חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

ניתוחי אף – איך בוחרים את צורת האף?

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ניתוחי אף – איך בוחרים את צורת האף?

האמת היא שצורת האף שלנו, נקבעת על ידי הגנים המועברים אלינו דרך ההורים.
למרות שרבים חושבים שצמחה להם עצם אחרי “שחטפו” מכה באף היפה שהיה להם כשהם היו קטנים, האמת היא, שהאף צמח כי האף של כל אחד, עם הופעת סימני הבגרות, משנה את צורתו מצורה של אף ילד לצורה של אף של אדם מבוגר.

לילדים קטנים יש בדרך כלל אף יפה. העצם במרכז האף מתחילה להתבלט רק עם ההופעה של הבגרות. האף ממשיך לצמוח ומגיע לצורתו המבוגרת לקראת סיום הצמיחה הגופנית הכללית או כשהנער/ה מגיעים למימדי גוף של ההורים (גובה ואורך הראש). מה לעשות, לפעמים צורת האף הזו שירשנו מהורינו, אינה הצורה האידיאלית, כאן המנתח הפלסטי נכנס לתמונה.

בעת הבירור הקדם ניתוחי המתקיים לשם תאום הציפיות שלך, רצוי שתזכרו כי המנתח, חייב להתחשב בנתונים אנטומיים בסיסיים של פניך כמו למשל, מבנה העור, מבנה עצמות הפנים, גודל הראש וכן הפרופורציה של החלקים השונים בינם לבין עצמם. תוך כדי התחשבות בכל הנתונים הללו, אני כרופא ואת/ה כפציינט, עלינו לבחור צורה שתתאים לפניך.

רצוי לזכור, “אף יפה הוא אף בעל מבנה שיראה נכון וטבעי על הפנים שלך תמיד ובכל גיל שתהיה”. מנתח פלסטי נבון מבחין בין אף של גבר לבין אף של אשה. בין אף של אדם צעיר לאף של אדם מבוגר ומעצב אותו בהתאם. כיום הנטייה הכללית היא להימנע מאף שמראהו המעוצב מסגיר את היותו “אף-מנותח”.
מה זה פרופורציה נכונה
פניה של השחקנית היפיפייה ניקול קידמן משמשות כבבואה להדגים בתמונה משמאל את החלוקה האידיאלית. התמונה מסבירה את עצמה.
כך למשל, כאשר החלק התחתון (C) הינו ארוך, אני נמנע מלקצר את האף או נמנע מלתת לו זוית סלידה חזקה, כי זה יקטין עוד יותר את יחס האף לפנים כולן.

לעומת זאת, אם החלק התחתון (C) הינו קצר, אני יכול בהחלט להציע וגם הרבה פעמים מציע, הגדלת סנטר ובהדמיה (ראה בהמשך) אני בונה את האפשרות המראה איך יראה האף אם נקצר את אורכו.
כל חלק מחלקי הפנים מכוונים ומכתיבים לי את הכיוון אל הפתרון אותו אני בוחר עבור הפנים הפרטיים שלך.
בבואה פרופורציונית זו עליה הצביע הצייר לאונרדו-דה-וינצ`י, קיבלה אישור מכריע במחקר מקיף, בו צילמו מאות בנות בתמונות דיגיטליות ושילבו בין התמונות על מנת לקבל בבואה של פנים שמשתלבים בה כל הפרצופים שנבחרו על ידי משקיפים, כפנים יפים.אף עצמו איננו בעל מידות שרירותיות.
אם נבחן את מידות האף של האדם הלבן על פי קריטריונים אנטומיים ונקודות אנטומיות ברורות ומוכרות (ראה תמונה ימנית), נקבל כי:
1. אורך האף הסביר כפי שנמדד מנקודה A עד נקודה B, נע בין 48-55 מילימטר והממוצע היפה לאשה בעלת מידות גוף ממוצעות הינו כ- 50 מ”מ.
2. גובה האף הסביר כפי שנמדד מנקודה C עד נקודה D, נע בין 19-22 מילימטר והממוצע היפה לאשה בעלת מידות גוף ממוצעות הינו כ- 20 מילימטר.
3. גובה האף הסביר באזור הבסיס בין נקודה B לנקודה E נע בין 19-22 מילימטר והממוצע היפה לאשה בעלת מידות גוף ממוצעות הינו כ-20 מ”מ.
רופא מנוסה יכול בהחלט לתכנן אף נעים מראה בעל מבנה אנטומי נכון ובעל תפקוד פיזיולוגי תקין. אף כזה הוא אף יפה באמת. זהו אף המשתלב נכון בפרופורציה הכוללת של הפנים, בעל מידות נכונות ולא בולט בשום פרט ממרכיבי האף המרכיבים אותו.
האף היפה באמת, מותיר את הפנים חופשיים מחותם החוטם.

מה זה אף סולד
נשים רבות מבקשות היום להימנע מאף “סולד” מבלי אפילו לדעת מה זה בדיוק אף סולד.
אם מגזימים, מתקבלת צורת אף של בובת “ברבי”. זה יכול להיות יפה בגיל צעיר, אך כשמתבגרים זה מקלקל מאד את ההופעה. לעומת זאת בפנים נוקשות, או חדות או בפנים גבריות, גב האף רצוי שיהיה ישר ככל שרק אפשר. בין אם הפנים רכות או נוקשות, רצוי לשקול וללכת על מראה אף פשוט וטבעי.
מראה פשוט וטבעי פירושו, אף שאדם שאינו מכיר אתכם, לא ירגיש כי מדובר באף מנותח.
אף טבעי הנוטה להיעלם בתוך הבעת הפנים שלך, לא מושך הערות וביקורת. ולדעתי זה המראה הנכון של האף, אף שנעלם בפנים ומתמזג עם האישיות הקורנת מפניך.
לדעתי, אין כזה דבר “אף יפה”, אבל יש ויש פנים נעימות או יפות שהאף משתלב בהם יפה.
ההדמיה
ההדמיה היא תהליך עיבוד תמונה המבוצע במרפאה. היא עוזרת לך, הפציינט הפוטנציאלי להביע את רצונך לראות “על המקום” את השינוי.
היא עוזרת להנחות אותך אל השינוי הנכון והפרופורציוני לפנים שלך, אל השינוי שהניסיון שלי אומר כי הוא המתאים לך במיוחד, והוא זה שיאיר את פניך ויעשה אותך יפה. ההדמיה נעשית על תמונת פרופיל שלך, אותה מצלמים במרפאה על רקע לבן. זה מאפשר לעבד ולשנות את תמונת האף וגם להדפיס את התוצאה.

(לכל אלה השואלים על מראה האף בזוויות שונות עלי לאמור: רמת החומרה והתוכנה המתאימות למחשב שולחני איננה מאפשרת הדמיה תלת ממדית ואיננה מאפשרת הדמיה במבט קידמי. באולפני סרטים יושבים מתכנתים מומחים עם ציוד כבד כדי לייצר תמונות תלת מימדיות. זה לא מתאים למרפאת רופא).
כשאני מבצע עבורך הדמיה, אני מראה לך בקרוב רב (95%) את מה שאני יודע ויכול גם לעשות. מומלץ שלא תוותרו על הדמיה המבוצעת על ידי רופא מנתח. וגם אם הדיוק הוא רק של 95%, מוטב הדמיה מאשר ניתוח לפי מצב הרוח של הרופא באותו היום.
יש להיזהר מהדמיה המבוצעת על ידי אשת שיווק או פקידה, הדמיה כזו יכולה להיות מטעה מאד. פקידה או אשת שיווק במכון יכולה להיות אחת שלמדה מחשבים ויודעת לצייר יפה במחשב וכך, היא יכולה להציע לכם בהדמיה אף, שאיננו אפשרי מבחינה אנטומו-כירורגית או שהמנתח שעובד שם לא יודע לעשות.

בברכה, ד”ר חיים אשכנזי

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים