חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

מניעת תהליך הסתיידות עורקים אצל מטופלי דיאליזה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

נתונים חדשים מהכינוס האמריקאי של האיגוד הנפרולוגי:
ניתן למנוע תהליך הסתיידות עורקים אצל מטופלי דיאליזה

בישראל למעלה מ- 4000 מטופלים בדיאליזה;
שיעור המחלות הקרדיו ואסקולריות גבוה בקרב חולי כליה

בשנים האחרונות התברר כי עליה ברמת הזרחן בדם מעלה את הסיכון לתמותה בקרב חולי כליות המטופלים בדיאליזה. עד היום הורדת רמת הזרחן בדם אצל מטופלי דיאליזה נעשתה, בין השאר, על ידי שימוש בתרופות קושרות זרחן. הבעיה היא שהטיפול בהורדת זרחן עלול לגרום לרמות סידן גבוהות ומכאן להסתיידות עורקים.

נתונים חדשים שהוצגו בכינוס האמריקאי השנתי של האיגוד הנפרולוגי שנערך בחודש אוקטובר האחרון, מציעים פתרון שמצליח לפנות את הזרחן ויחד עם זאת לא לגרום לעלייה ברמות הסידן מצד שני. הנתונים נלקחו ממחקר שהסתיים לאחרונה- RIND- Renagel in New Dialysis, המשווה בין הטיפול ברנג`ל (קושר זרחן ללא קלציום) לבין הטיפול בקושרי זרחן המבוססים על קלציום בקרב מטופלי דיאליזה חדשים.

מחקר RIND מגלה הבדל משמעותי בתהליך הסתיידות העורקים בתום 18 חודשים – קצב ההסתיידות היה מהיר יותר בקרב המשתמשים בקושרי זרחן המבוססים על קלציום בהשוואה למשתמשים ברנג`ל. המחקר מראה עוד, כי מטופלים שהשתמשו בשני סוגי קושרי הזרחן השיגו רמות מטרה של זרחן וסידן בהתאם להנחיות איגוד הכליה הלאומי האמריקני National Kidney Foundation)).

“התוצאות המוקדמות שנצפו במחקר מדגישות את התפקיד של רנג`ל כאפשרות הטיפול הראשונה למטופלים שמתחילים טיפול בדיאליזה”, מסר החוקר הראשי ד”ר ג`פרי בלוק מהיחידה הנפרולוגית בדנבר, קולורדו. “המחקר מראה כי באמצעות השימוש ברנג`ל מהרגע שבו מתחילים בדיאליזה, המטופל יכול להשיג את רמות המטרה של זרחן וסידן ולהאט את קצב הסתיידות העורקים בהשוואה לשימוש בקושרי סידן המבוססים על קלציום”.

מחקר RIND כולל 129 מטופלים שהחלו דיאליזה. החוקרים בדקו את מצב ההסתיידות של המטופלים לאחר 6 חודשים, 12 חודשים ו- 18 חודשים באמצעות בדיקת CT. תוצאות ראשונות בנוגע להבדל בתחלואה ובתמותה של המטופלים יוצגו במהלך שנת 2005 במסגרת מחקר DCOR- Dialysis Clinical Outcomes Revisited.

בישראל מצויים כיום למעלה מ- 4000 מטופלים בדיאליזה, וקיימת עליה ניכרת במספר חולי הכליות מדי שנה. שיעור המחלות הקרדיו ואסקולריות גבוה בקרב חולי כליה.

תכשיר רנג`ל מסייע בשליטה על רמות הזרחן בחולי כלייה המטופלים בדיאליזה. הנחיות איגוד הכליה הלאומי האמריקני National Kidney Foundation)) משנת 2003 המליצו על רנג`ל כאפשרות הטיפול הראשונה להפחתת זרחן. רנג`ל הוא קושר הזרחן היחיד שאינו מכיל סידן או מתכת. התכשיר בטוח לשימוש, אינו נספג אוטומטית ומספק שליטה בזרחן ללא הצטברות של סידן ומתכת. רנג`ל מיוצר על ידי חברת ג`נזיים העולמית, חברת ביוטכנולוגיה המפתחת תרופות למחלות קשות כמו מחלות גנטיות, מחלות כליות, דלקת מפרקים ניוונית ומחלות הקשורות במערכת החיסון.

קרן אשכנזי-ברנדט
6890303-050

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים