Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

משבר – תחילת פרק חדש ?

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שלום לכולם,

באיגרת היום אשוחח עמכם על מאפייניו של משבר פעיל ונשתמש באיגרותיכם ותגובותיכם כדוגמאות .
נתחיל בחדשות הטובות (תלמדו שזו גישתי , תמיד להתחיל מהחיובי ולהיאחז בו בחוזקה!) לאחר סיומו של משבר יכולה להופיע עליה ושיפור ברמת התפקוד וההסתגלות למצבים חדשים ! במילים אחרות, משבר יכול להיות תחילתו של פרק חדש וטוב יותר בחיינו. אולם, משבר יכול גם להשאיר צלקת שמתבטאת בפגיעה מתמשכת וירידה ברמת התפקוד. מי שמחליט על תוצאותיו של המשבר הוא אחד בלבד, בעל המשבר !!!
נראה כה פשוט, האין זאת ?

משבר, מעצם הגדרתו, הוא בעל משך זמן קצר ומוגבל. אנשי המקצוע נוהגים לדבר על פרקי זמן שבין שבוע למס` חודשים. משבר מאופיין בתחושות חרדה ודיכאון, בפגיעה בדימוי העצמי והמיני ובחרדה מפני פגיעה ביחסים הבין אישיים. משבר אף יכול להתבטא במתיחות ובאי שקט. משבר יכול גם להביא להתמכרות. מעניין לציין כי מספרם של הפונים לטיפול עקב התפתחות מצוקה נפשית הקשורה בתהליך משבר הולך וגדל, לא רק במרפאות מיוחדות לבריאות הנפש, אלא גם במרפאתו של רופא המשפחה נמצא אחוז גבוה של חולים שתגובתם למצבי לחץ היא מצוקה, קשיי התמודדות ובעיות נפשיות עד למצב של משבר נפשי. אנו יודעים כיום בבירור כי הגישה העממית המקובלת הטוענת " ניתן לזמן לעשות את שלו " אינה נכונה. יש חשיבות רבה לטפל באופן מידי וממוקד במשבר וכך נוכל גם ללמוד על דרכי התמודדות נכונים בעתיד כמו גם לצאת במהירות מהמשבר הנוכחי .
ניקח כדוגמא את אותה עובדת אשר פוטרה מעבודתה ואיבדה את בן זוגה בסמיכות זמן גדולה. אכן משבר לכל הדעות ! לכאורה, מסכנה, חסרת מזל, " לוזרית ", בטח כבר לא תתחתן לעולם, תגיע לפת לחם מאחר וכבר בוודאי לא תמצא עבודה, בקיצור – סוף
העולם, האומנם ?

אתם כקוראים אובייקטיבים הרי מיד מבינים כי עצם פיטוריה מעבודתה הוא בעצם הזדמנות נפלאה למציאת עבודה חדשה אשר תהלום יותר את מיוחדותה וכישוריה.
ובאשר לבן זוג, אם עזב הרי שהיה צריך לעזוב . בקשר לפרידה אפשר ורצוי להבין את נסיבות הפרידה והתהליכים אשר הביאו לכך ולו כדי לנחות לקשר זוגי יציב וממושך יותר בעתיד. אין ספק כי עשינו כאן עבודה קלה, אולם גם החיים, אם נביט בם בעין שמחה וחיובית יותר, יכולים להפוך לים עשיר של חוויות אשר כל תכליתן היא להביאנו להכרת המיוחדות האישית שלנו ומיצוי הפוטנציאל הטמון בכל אחד מאתנו. עלינו לנסות לחדול מלשפוט כל אירוע בחיינו כרע או טוב. נקודת המוצא הוא שכל אירוע בחיינו חיוני להמשך התפתחותנו וכל שעלינו לעשות כדי להפיק את המרב ממנו הוא ללמוד את תפקידו .
ארצה הפעם כי כל אחד מכם ינסה לפשפש בזיכרונו ולמצוא לפחות אירוע אחד בעברו אשר בזמנו נראה איום ונורא ובהמשך הפך למנוף נפלא והביא עמו הרבה טוב.

בינתיים הרבה אהבה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים

  טבעלייף מציעים
  מתנה ₪100
  עבור תוסף התזונה המוכח
  והמומלץ בעולם לחיזוק
  דרמטי של מערכת החיסון
  מניעת מחלות וטיפול בהן
  לגולשי טבעלייף מתנה קופון
  בשווי של 100 ₪ לרכישה בנוסף
  להנחות קיימות באתר
  לחצו כאן לפרטים
  Call Now Buttonצלצלו אלינו