חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

מציאת האמת הפנימית בין שלושת סוגי האמיתות

אהבתם? שתפו עם חבריכם

מציאת האמת הפנימית בין שלושת סוגי האמיתות

ישנם שלוש אמיתות שאיתם אנו נפגשים לאורך חיינו על פני האדמה, האמת האישית שלי, האמת של החברה והאמת של אלוהים.

אסביר למה כוונתי, והפעם אלך מהסוף להתחלה:
אמת של אלוהים, אמיתה זו אומרת, כי אלוהים קיים בטבע, אלוהים הוא כל היש, אמיתה זו פחות או יותר מקובלת על מרבית תושבי כדור הארץ. (עפ”י סטטיסטיקות)
האמת של החברה שלנו, לדוגמה, החברה בעם שלנו מאמינה כי ארץ ישראל שייכת לעם היהודי זו אמיתה אשר שייכת לחברה שלנו.

האמת הראשונה זו האמת האישית שלנו – במסעי הבנתי רבות אודות אמת זו כמה פעמים אנו יודעים באמת מהי האמת שלנו, ולא האמת שהנחילו לנו הורינו או החברה בה גדלנו, אלא עד כמה אנו קרובים לאמת הפנימית שלנו, אך ישנם אלה המוכנים ורוצים למצוא אמת זאת בכל ליבם כי עמוק בתוכנו, האמת קוראת לנו כדי שנביט בה ונקרא אותה אל חיינו ונכיר בה מחדש.

לפני מס` שנים חייתי את חיי באמיתות שונות אשר יצרו כאוס גדול בתוכי.
הרגשתי כי אני לא חייה את חיי כפי שאני באמת רוצה, דעת החברה והסביבה שלנו לפעמים מעיבה על האמת שלנו מכמה סיבות, ביניהם סיבה שאני רואה אותה כמשמעותית היא דווקא איך יקבלו את האמת, כיצד החברה או הסביבה הקרובה שלנו תקבל את האמת, כי אנו לא חושבים או מאמינים כמוהם ופה מתחיל קונפליקט וקרע בתוכנו.
אנו חשים כי אמת זאת לא ראויה להיאמר, לא ראויה להיעשות, ומה אם נאמר את האמת שלנו, בודאי ילעגו לנו או שמא יחשבו שהשתגענו כפי שלפעמים אני שומעת אנשים אשר לא מקבלים את העידן החדש ומשייכים זאת לקבוצה המחפשת את עצמה, ומה רע בלחפש את עצמנו הרי אנו ברחנו מעצמנו מאז היותנו ילדים קטנים, הקולות מבחוץ העיבו על קולנו האוטנטי ועל מה שהרגשנו או חשנו.
האם נתנו לגיטימציה לרגשות שלנו או דאגו לנתק אותנו מן הרגשות ולומר לנו אתם לא באמת מרגישים כך.

כדוגמה: “לא יפה לבכות” הנאמרת לילד קטן, זו תגובה נפוצה בן הורים לילדים שאנו מונעים מילדנו לפעמים להרגיש מה שהם מרגישים, ומה רע בלבכות או לכעוס, השיפוטיות היא שהרחיקה מאתנו את האמת העמוקה אשר היום בתור אנשים בוגרים קולה נשמע אך בקושי ולפעמים גם כי מקבלים אנו את קריאותיה, אנו לא שומעים עד כי לפעמים צריכים אנו לחוות זעזועים בנפש כדי לזכור שיש קול בתוכנו שכמעט שכחנו מקיומו.
אמת זו רוצה להתממש דרכנו כשאמרתי את האמת שלי לראשונה הרגשתי איך אלפי עיניים ננעצות בי כאומרות איך את מעיזה, אך ככל שנתתי לאמת זאת מקום בתוכי קיבלתי אותה חזרה בשלמותה, הבאתי אותה יותר ויותר למציאות שלי כך הלך וגדל קולה בתוכי ויכולתי לומר אמת זאת באופן חופשי וזורם ללא כל היסוס בקולי. לתדהמתי ככל שהתחברתי לקולי האמיתי כך הלכה וגדלה קבלתה בחברה, דבר זה שיקף לי מקום בתוכי כי הנה אני מקבלת את האמת שלי ואיני נזקקת לאישור מבחוץ עבור אמת זאת.

האמת הפנימית מתגלה בתהליך הדרגתי של הכרה והבנה, ואמת זאת אינה נגמרת לעולם אין היא האמת של האישיות אלה האמת של הנשמה, אמת האני העליון אשר מבוסס על אהבה ואינטליגנציה אין סופית.
אני ממליצה להתחיל באמירת האמת שלנו בכל פעם שהיא עולה, ולא להחניק אותה בתוכנו שמא לא תתקבל או תקבל אישור.

מברכת אני אתכם כי תימצאו את האמת שלכם – הדרך אליה היא ללמוד להקשיב ללבנו.

באהבה
מיכל אור לב

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים