ועמיתות מן התחום המקצועי. לאישה המעוניינת להתמודד עם דרישות הקריירה, התובעות ממנה נוכחות והשקעה רבה ויחד עם זה לנהל בית ומשפחה, חשוב גם לדעת לקבל סיוע מן הקרובים לה ביותר".

"בני לעצמך רשת ביטחון. נשים אחרות נותנות רשת ביטחון חשובה: הן יכולות לסייע בשעת חירום ולשחרר אותך מבעיות פתאומיות כשאת נמצאת מחוץ לבית או מחוץ לעיר. אל תתביישי לבקש עזרה כשאת צריכה ואל תגבילי את עצמך בעבודה בגלל התירוץ שאין לך תמיכה כזו. עשי "עיסקה" עם שכנות, חברות או עמיתות; תמורת עזרתן תוכלי לתת להן משהו שחשוב להן – יעוץ מקצועי או כל דבר אחר".

"הגני על עצמך מפני לחצים: אישה היוצאת לדרכה כדי להצליח בקריירה, צריכה להביא בחשבון שזוהי הרפתקה שוחקת ומלחיצה מאין כמוה. חשבי כל יום על דבר אחד שאת יכולה לעשות למען עצמך: לטבול באמבטיה ארוכה ונעימה; לקנות לעצמך זר פרחים; להזמין את בעלך לארוחת ערב במסעדה רומנטית. אל תתני לעצמך להיסחף למאבק הזה בלי לשמור על הבריאות שלך ועל פרופורציות בחיים".

"שימרי על כוחותייך: אם את שאפתנית ויש לך דחף חזק להצליח, תזכרי שאת לא `סופרוומן`!: חשוב לך לשמור על הכוחות, כי אלה הם המשאבים שלך. עשי לך סדר עדיפויות ברור לגבי מה חשוב לך יותר ומה פחות. הפחיתי מעצמך את מה שלא חובה לעשות לבד: אולי חלק מעבודות הבית או מפעילויות אחרות. למדי להאציל סמכויות לבעל, לילדים, וגם לוותר על חלק. אבל אל תוותרי על הדברים שמחזקים אותך: צאי מדי פעם לחופשה, חזקי את הגוף שלך".

"טפחי חוש הומור: כדי לא להישחק בעבודה, חשוב לשמור על חוש הומור. אני מפתחת דרך להסתכל על דברים מסויימים מהכיוון המצחיק שלהם, ופשוט – לצחוק!"

עוד עצות מנשות קריירה מצליחות, בספר: "Error! Bookmark not defined.: נשות קריירה מצליחות מספרות על דרכן להצלחה". בהוצאת "מטר".

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

    בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.