חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

מערכת השתן, איבחון אירידיולוגיה, וטיפול טבעי תזונתי

אהבתם? שתפו עם חבריכם

מערכת השתן

מערכת השתן כוללת את שתי הכליות, השלפוחית וכיס שלפוחית השתן. הכליות ממוקמות בשני צידי הגוף, אחת בצד ימין ושניה בצד שמאל. שתי הכליות אינן שוות בגודלן. הכליה הימנית ממוקמת נמוך יותר מן הכליה השמאלית. תפקידן של הכליות לסנן את זרם הדם, לעזור ללחץ הדם לעבור, להגדיר את כמות המים, להסיר את האלקטרוליטים מהגוף ולשלוט ברמת ה- PH. הכליות הן גם אלה שאחראיות לכמות הפוטסיום, הסודיום והכלורין בגוף.

במפת הקשתית הכליה מצוינת בשעה 6:25 בקשתית עין ימין, ובשעה 6:35 מצוינת הכליה השמאלית במפת קשתית עין שמאל. השלפוחית מצוינת בשעה 5:00 בקשתית עין ימין, ובקשתית עין שמאל אחרי השעה 7:00.

סימני לקונות באזורי הכליות והשלפוחית מחייבים אותנו להביט בקשתית על אזור המעי המסומן ע”י העטרה האוטונומית.
כפי שהזכרנו, לתקינותו של המעי השפעה ישירה על איברים אחרים. לכן, רעלים מאזור המעי עלולים להגיע מזרם הדם לכליות ולשלפוחית השתן.

דרך הקשתית אפשר לאבחן חולשה של הכליה מימין או הכליה משמאל, או את חולשת שתיהן. בשלב האקוטי יסומנו הכליות (לא בהכרח שתי הכליות, אלא רק אותה כליה חלשה) בסיבים לבנים. בשלב הכרוני יסומנו בסימני לקונות ובשלב המתנוון יסומנו בסימני קריפט.

הצטברות של רעלים באזור הכליות תסומן ע”י סימן הלימפאטיק רוזרי או ע”י סימן הטופי. סימני טבעות עצב יעברו דרך הכליות עד לאזור הגרון והמדולה. ד”ר ג`נסן טוען שלא ניתן לאבחן אבנים בכליות אולם סימנים המראים על הצטברות רעלים מהווים רמז, בין השאר, בשלב הכרוני על אפשרות של אבנים בכליות כתוצאה מהצטברות רעלים שהפכו בסופו של דבר לגושים קשיחים, דהיינו “אבנים”. אבנים בכליות עלולות להיווצר גם כתוצאה מדלקות חוזרות בשלפוחית השתן ולכן חשוב לבדוק את אזור שלפוחית השתן בקשתית במקביל לאזור הכליות.
במקרה של הצטברות רעלים או אבנים בכליות מומלץ לשתות מיץ פטרוזיליה או מיץ סלרי. פורמולת הצמחים המומלצת:
HYDRASTIS, ALTHEA, ZEA MAIS, EUPATORIUM, CALENDULC, EQUISITUM, CRYSANTHMIUM, בטינקטורה.

לא ניתן לאבחן את המצב הביוכימי של שלפוחית השתן, אולם ניתן לאבחן דלקת בשלפוחית השתן כשהעטרה האוטונומית מסומנת בצבע צהוב ואזור השלפוחית מסומן גם הוא באחד מן הסימנים (תלוי בשלב), לקונה או סיבים כלשהם.

תמיכה במערכת השתן תעשה ע”י תוכנית תזונה מחזקת. בשלב הראשוני יהיה צורך להימנע מכל מזון חומצי. התזונה צריכה להיות אלקלית ולכן חשוב להימנע מפירות פרי הדר (מלבד לימון מנקה את הכליות), מחלבון מן החי.
חלב עזים וסויה ישמשו תחליף חלבוני בשלב זה של הדיאטה. או קטניות מונבטות ודגי ים.
תוכנית התזונה תכלול ירקות ירוקים ומיצי ירקות, ויש להרבות במזונות שמחזקים את הכליות: ערמונים, אגוזי מלך ומזון המכיל כלורין, סיליקון, מגנזיום וסודיום. תוספות מומלצות יהיו הויטמינים B12, E, C.

תערובת הצמחים הבאה עשויה גם היא לרפא את הדלקת: ALTHEA, BUCHU , EQUISITUM, CALENDULA,BERBERIS, ZEA MAIS. מי גריסי פנינה מחזקים אף הם את המערכת. מבשלים 100 גר` גריסי פנינה ורבע קליפת לימון בחצי ליטר מים במשך רבע שעה, מקררים ומסננים. מקפידים לשתות פעמיים ביום לפחות.

חשוב להקפיד על עשיית אמבטיות ישיבה עם צמחים: CALENDULA, ACHILEA MILLIFOLLIUM, CNAMOMILE HYDRASTIS להרתיח את הצמחים, לשפוך לאמבט, לטפטף כמה טיפות של טימיה או לבנדר. לשבת חצי שעה 3 פעמים בשבוע.
קומפרסים עם מים חמים על הבטן התחתונה, או שקית עם חול חם או מלח חם.
מלחי שוסלר: אשלגן זרחתי, סידן זרחתי, מגנזיום זרחתי, נתרן זרחתי.

בברכה, דר` שלומית תמיר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים