חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

מיתוסים הקשורים לתחומי הזוגיות, מיניות, יחסי-מין

אהבתם? שתפו עם חבריכם

“לא עוד מיתוסים”

ד”ר רונית אלוני – מטפלת זוגית ומינית מוסמכת ומומחית בשיקום מיני וטיפולי סרוגייט

חלק א` – גברים

1. האם הגודל קובע ?
מה לעשות הוא קובע, לכל דבר יש משמעות ולומר שלגודל אין משמעות, רק בכדי להגן על האגו של גברים שנדמה להם שיש להם אבר מין קטן מהממוצע – זה לא רציני. זה כמו לומר שגודל השדיים אינו קובע ! יש גברים שגודל השדיים כן קובע עבורם, ויש נשים שחשוב להן מאוד גודל השדיים שלהן. גודל הפין אינו קובע אם בת הזוג תגיע לאורגזמה, הגודל לא קובע את מידת הגבריות או היכולות המיניות של בעל הפין, הגודל קובע לאותה אישה שתחושת המליאות בנרתיק חשובה לה, הגודל גם קובע לאותה אישה שנהנית לראות פין גדול ומתרשמת ממנו, והוא יקבע גם לאותה אישה הרואה פין גדול לטעמה ונבהלת.
הגודל הוא נתון שיש ללמוד לחיות איתו, וחשוב לזכור שגברים בדרך כלל אינם אובייקטיביים כשהם בודקים לעצמם את גודל איבר המין שלהם במבט מלמעלה, בהשוואה לגברים אחרים שעל איבר המין שלהם הם מסתכלים במבט מהצד.
העובדה שגברים נחשפים זה לזה באבריהם האינטימיים יותר מנשים, מעמידה אותם במצבים מביכים ותחרותיים מיותרים שלפעמים פוגעת קשות בדימוי הגברי שלהם. נושא הגודל מעסיק גברים הרבה יותר מאשר הוא מעסיק נשים.

2. האם אפשר להגדיל את הפין ?
שומר נפשו ירחק ! לאחרונה התפרסמו באינטרנט שרלטנים מסוגים שונים המנצלים לרעה את הרגישות המיוחדת שיש לגברים באשר לגודל הפין. אתרים רבים מציעים פתרונות כמו תרופות, משחות, מכשירי וואקום ומשקולות שנועדו למתוח את אבר המין, כל אלה יעזרו בעיקר למוכרי הגימיקים אבל לעולם לא יגדילו את אבר המין.
במקרים מאוד קיצוניים כאשר גודלו של הפין הוא מתחת ל-5 ס”מ בזקפה, ישנה אפשרות לנתק רצועות המחברות את הפין לבטן התחתונה ובכך לגרום לפין המעוגן בדופן הבטן ליפול החוצה ובכך ליצור אשליה שהוא התארך. כמו כן ישנם” רופאים” המוכנים לקחת סיכון ולהשתיל לגברים רקמות שומן במטרה לעבות את הפין, ניתוח בעל רמת סיכון גבוהה שלא פעם נגמר במפח נפש ובמראה הרבה יותר גרוע מאשר לפני ההתערבות הכירורגית – שלא לדבר על כך שלא פעם תהיה פגיעה קשה ובלתי הפיכה בתפקוד.

3. רוב הגברים מעדיפים בת זוג בתולה.
כן, עדיין יש כאלה שלא רוצים להרגיש תחרות, ורוצים להיות היחידים, לאישה שלא יכולה להשוות אותם לאף אחד או ללמד אותם משהו שהם עוד לא יודעים אבל היא למדה ממישהו אחר. הם בדרך כלל יעטפו את חוסר הביטחון שלהם בתילי תילים של הסברים, במובאות מהמקורות (אינני מתכוונת לאנשים דתיים המקיימים את כל הכללים והחוקים), בתירוצים היגיינים ורפואיים שהם מטילים עלינו הנשים אבל בדרך כלל לא על עצמם. הם לא חושבים שאת צריכה להעדיף גבר בתול למשל, לדעתם כדאי לך להעדיף גבר עם ניסיון שילמד אותך – למה זה לא עובד להפך תשאלי רק אותם!
נשים לא מעטות מאמצות לעצמן את המוסר הכפול הזה ומשתכנעות שאכן יש בכך טעם, הן שומרות את בתוליהן “לאחד והיחיד” נמנעות מלהתנסות ולהכיר את עצמן והעדפותיהן וכעבור שנים רבות עלולות לחוש החמצה על מיעוט החוויה שגזרו על עצמן. חשוב לציין שהתופעה הזו הולכת ומצטמצמת.

4. גברים חוששים להיות הראשונים של בחורה בתולה.
הפוך על הפוך ובכל זאת קיים – יש גם כאלה שבשום פנים ואופן לא יהיו מוכנים להיות הראשונים שלך, גם הם יחפשו תירוצים מתירוצים שונים אבל לא ייקחו על עצמם את האחריות “לפעם הראשונה”. הם מבינים שהם מתבקשים להיות סופר עדינים וסבלנים – והם לא סומכים על עצמם, ספרו להם כי לראשון יש כזו משמעות בחייך שאת לא תשכחי אותם לעולם והם חוששים מהמחויבות הזו או לא מרגישים שמגיע להם כל הכבוד והמעמד הזה, הם אולי חוששים לגרום לך כאב או לא בטוחים שיוכלו להתמודד עם בכי שלך או צעקות (משיהו סיפר להם סיפורי זוועה על הפעם הראשונה) ואולי הם גם קצת סטרילים ולא רוצים לבוא במגע עם דימום – גם על כך הם שמעו דברים היוצאים מפרופורציות. אז מול אלה שרוצים אותך בתולה עומדים אלה שחוששים ממך כל עוד את בתולה, ואלי פונות לא פעם נשים המתחננות שמשהו יקח מהן את הבתולין שהפכו להיות כל כך מעיקים עם חלוף השנים.

5. אוננות היא לא הדבר האמיתי, רק השני אחרי סקס.
האמת היא שזה ממש לא נכון – קיום יחסי מין ואוננות אינם מתחרים זה בזה ואינם בהכרח באים זה על חשבון זה. אוננות היא חוויה אישית מחוברת לגוף של כל אחד ואחת מאיתנו בה אנו מספקים לעצמנו את ההנאה שלנו בדיוק בדיוק לפי הטעם והמינון שלנו משולבים בפנטזיות הפרטיות שלנו. זו חוויה מוקדמת מאוד שאנו מביאים אתנו עוד מרחם אימנו (כן – ישנם צילומי אולטראסאונד של תינוקות מאוננים ברחם) ויש לה השפעה מרגעת עלינו. קיום יחסי מין זו חוויה שונה לחלוטין – בה יש קרבה לאדם אחר, יש להתייחס לרצונותיו העדפותיו, וקצבו של בן/ת זוגנו. ההנאה בקשר הזוגי היא יותר מהנתינה והקבלה, מהחוויה שמישהו אחר נהנה ממה שאנחנו מעניקים, ושמישהו אחר רוצה להעניק לנו. האינטימיות הזוגית היא מקור ההנאה, ולאו דווקא ההנאה הגופנית הטהורה, המושגת בזמן אוננות. ולכן גם א/נשים נשואים יכולים לאונן להנאתם מבלי שהדבר אמור לאיים על בני זוגם/ן.

6. אם לא מקיימים יחסי מין חייבים לאונן, אחרת מצטבר הזרע וזה מסוכן.
הדעה הקדומה והמטעה הזו מקורה במחשבה שהאשכים הם בית חרושת לזרעונים, שאין לו אגף אחסון או שאגף האחסון הוא קטן, ואז מהרגע שהוא מתמלא מתחילה בעיה, כאבים מחלות ונזקים לגוף. אלא שזו תפיסה מוטעית. האשכים אכן מיצרים זרעונים בקצב שהגוף של הגבר משחרר אותם – כלאמר מאוננים או מקיימים הרבה יחסי מין, פס היצור עובד שעות נוספות (ולכן הסינים נמנעים מכך כדי לא לבזבז אנרגיות גופניות) נמנעים מתאפקים – היצור מצטמצם. ובכל זאת היצור מתקיים גם אם לא פולטים זרע בכלל, אבל אז לגוף יש מנגנון סילוק עודפים משל עצמו, וזרעונים שנשארו באשכים מעל כ -3 חודשים מסולקים על ידי הגוף באמצעות ההפרשות הרגילות. אז אין מה לדאוג הגוף דואג לעצמו, מי שרוצה יאונן או יקיים יחסי מין ומי שבוחר להימנע ישאיר לגופו להתמודד עם הזרעונים המצטברים בדרכי סילוק טבעיים.

7. גבר שמביא את בת זוגו לכמה שיותר אורגזמות, הוא יותר גבר.
בעיני עצמו – יתכן !
בדרך כלל לשמחתנו, גברים בחברה המערבית מגדירים את הגבריות שלהם על ידי יכולתם לענג את בת הזוג שלהם, ולדעתם השיא של הנאת האישה היא האורגזמה (כי זה תמיד השיא של הנאת הגבר) ולכן אם יהיו לה יותר אורגזמות סימן שאני “אחלה גבר”, בתרגום חופשי של הגברים – אם אני (הגבר) חווה יותר אורגזמות אני יותר מסופק. אבל נשים וגברים חווים את המפגש המיני בצורה שונה, גברים מטבעם מודדים: את אורך הפין, את משך הזקפה ועצמתה, את מספר האורגזמות ואם היה אפשר אז גם את עוצמת הצעקות של בת הזוג. נשים לעומת זאת פחות מתמקדות בספירה, הן רוצות לחוש שאתה מתחשב בה, מקשיב לה, מעריך אותה, אוהב אותה, מכבד אותה, מפנק אותה ומתענג מההנאה שאתה גורם לה. אם בסוף גם תבוא אורגזמה מעולה, אם לא, מפעם לפעם זה בכלל לא נורא, גם אישה מולטי אורגזמית תהיה פחות מאושרת אם בן זוגה אינו מתחשב בה – שהרי היא יכולה להשיג אורגזמות עוד יותר טובות עם הויברטור שלה, אבל עם הרגשות שאתה מעניק לה שום ויברטור לא יכול להתחרות.

8. טסטוסטרון (ההורמון הגברי) גורם לקרחת ולכן גבר עם קרחת הוא גברי יותר
אז יש בזה משהו כי זה נכון שהטסטוסטרון הוא ההורמון האחראי לקרחת אבל לגנטיקה יש השפעה גדולה יותר. ישנם גברים עם רמת טסטוסטרון גבוהה יחסית ואין להם קרחת ולכל הגברים באותה משפחה אין קרחת ויש מצבים הפוכים שגברים עם רמת טסטוסטרון רגילה או נמוכה הם קרחים. בעיקרון הטסטוסטרון קובע את ההתנהגות הגברית, התחרותית, ההישגית וגם היותר אלימה, אולם גם לנשים יש רמות נמוכות של טסטוסטרון המאפשרות להן לנהוג בתחרותיות וישנן נשים תחרותיות יותר מגברים משום שלהן רמת טסטוסטרון גבוהה יותר. ישנם גזעים בעולם שהם יותר או פחות שעירים וגם להם רמות טסטוסטרון נורמאלי ובכל זאת הדבקים והמאמינים שהכל מושפע מהאבולוציה והגנטיקה, יגידו שרמת טסטוסטרון גבוהה, היא הבסיס, אחרים מאמינים שהבסיס ההורמונאלי קובע, אבל זה רק הבסיס “והרשות נתונה” לכל אחד. החינוך שלנו, התרבות שלנו הם שקובעים לא פחות והגבר המודרני מושפע מהכימיה שלו, מהמשפחה שלו וגם מהסביבה בה הוא גדל.

9. גבר אמיתי עושה את זה 5,6,7 או לפחות 4 פעמים בלילה.
אני לא בטוחה שלנשים, הכמות היא המדד לבחור את הגבר של חייהן, אולי אצל גברים ובמיוחד במילואים, מכתירים את “הגבר” של היחידה לפי התפארותו בכמה פעמים הוא גמר בלילה אחד. כשמספרים לי זאת בקליניקה אני מציעה לכל אחד לדווח על יותר מאשר חבריו דיווחו – זה לא עולה כסף אבל זה עולה בכרסום הביטחון העצמי של שאר החברה. אז האיכות של המפגש המיני היא שתקבע אם בת הזוג שלך תרצה להיות איתך פעמים נוספות. לבטח אינך רוצה לתת לה תחושה שאינך מבדיל בין אימון בחדר כושר לבין היותך איתה. מפגש המיני אשר מאופיין ברוגע, בנעימות, בהתחשבות, לעומת מפגש מיני בו אתה עסוק בכמה פעמים אתה צריך להספיק לגמור ולא במה שמענג את אותך ואת בת זוגתך ואתה קשוב רק לקצב שלך ולא לקצב שלה, היא תחשוב שאתה רחוק מלהיות גבר אמיתי ותעדיף מישהו שהוציא את כל האנרגיה שלו במכון הכושר לפני שהוא בא אליה ולא במקום.

10. לבעלי מכונית יוקרתית או אופנוע כבד, יש פין קטן.
שמעתי בדיחה על פיל שהלך ביער ושמע מישהו צועק “הצילו הצילו” הסתכל כה וכה וראה בור ובתוכו עכבר, שילשל הפיל את “חדקו” לתוך הבור והעכבר השתחל החוצה. לימים טייל לו העכבר ביער עם מכונית ה- BMW שלו פתאום הוא שומע קולות “הצילו הצילו” הסתכל גם הוא כה וכה וראה את הפיל בתוך בור. חשב העכבר איך יציל את הפיל, והנה, לקח חבל קשר אל ה-BMW, ומשך את הפיל החוצה. מסקנה: אם יש לך BMW אתה לא צריך זין גדול !
וזו רק בדיחה אחת מיני רבות – אז יש בזה אמת, באמת שאני לא יודעת כי לא נעשו מחקרים על בעלי BMW מכוניות או אופנועים והשוו אותם לאורך הפינים שלהם. מה שהסיפורים העממיים האלה רוצים לומר, שגברים החשים חוסר ביטחון עצמי מקיפים את עצמם בסמלי סטטוס כדי לרפד את הביטחון העצמי שלהם. הצרה שזה לא כל-כך עוזר כי תמיד יהיה מישהו עם מכונית גדולה יותר או אופנוע חדיש יותר ולכן עדיף להשקיע בטיפול ולחזק את הביטחון העצמי מבפנים, מהמסד ולא לבזבז אנרגיה מיותרת או כסף מיותר על קישוטים חיצוניים שממילא אינם עוזרים.

המשך שבוע הבא…מיתוסים אודות נשים.
בברכה, רונית אלוני

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים