חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

נזקי הניתוחים הפלסטיים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

נזקי הניתוחים הפלסטיים

לפני ימים אחדים ישבתי ועיינתי בכתבה מרתקת אודות תעשיית הניתוחים הפלסטיים. ענף זה מתחלק בין שתי קבוצות, הקבוצה הראשונה הם המנתחים הראשונים והקבוצה השנייה הם אלו המתקנים את הנזק שנגרם. המנתחים סובבים כל העת בין שתי הקבוצות הללו ורק המנותחים מתחלפים. ישנן תביעות משפטיות המנהלות לאורך שנים כאשר העדים המומחים משתייכים באותה תקופה לקבוצת המתקנים. מי יכרות את הענף ממנו הוא חי? היום אתה ומחר אני משתייכים לאותה קבוצה נבחרת או נכלמת. אני יכול להתריע על המצב בכללו אך חלילה לבטל את הצורך בניתוח, כי מנין נתפרנס? ואני תוהה, עולם של גלמים ושל כבשים ואליו אני משתייך. כלום לא נלמד מניסיונם של אחרים? הרי הציבור מלא בסיפורי סבוכים של ניתוחים פלסטיים.

מאידך התור הבלתי מסתיים של מנותחים הצובעים על פתחי הקליניקות הרבות שצצו ובהן מנתחים את הניתוחים האסתטיים. לא מדובר בניתוח חובה שאין מנוס מלבצעו, הניתוח נועד לשפר מראה חיצוני עמו הגענו לעולם. אני יודע ומכיר בכך שהמראה החיצוני יכול לגרום לנו לבעיות נפשיות לא קלות. מצד שני, הפגיעה בגוף הפיסי לעיתים קשה הרבה יותר והנזק הנפשי שם כפול ומכופל עם תסכול של אובדן צורה ופגיעה קשה במרשרשים שבכיס ואלו שרק מאוחר יותר נוכל לכסות.

כלום מוצדק לעודד את הציבור לעבור את אותם הניתוחים? בעבר הדבר היה בגדר חלום ואפילו לא את זה. האדם קיבל את עצמו כפי שהגניטיקה העניקה לו את תכונותיו. השיפור היה מכסימום בפנימיות אך ודי שלא בחיצוניות. אפשר היה להחליף בגד אך לא מראה. כיום, הקדמה מאפשרת לנו לבקש תיקונים לטבע. יש מחיר לכך וכאשר גובים אותו הוא גבוה מאד. שוב אבדנו את הרצון להתייפות בתוכנו. הציטוט של חז”ל – “בת ציון יפה פנימה” חלף ונעלם. אנו נקרין זוהר כאשר תוכנו יהיה מלא ולא כאשר נשים חומרים כימיים למיניהם בכדי לזרוח. שוב ושוב העין פוגשת את הרבים הנראים “צעירים” ואולי “רעננים”, כל זאת לתקופה קצרה וחולפת. הניתוח הוא הישג זמני ולא יציב ובהמשך ניראה הרבה יותר גרוע מאשר קודם לכן. המקום שניזוק מהניתוח לעולם לא יהיה בעל תכונות כה טובות כפי שהיה בבסיסו. עלינו להפנים שנגד הטבע לא נוכל להילחם ולנצח.

יש בנו מרכיב נצחי וחלק זמני ובר חלוף. הגוף הוא מעין בגד ההולך ומתכלה עם השנים. בעוד אשר הנשמה היא נצחית ורק משתבחת עם הזמן וזאת בתנאי שנאפשר לה להיות היא עצמה. גם אם נטליא את הבגד עוד ועוד הוא יראה ישן. את הנפש אנו נזקק ונצחצח כך שברבות השנים היא תנצנץ כמו יהלום יקר ערך ומיוחד במינו. הניצוץ האלוהי יבוא לידי ביטוי רק באם הפנים שלנו יתפתח ויתמלא תוכן ולא הבגד החיצון.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים