חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

מעברים – מעברים בחיינו הנם זמנים של חוסר וודאות

אהבתם? שתפו עם חבריכם

מעברים

מעברים בחיינו הנם זמנים של חוסר וודאות, זמנים של הצגת שאלות, הסקת מסקנות והפקת לקחים.
מהיות המעבר מצב זמני, הרי הוא סביל. גם כשהמעבר אינו נעים, מעצם ההרגשה שבידיעה כי זמני הדבר, הוא סביל. ואם המעבר נעים, לא נותר אלא לדאוג שיהפוך קבוע.

מנפלאות השפה העברית: הנה מילה המבטאת ארעיות ואוגדת בתוכה את שלושת הזמנים גם יחד: עבר, עתיד, הווה. מספיק לשם כך לנקד את האותיות שבמילה מעבר אחרת.

מְעָבָר – מן העבר
מְעֶבֶר – אל העתיד.
מָעָבַר – הווה.

המעברים בחיינו לוקחים אותנו, מן העבר אל העתיד. בידינו ההחלטה כמה זמן נשהה בהווה, הווה מתמשך. באנגלית יש הווה מתמשך, to be -beeing. בעברית לא. אך שזה לא ימנע מאתנו לנהוג כרצוננו, בעתות מעבר. לשאול שאלות, ללמוד, להפיק לקחים, להסיק מסקנות ואז לשנות. כי בעצם המעברים מובילים אל שינויים. ולא ניכנס אל תוך השינוי, כל עוד איננו בטוחים שהמעבר מוצה. אני משווה מעברים להריון. אומרים על אישה בהריון שהיא מעוברת. המצב זמני!!!
אך לעצם ההשוואה: כל עוד העובר לא השלים את התפתחותו, כל עוד איננו מוכן, לא ייצא לאוויר העולם. כנ”ל עם השינוי. לאחר שזרע השינוי הושתל הוא מבשיל בזמן מעבר, וכאשר הנך מרגיש מוכן לשינוי, תם זמן המעבר. תן לשינוי לפרוץ!

בסינית המילה מעבר זה סיכון וסיכוי. כמה חכם! אין סיכוי כמעט ללא סיכון! ובכל סיכון, יש סיכוי, לצמיחה. ניקח לדוגמא סרטן שחי לו בנחת על שפת הנהר. לאחר עונה שלמה בה גדל שריונו לוחץ עליו. עליו להשיל את השריון על מנת להצמיח שריון בגודל מתאים. אך בטווח, בזמן המעבר, בין שריון א` לשריון ב`, הרי הוא חשוף, ללא מגן בפני כל הסכנות העורבות.
אין דרך להצמיח שריון חדש, אלא אם ישיל מעליו את השריון הישן.

כך גם אנו בני האדם, עלינו להשיל מעלינו דפוסים ישנים שאינם משרתים אותנו עוד, גם במחיר סיכון מחושב במעברים, על מנת לצמוח ולהיבנות במימד חדש.

בהצלחה! אניטה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים