חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

נזלת כרונית וצמחונות

נזלת כרונית וצמחונות

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שאלה: אני סובלת מזה שנים מנזלת כרונית (לפחות 5 שנים אחרונות). אציין שאני צמחונית, מאד אוהבת גבינות דברי חלב.
אוסיף כי אנני אוכלת דגים.
נאמר לי שדברי חלב הם הגורם לנזלת הכרונית וכי עלי לעבור לגבינות עזים, אם בכלל. מאידך, זהו המרכיב הכמעט בלעדי של התזונה שלי. הייתי רוצה לדעת מהו לדעתך הגורם לאותה נזלת.

נושא נוסף המעסיק אותי, היות ואני צמחונית נטלתי בהמלצת תזונאית, ויטמין בי 12, סיימתי לפני כחצי שנה. נאמר לי שצריך לעשות הפסקה בטרם אקח שוב. שאלתי היא כל כמה זמן צריכה להיות הפסקה? והאם עלי לקחת שוב. (אגב, מעולם לא סבלתי מחוסר ברזל, או אנמיה בדיקות הדם שלי מלפני חצי שנה תקינות, אך התזונאית המליצה לי כי כצמחונית במוקדם או במאוחר יש מחסור בברזל.)

רב תודות.

תשובה: דניאל שלום.
ראשית הרשי לי לברך אותך על היותך צמחונית!
שנית,אני מקווה כי את יודעת כבר כי על צמחונים להשלים את החוסר באכילת חלבון מהחי על ידי צריכת חלבונים מלאים מן הצומח.אני מקווה שאת צורכת קטניות,עדשים,ביצים ואכן גם מוצרי חלב.
כעת לבעיית הנזלת שלך,אכן,ידוע כיום כי מוצרי חלב עלולים לגרום לחלק גדול מהאוכלוסיה לכיח רב ולעיתים אף נזלת של ממש.ויש אמת רבה בטענה כי חלב עיזים נוטה פחות לגרום לתופעות אלה.מאידך,שימי לב כי רבים ממוצרי החלב הטוענים כי מופקים מחלב עיזים מהולים בחלב בקר.לטעמו של חלב עיזים טעם אופייני,אשר ניתן לחוש בו בבירור גם בגבינות.אם אינך חשה בטעם המיוחד,יתכן כי אכן החלב עורבב בחלב בקר לשם עידון הטעם.
לגבי שאלתך אודות הוויטמין B12 ,תוכלי להיעזר בבדיקת הדם המבוצעת בקופת החולים לרמות הוויטמין בגופנו,בדיקות אלה אמינות למדי ונותנות מושג סביר אודות רמות הוויטמין.אל תסתמכי על המלצות כלליות כמו “צריך לעשות הפסקה” וכדומה.
בברכה
דר אודי בר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  No Comments

  Sorry, the comment form is closed at this time.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים